DutchEnglishFrenchGermanSpanish

EK Jeugd: Wessel en Justin kwartfinale, 2 koppels in halve finale | Dartfreakz.nl Dartnieuws en meer...

EK Jeugd: Wessel en Justin kwartfinale, 2 koppels in halve finale

Dit dartfreakz artikel is geplaatst op: 🕔13.juli 2017 16:02:54
EK Jeugd: Wessel en Justin kwartfinale, 2 koppels in halve finale

De 28e editie van de WDF Europe Cup Youth ging donderdagochtend om 10:00 uur echt van start. Althans  woensdag was er al de openingsceremonie, maar donderdag werden de eerste officiële darts richting het bord geworpen. De jongens spelen met vieren en het meisjesteam bestaat uit 2 speelsters. De jongens spelen dan ook een single, koppel en een teamtoernooi terwijl er bij de meisjes alleen een single- en koppeltoernooi wordt gespeeld.

Vandaag werd begonnen met de koppeltoernooien bij de jongens en bij de meisjes. Justin van Tergouw en Marvin van Velzen wisten al hun poulewedstrijden te winnen. Vervolgens haalden ze door overwinningen op de Hongaren Nagy en Katona en de Turken Butuner en Kaya de halve finale, die zaterdag gespeeld zal gaan worden. Wessel Nijman en Levy Frauenfelder wisten eveneens al hun poulewedstrijden te winnen, maar moesten in de laatste 16 ondanks een 110-finish van Wessel met 3-2 hun meerdere erkennen in het sterke Ierse koppel Keane Barry/Killian Heffernan. Ook Lerena Rietbergen en Layla Brussel wonnen al hun poulewedstrijden.

Lerena en Layla wonnen de kwartfinale wederom van de Deense Annick Sonnichsen en Line Kristiansen en nemen het in de halve finale op tegen de Turkse Dursan en Dogan.

Na het koppeltoernooi stond voor de jongens nog het singeltoernooi op het programma. Wessel zat weliswaar in een zware poule, aangezien hij zowel de Engelsman Keelan Kay als de Oostenrijker Rusty-Jake Rodriguez in de poule trof, maar hij pakte toch knap de groepswinst. Marvin van Velzen won als enige Nederlander al zijn groepswedstrijden en werd groepswinnaar. Justin van Tergouw was tweede geworden in zijn poule. Levy Frauenfelder was tweede geworden, omdat de Duitser Aaron Rahlfs hem met 3-2 had verslagen. Beide jongens hadden twee wedstrijden gewonnen en een legsaldo van 8-5.

Voor Levy Frauenfelder viel het doek bij de laatste 32 na een 3-0 nederlaag tegen Engelsman Jarned Cole. Marvin van Velzen verloor 3-2 van de Ier Killian Heffernan bij de laatste 16. Wessel Nijman plaatste zich voor de kwartfinale, waarin hij het opneemt tegen Keelan Kay. In de poule trof Wessel de Engelsman ook al, toen won hij 3-0. Justin van Tergouw haalde eveneens de kwartfinale. Hij speelt tegen de Duitser Ron Kolberg.

De volledige loting is hier te bekijken

Meisjeskoppels
Kwartfinale

Nederland (Rietbergen/Brussel) – Denemarken (Sonnichsen/Kristiansen) 3-2
Turkije (Dursan/Dogan) – Schotland (Smith/O’Brien)                                                3-1
Hongarije (Czipo/Neumajer) – Duitsland (Schuler/Schuler)                                      3-1
Ierland (Sheldon/Byrne) – Engeland (Greaves/Reeves)                                               3-1

Halve finale (wordt zaterdag gespeeld)
Nederland (Rietbergen/Brussel) – Turkije (Dursan/Dogan) 
Hongarije (Czipo/Neumajer) – Ierland (Sheldon/Byrne)

Poule 1 
Nederland (Rietbergen/Brussel) – Wales (Bonner/Parr)                               3-0
Denemarken (Sonnichsen/Kristiansen) – België (De Keyzer/Vleugels)      3-0
Schotland (Smith/O’Brien) – Zweden (Hemming/Karlsson)                         3-0
Turkije (Dursan/Dogan) – Wales (Bonner/Parr)                                               3-1
Nederland (Rietbergen/Brussel) – Zweden (Hemming/Karlsson)                3-1
Schotland (Smith/O’Brien) – Denemarken (Sonnichsen/Kristiansen)         3-1
Turkije (Dursan/Dogan) – België (De Keyzer/Vleugels)                                   3-1
Wales (Bonner/Parr) – Zweden (Hemming/Karlsson)                                      3-2
Nederland (Rietbergen/Brussel) – Denemarken (Sonnichsen/Kristiansen) 3-1
Turkije (Dursan/Dogan) – Zweden (Hemming/Karlsson)                               3-0
Schotland (Smith/O’Brien) – België (De Keyzer/Vleugels)                              3-1
Denemarken (Sonnichsen/Kristiansen) – Wales (Bonner/Parr)                    3-1
Turkije (Dursan/Dogan) – Schotland (Smith/O’Brien)                                    3-2
Denemarken (Sonnichsen/Kristiansen) – Zweden (Hemming/Karlsson)    3-1
Nederland (Rietbergen/Brussel) – België (De Keyzer/Vleugels)                     3-1
Denemarken (Sonnichsen/Kristiansen) – Turkije (Dursan/Dogan)               3-1
Nederland (Rietbergen/Brussel) – Schotland (Smith/O’Brien)                      3-2
Wales (Bonner/Parr) – België (De Keyzer/Vleugels)                                          3-2
Nederland (Rietbergen/Brussel) – Turkije (Dursan/Dogan)                            3-1
Schotland (Smith/O’Brien) – Wales (Bonner/Parr)                                          3-0
België (De Keyzer/Vleugels) – Zweden (Hemming/Karlsson)                         3-2

In de wedstrijd tegen Smith en O’Brien uit Schotland kwamen Lerena en Layla 2-0 achter, maar wisten ze toch een 3-2 zege uit het vuur te slepen.

Stand poule 1
Het eerste getal is het aantal gewonnen wedstrijden tussen haakjes staat eerst het aantal gewonnen legs en vervolgens het aantal verloren legs 
Nederland(Rietbergen/Brussel)                6(18-5)
Schotland(Smith/O’Brien)                          4(16-8)
Turkije(Dursan/Dogan)                              4(15-10)
Denemarken(Sonnichsen/Kristiansen)   4(14-10)
Wales(Bonner/Parr)                                     2(8-16)
België(De Keyzer/Vleugels)                        1(7-17)
Zweden(Hemming/Karlsson)                    0(6-18)

Stand poule 2
Engeland (Greaves/Reeves)                       4(14-5)
Duitsland (Schuler/Schuler)                      4(12-9)
Hongarije (Czipo/Neumajer)                     2(9-9)
Ierland (Sheldon/Byrne)                            2(8-10)
Tsjechie (Hospodorska/Votavova)           2(9-11)
Oostenrijk (Rauscher/Pasa)                      1(6-14) 

Jongenskoppels
Laatste 16
Turkije (Butuner/Kaya) – Zweden (Flodin/Tingstrom)                                         3-1
Nederland (van Tergouw/van Velzen) – Hongarije (Nagy/Katona)         3-0
Engeland (Kay/Cole) – Ierland (Dolan/Byrne)                                                        3-1
Gibraltar (Galliano/Duarte) – Duitsland (Horn/Rahlfs)                                       3-2
Oostenrijk (Rodriguez/Langer) – Hongarije (Petrovics/Kaiser)                         3-0
Engeland (Vincent/Maiden) – Schotland (Girvan/Nicoll)                                    3-1
Ierland (Barry/Heffernan) – Nederland (Nijman/Frauenfelder)             3-2
Ondanks een 110-finish van Wessel Nijman moeten hij en Levy Frauenfelder met 3-2 hun meerdere erkennen in de Ieren Keane Barry en Killian Heffernan.
Tsjechië (Benecky/Varga) – Zweden (Norrstrom/Vagberg)                                  3-1

Kwartfinale
Nederland (van Tergouw/van Velzen) – Turkije (Butuner/Kaya)            3-1
Engeland (Kay/Cole) – Gibraltar (Gallian/Duarte)                                                3-0
Oostenrijk (Rodriguez/Langer) – Engeland (Vincent/Maiden)                           3-1
Ierland (Barry/Heffernan) – Tsjechië (Benecky/Varga)                                        3-0

Halve finale (wordt zaterdag gespeeld)
Nederland (van Tergouw/van Velzen) – Engeland (Kay/Cole)
Oostenrijk (Rodriguez/Langer) – Ierland (Barry/Heffernan)

Poule 2 jongens 
Schotland (Douglas/Gallazzi) – Wales (Williams/Smoldon)                               3-0
Engeland (Kay/Cole) – Oostenrijk (Jungarth/Nalis)                                            3-0
Nederland (Van Tergouw/Van Velzen) – Schotland(Douglas/Gallazzi)           3-2
Engeland (Kay/Cole) – Wales (Williams/Smoldon)                                               3-1
Nederland (Van Tergouw/Van Velzen) – Oostenrijk (Jungarth/Nalis)            3-0
Engeland (Kay/Cole) – Schotland (Douglas/Gallazzi)                                           3-2
Nederland (Van Tergouw/Van Velzen) – Engeland (Kay/Cole)                          3-0
Wales (Williams/Smoldon) – Oostenrijk (Jungarth/Nalis)                                3-1
Nederland (Van Tergouw/Van Velzen) – Wales (Williams/Smoldon)             3-1
Schotland (Douglas/Gallazzi) – Oostenrijk (Jungarth/Nalis)                             3-1

Stand 
Het eerste getal is het aantal gewonnen wedstrijden tussen haakjes staat eerst het aantal gewonnen legs en vervolgens het aantal verloren legs 
Nederland (Van Tergouw/Van Velzen)     4(12-3)
Engeland(Kay/Cole)                                      3(9-6)
Schotland (Douglas/Gallazzi)                     2(10-7)
Wales (Williams/Smoldon)                         1(5-10)
Oostenrijk(Jungarth/Nalis)                        0(2-12)

Poule 7 jongens
Schotland (Girvan/Nicoll) – Denemarken (Johansen/Larsen)                      3-1
Nederland (Nijman/Frauenfelder) – Finland (Mertala/Tampio)                 3-0
Schotland (Girvan/Nicoll) – Zwitserland (Vonrufs/Mujanovic)                    3-1
Nederland (Nijman/Frauenfelder) – Denemarken (Johansen/Larsen)        3-0
Zwitserland (Vonrufs/Mujanovic) – Finland (Mertala/Tampio)                  3-0
Nederland (Nijman/Frauenfelder) – Schotland (Girvan/Nicoll)                  3-2
Nederland (Nijman/Frauenfelder) – Zwitserland (Vonrufs/Mujanovic)      3-0
Denemarken (Johansen/Larsen) – Finland (Mertala/Tampio)                     3-0
Zwitserland (Vonrufs/Mujanovic) – Denemarken (Johansen/Larsen)        3-0
Schotland (Girvan/Nicoll) – Finland (Mertala/Tampio)                                  3-0

Stand 
Het eerste getal is het aantal gewonnen wedstrijden tussen haakjes staat eerst het aantal gewonnen legs en vervolgens het aantal verloren legs
Nederland (Nijman/Frauenfelder)          4(12-2)
Schotland (Girvan/Nicoll)                         3(11-5)
Zwitserland (Vonrufs/Mujanovic)           2(7-7)
Denemarken (Johansen/Larsen)             1(4-9)
Finland (Mertala/Tampio)                        0(0-12)

Jongens singeltoernooi
Laatste 32
Jarned Cole (Engeland) – Levy Frauenfelder (Nederland)                      3-0
Nathan Girvan (Schotland) – Thomas Langer (Oostenrijk)                              3-1
Roman Benecky (Tsjechië) – Lewis Williams (Wales)                                        3-2
Balint Petrovics (Hongarije) – Aaron Rahlfs (Duitsland)                                   3-1                               
Jack Vincent (Engeland) – Aaron Douglas (Schotland)                                     3-1
Oguzhan Kaya (Turkije) – Sven Hofmann (Zwitserland)                                   3-0
Killian Heffernan (Ierland) – Wesley van de Voorde (België)                 3-0
Marvin van Velzen (Nederland) – Dennis Johansen (Denemarken)     3-1
Erik Meyers (België) – Vilem Sedivy (Tsjechië)                                            3-2
Keelan Kay (Engeland) – Hampus Norrstrom (Zweden)                                   3-1
Wessel Nijman (Nederland) – Taylor Smoldon (Wales)                            3-0
Brandon Nicoll (Schotland) – Mark Nagy (Hongarije)                                       3-0
Justin van Tergouw (Nederland) – Keane Barry (Ierland)                       3-0
Mede door een 112 en 100-finish wint Justin, ondanks dat zijn blessure weer op begon te spelen na deze lange dag.

Jordan Thomas (Wales) – Erdem Butuner (Turkije)                                           3-0
Ron Kolberg (Duitsland) – John Gallazzi (Schotland)                                         3-2
Emir Mujanovic (Zwitserland) – Bence Katona (Hongarije)                              3-1

Laatste 16
Jarned Cole (Engeland) – Nathan Girvan (Schotland)                                       3-1
Roman Benecky (Tsjechië) – Balint Petrovics (Hongarije)                                3-1
Jack Vincent (Engeland) – Oguzhan Kaya (Turkije)                                           3-2
Killian Heffernan (Ierland) – Marvin van Velzen (Nederland)                3-2
Keelan Kay (Engeland) – Erik Meyers (België)                                                     3-0
Wessel Nijman (Nederland) – Brandon Nicoll (Schotland)                       3-1
Justin van Tergouw (Nederland) – Jordan Thomas (Wales)                    3-0
Ron Kolberg (Duitsland) – Emir Mujanovic (Zwitserland)                                3-2

Kwartfinale (wordt vrijdag gespeeld)
Jarned Cole (Engeland) – Roman Benecky (Tsjechië)
Jack Vincent (Engeland) – Killian Heffernan (Ierland)
Keelan Kay (Engeland) – Wessel Nijman (Nederland)
Justin van Tergouw (Nederland) – Ron Kolberg (Duitsland)  

Poule 4

Levy Frauenfelder (Nederland) – Erik Vonrufs (Zwitserland)     3-0
Jerome Duarte (Gibraltar) – Aaron Rahlfs (Duitsland)                3-2
Jerome Duarte (Gibraltar) – Erik Vonrufs (Zwitserland)             3-2
Aaron Rahlfs (Duitsland) – Levy Frauenfelder (Nederland)        3-2
Aaron Rahlfs (Duitsland) – Erik Vonrufs (Zwitserland)               3-0
Levy Frauenfelder (Nederland) – Jerome Duarte (Gibraltar)      3-2

Aaron Rahlfs (Duitsland)              2(8-5)
Levy Frauenfelder (Nederland)    2(8-5)
Jerome Duarte (Gibraltar)            2(8-7)
Erik Vonrufs (Zwitserland)           0(2-9)

Poule 8
Nicolas Dornbach (Duitsland) – Craig Galliano (Gibraltar)            3-0
Marvin van Velzen (Nederland) – Aaron Douglas (Schotland)       3-0
Aaron Douglas (Schotland) – Craig Galliano (Gibraltar)                 3-1
Marvin van Velzen (Nederland) – Nicolas Dornbach (Duitsland)  3-1
Marvin van Velzen (Nederland) – Craig Galliano (Gibraltar)         3-2
Aaron Douglas (Schotland) – Nicolas Dornbach (Duitsland)          3-2

Marvin van Velzen (Nederland)    3(9-3)
Aaron Douglas (Schotland)            2(6-6)
Nicolas Dornbach (Duitsland)       1(6-6)
Craig Galliano (Gibraltar)               0(3-9)

Poule 11
Keelan Kay (Engeland) – Rusty Jake Rodriguez (Oostenrijk)           3-2
Wessel Nijman (Nederland) – Justin Hewitt (Gibraltar)                   3-0
Rusty-Jake Rodriguez (Oostenrijk) – Wessel Nijman (Nederland) 3-1
Keelan Kay (Engeland) – Justin Hewitt (Gibraltar)                            3-1
Wessel Nijman (Nederland) – Keelan Kay (Engeland)                      3-0
Justin Hewitt (Gibraltar) – Rusty Jake Rodriguez (Oostenrijk)      3-2     

Wessel Nijman (Nederland)                2(7-3)
Keelan Kay (Engeland)                         2(6-6)
Rusty-Jake Rodriguez (Oostenrijk)   1(7-7)
Justin Hewitt (Gibraltar)                     1(4-8)

Wessel gooide in zijn eerste poulewedstrijd tweemaal 180, terwijl hij Keelan Kay mede door een 11-darter en driemaal 180 versloeg.

Poule 16
Justin van Tergouw (Nederland) – Marco Jungwirth (Oostenrijk)  3-0
Sven Clauwaert (België) – Emir Mujanovic (Zwitserland)                 3-2
Justin van Tergouw (Nederland) – Sven Clauwaert (België)             3-1
Emir Mujanovic (Zwitserland) – Marco Jungwirth (Oostenrijk)      3-1
Emir Mujanovic (Zwitserland) – Justin van Tergouw (Nederland) 3-0
Marco Jungwirth (Oostenrijk) – Sven Clauwaert (België)                  3-1

Emir Mujanovic (Zwitserland)           2(8-4)
Justin van Tergouw (Nederland)       2(6-4)
Marco Jungwirth (Oostenrijk)           1(4-7)
Sven Clauwaert (België)                      1(5-8)

Onderstaande updates zijn namens de Nederlandse Darts Bond:

NDB darts

Foto: Twitter NDB Darts



 

Deel dit artikel met je vrienden

Gerelateerde onderwerpen

15 Jul -Europe Cup Youth: 4x goud, 2x zilver en 2x brons voor Nederland

14 Jul -EK jeugd dag 2: Rietbergen en jongensteam halve finalisten

13 Jul -EK Jeugd: Wessel en Justin kwartfinale, 2 koppels in halve finale

29 Jun -Yoeri Duijster wint derde speeldag Oranjebar Super Ranking 23

11 Jun -Swiss Open: winst Williams, Sherrock en Nijman, Zijlstra runner-up