Vandaag werd in The Blues Club te Gainsborough, Engeland voor de tweede keer ‘The Ladies Classic' gespeeld. Dit damestoernooi wordt door de Ladies Darts Organisation (LDO) georganiseerd en kent een gegarandeerde prijzenpot van totaal 2.240 pond. Voor de winnares ligt er maar liefst 1.000 pond klaar. Een ware stimulans dus voor de dames om de dartpijlen op te pakken en mee te strijden om de geldprijzen en punten voor onder andere de Winmau World Masters en de Lakeside playoffs. Voorinschrijving kost slechts 10 pond en op de dag zelf kan je jezelf voor 12 pond nog in het deelnemersveld mengen.
Trina Gulliver heeft de editie van 2013 naar zich toegetrokken. The Golden Girl versloeg 'Dark Destroyer' Deta Hedman met een nipte overwinning van 5-4. Hedman heeft met haar tweede plek 400 pond verdiend. Verder werd er ook een dames koppeltoernooi gespeeld waarbij het inschrijfgeld het prijzengeld vormt, maar bij dit toernooi werd er nog 250 pond toegevoegd. De inschrijfkosten voor het koppeltoernooi bedroegen ook 10 pond per koppel bij voorinschrijven en 12 pond per koppel bij inschrijven op de dag zelf. Hedman was wel succesvol bij de koppels. Zij wist samen met haar koppelpartner Fallon Sherrock de hoofdprijs in de wacht te slepen. Zij versloegen het duo Claire Ball/Julliet Findley met 4-1.
Het vorig jaar schreef Donna Rainsley het single toernooi op haar naam. Zij was in de finale te sterk voor Lorraine Farlam. In 2012 ging de winst bij de koppels naar Amanda Mallett en Kerry Jobson. Zij wonnen van Zoe Jones en Lisa Ashton.
Voorafgaand aan het toernooi van vandaag stonden er al meer dan 80 dames ingeschreven voor het single toernooi en meer dan 30 dames die in duo-verband in actie zouden komen. Onder de inschrijvingen bevonden zich geen Nederlandse dames.