Home België nieuws PDC WK Jeugd: Van den Bergh en Schindler gaan om de titel...

PDC WK Jeugd: Van den Bergh en Schindler gaan om de titel strijden

Vanaf 14:30 uur Nederlandse tijd ging in Wigan het PDC WK Jeugd 2018 van start met 96 spelers. Er werd gestart in poules van 3 waarna er een knock-out werd gespeeld tot en met de halve finales. De finale zal op 25 november worden gespeeld tussen de halve finales en de finale van de Players Championship Finals en wordt live op televisie uitgezonden.

Maar liefst 16 Nederlanders kwamen in actie, te weten Geert Nentjes,
Niels Zonneveld, Berry van Peer, Wessel Nijman, Jimmy Hendriks, Justin van Tergouw, Melvin de Fijter, Danny Van Trijp, Jeffrey de Zwaan, Mike van Duivenbode, Kevin Doets, Patrick van den Boogaard, Sven Groen, Maikel Verberk, Mats Gies en Levy Frauenfelder.

Titelverdediger Dimitri van den Bergh was ook van de partij samen met landgenoten Kenny Neyens, Mike de Decker en Brian Raman.

Dimitri van den Bergh kan zijn titel prolongeren. De Jonge Belg heeft het namelijk wederom tot de finale geschopt. The Dreammaker zal samen met de Duitser Martin Schindler om de Jeugd WK titel van 2018 strijden.

Er wordt gestreden om een prijzenpot van 60.000 pond waarbij er 10.000 pond klaar ligt voor de winnaar. Bovendien plaatsen de finalisten zich voor de Grand Slam of Darts en gaat de winnaar ook naar het PDC WK 2019.

PDC Unicorn World Youth Championship
Laatste 32
Callan Rydz 6-2 Luke Humphries
Paolo Nebrida 6-4 Tom Lonsdale
Ryan Meikle 6-2 Adam Paxton
Harry Ward 6-3 Rhys Griffin
Martin Schindler 6-0 Rhys Hayden
Bradley Kirk 6-2 Nico Schlund
Geert Nentjes 6-4 Brian Raman
Justin Smith 6-1 Berry van Peer
Dimitri Van den Bergh 6-3 Melvin de Fijter
Thomas Lovely 6-1 Jack Main
Mike van Duivenbode 6-4 Rusty-Jake Rodriguez
Christian Bunse 6-4 Mike De Decker
Lee Budgen 6-4 Mark Baxter
Jarred Cole 6-3 Justin van Tergouw
Ted Evetts 6-1 Scott Dale
Scott Jackson 6-4 Dawson Murschell

Laatste 16
Callan Rydz 6-2 Paolo Nebrida
Harry Ward 6-3 Ryan Meikle
Martin Schindler 6-4 Bradley Kirk
Geert Nentjes 6-2 Justin Smith
Dimitri Van den Bergh 6-2 Thomas Lovely
Christian Bunse 6-5 Mike van Duivenbode
Lee Budgen 6-3 Jarred Cole
Ted Evetts 6-0 Scott Jackson

Kwartfinale
Callan Rydz 6-5 Harry Ward
Martin Schindler 6-0 Geert Nentjes
Dimitri Van den Bergh 6-3 Christian Bunse
Ted Evetts 6-2 Lee Budgen

Halve finales
Martin Schindler 6-3 Callan Rydz
Dimitri Van den Bergh 6-1 Ted Evetts

Final
Martin Schindler v Dimitri Van den Bergh
(wordt 25 nov. gespeeld tijdens de Players Championship Finals)

Alvorens de knock-out fase van start ging werd er een poulefase gespeeld. Er werd gespeeld volgens een best of 9 legs en iedere overwinning was 2 punten waard.
Bij een gelijk aantal punten gold het onderling resultaat. Wanneer ze met drieën gelijk waren geëindigd gold het legsaldo gevolgd door het onderling resultaat en indien nodig werd er een 9-dart shoot out gespeeld met 3 spelers.

Vier Nederlanders en twee Belgen plaatsten zich voor de knock-out fase. Een overzicht van alle uitslagen vind je hieronder.

Uitslagen poulewedstrijden
Poule 1
Luke Humphries
Carl Batchelor
Ryan Lynch

Carl Batchelor 5-0 Ryan Lynch
Luke Humphries 5-1 Ryan Lynch
Luke Humphries 5-3 Carl Batchelor

Qualifier: Luke Humphries

Poule 2
Joe Davis
Callan Rydz
Logan Crooks

Callan Rydz 5-3 Logan Crooks
Logan Crooks 5-3 Joe Davis
Callan Rydz 5-4 Joe Davis

Qualifier: Callan Rydz

Poule 3
Rob Hewson
Jarvis Bautista
Paolo Nebrida

Paolo Nebrida 5-2 Jarvis Bautista
Rob Hewson 5-0 Jarvis Bautista
Paolo Nebrida 5-4 Rob Hewson

Qualifier: Paolo Nebrida

Poule 4
Bradley Brooks
Tom Lonsdale
Hampus Norrstrom

Tom Lonsdale 5-4 Hampus Norrstrom
Bradley Brooks 5-2 Hampus Norrstrom
Tom Lonsdale 5-3 Bradley Brooks

Qualifier: Tom Lonsdale

Poule 5
Ryan Meikle
Alexander Faddel
Greg Ritchie

Greg Ritchie 5-0 Alexander Faddel
Ryan Meikle 5-1 Alexander Faddel
Ryan Meikle 5-2 Greg Ritchie

Qualifier: Ryan Meikle

Poule 6
Tommy Wilson
Adam Paxton
Sebastian Pohl

Adam Paxton 5-3 Sebastian Pohl
Tommy Wilson 5-0 Sebastian Pohl
Adam Paxton 5-4 Tommy Wilson

Qualifier: Adam Paxton

Poule 7
Niels Zonneveld
Harry Ward
Fred Box

Harry Ward 5-2 Fred Box
Niels Zonneveld 5-2 Fred Box
Harry Ward 5-1 Niels Zonneveld

Qualifier: Harry Ward

Poule 8
Rhys Griffin
Xaiochen Zong
Sven Hesse

Xiaochen Zong 5-1 Sven Hesse
Rhys Griffin 5-1 Sven Hesse
Rhys Griffin 5-4 Xiaochen Zong

Qualifier: Rhys Griffin

Poule 9
Martin Schindler
Lukas Wennig
Declan Cox

Lukas Wennig 5-2 Declan Cox
Martin Schindler 5-1 Declan Cox
Martin Schindler 5-3 Lukas Wennig

Qualifier: Martin Schinder

Poule 10
Rhys Hayden
Jack Faragher
Aaron Holdstock

Aaron Holdstock 5-2 Jack Faragher
Rhys Hayden 5-1 Jack Faragher
Rhys Hayden 5-1 Aaron Holdstock

Qualifier: Rhys Hayden

Poule 11
Nathan Rafferty
Nico Schlund
Conor Mayes

Nico Schlund 5-2 Conor Mayes
Conor Mayes 5-3 Nathan Rafferty
Nico Schlund 5-0 Nathan Rafferty

Qualifier: Nico Schlund

Poule 12
Bradley Kirk
Keane Barry
Sven Groen

Sven Groen 5-1 Keane Barry
Bradley Kirk 5-3 Keane Barry
Bradley Kirk 5-3 Sven Groen

Qualifier: Bradley Kirk

Poule 13
Geert Nentjes
Callum Matthews
Steve Fitzpatrick

Steve Fitzpatrick 5-3 Callum Matthews
Geert Nentjes 5-0 Callum Matthews
Geert Nentjes 5-1 Steve Fitzpatrick

Qualifier: Geert Nentjes

Poule 14
Brian Raman
John Brown
Mats Gies

Mats Gies 5-2 John Brown
Brian Raman 5-2 John Brown
Brian Raman 5-3 Mats Gies

Qualifier: Brian Raman

Poule 15
Berry van Peer
Jesus Macias
Danny Key

Danny Key 5-0 Jesus Macias
Berry van Peer 5-0 Jesus Macias
Berry van Peer 5-2 Danny Key

Qualifier: Berry van Peer

Poule 16
George Gardner
William Borland
Justin Smith

William Borland 5-4 Justin Smith
Justin Smith 5-1 George Gardner
George Gardner 5-1 William Borland

Qualifier: Justin Smith

Poule 17
Dimitri Van den Bergh
Patrik Kovacs
Keelan Kay

Keelan Kay 5-4 Patrik Kovacs
Dimitri Van den Bergh 5-4 Patrik Kovacs
Dimitri Van den Bergh 5-1 Keelan Kay

Qualifier: Dimitri Van den Bergh

Poule 18
Melvin de Fijter
Jaikob Selby-Rivas
Jack Vincent

Jack Vincent 5-3 Jaikob Selby-Rivas
Melvin de Fijter 5-2 Jaikob Selby-Rivas
Melvin de Fijter 5-2 Jack Vincent

Qualifier: Melvin de Fijter

Poule 19
Wessel Nijman
Sean Coohill
Thomas Lovely

Thomas Lovely 5-3 Sean Coohill
Sean Coohill 5-4 Wessel Nijman
Thomas Lovely 5-3 Wessel Nijman

Qualifier: Thomas Lovely

Poule 20
Jimmy Hendriks
Jack Main
Shane McGuirk

Jack Main 5-1 Shane McGuirk
Jimmy Hendriks 5-3 Shane McGuirk
Jack Main 5-3 Jimmy Hendriks

Qualifier: Jack Main

Poule 21
Rowby-John Rodriguez
Hendrik Eggermann
Mike van Duivenbode

Mike van Duivenbode 5-0 Hendrik Eggermann
Rowby-John Rodriguez 5-1 Hendrik Eggermann
Mike van Duivenbode 5-3 Rowby-John Rodriguez

Qualifier: Mike van Duivenbode

Poule 22
Rusty-Jake Rodriguez
Maxim Aldoshin
Josh McCarthy

Maxim Aldoshin 5-3 Josh McCarthy
Rusty-Jake Rodriguez 5-1 Josh McCarthy
Rusty-Jake Rodriguez 5-1 Maxim Aldoshin

Qualifier: Rusty-Jake Rodriguez

Poule 23
Christian Bunse
Andrew Davidson
Levy Frauenfelder

Levy Frauenfelder 5-3 Andrew Davidson
Christian Bunse 5-3 Andrew Davidson
Christian Bunse 5-3 Levy Frauenfelder

Qualifier: Christian Bunse

Poule 24
Mike De Decker
Nico Blum
Adam Watson

Nico Blum 5-4 Adam Watson
Mike De Decker 5-1 Adam Watson
Mike De Decker 5-1 Nico Blum

Qualifier: Mike De Decker

Poule 25
George Killington
Mark Baxter
Christopher Haensch

Mark Baxter 5-3 Christopher Haensch
George Killington 5-0 Christopher Haensch
Mark Baxter 5-4 George Killington

Qualifier: Mark Baxter

Poule 26
Lee Budgen
Danny van Trijp
Jeffrey de Zwaan

Jeffrey de Zwaan 5-2 Danny van Trijp
Lee Budgen 5-0 Danny van Trijp
Lee Budgen 5-3 Jeffrey de Zwaan

Qualifier: Lee Budgen

Poule 27
Jarred Cole
Maikel Verberk
Patrick van den Boogaard

Maikel Verberk 5-3 Patrick van den Boogaard
Jarred Cole 5-3 Patrick van den Boogaard
Jarred Cole 5-2 Maikel Verberk

Qualifier: Jarred Cole

Poule 28
Justin van Tergouw
Callum Loose
Dean Finn

Callum Loose 5-4 Dean Finn
Justin van Tergouw 5-3 Dean Finn
Justin van Tergouw 5-0 Callum Loose

Qualifier: Justin van Tergouw

Poule 29
Ted Evetts
Kevin Doets
Jack Male

Kevin Doets 5-4 Jack Male
Ted Evetts 5-0 Jack Male
Ted Evetts 5-2 Kevin Doets

Qualifier: Ted Evetts

Poule 30
Scott Dale
Nicolai Rasmussen
Jordan Boyce

Jordan Boyce 5-2 Nicolai Rasmussen
Scott Dale 5-2 Nicolai Rasmussen
Scott Dale 5-0 Jordan Boyce

Qualifier: Scott Dale

Poule 31
Kenny Neyens
Scott Jackson
Lewis Pride

Scott Jackson 5-1 Lewis Pride
Kenny Neyens 5-3 Lewis Pride
Scott Jackson 5-3 Kenny Neyens

Qualifier: Scott Jackson

Poule 32
Dawson Murschell
Tomoya Goto
Dylan Powell

Tomoya Goto 5-3 Dylan Powell
Dawson Murschell 5-2 Dylan Powell
Dawson Murschell 5-2 Tomoya Goto

Qualifier: Dawson Murschell