Marvin van Velzen schrijft geschiedenis in Portsmouth tijdens een oranje finale op zaterdagavond

algemeen nieuws
zondag, 01 september 2024 om 9:23
marvin van velzen n
Voor het eerst in de geschiedenis heeft een Nederlander de Champions Week van de Modus Super Series gewonnen. In een zinderende finale, waarin twee Nederlanders het tegen elkaar opnamen, wist Marvin van Velzen uiteindelijk de titel te bemachtigen en schreef hij daarmee geschiedenis.
Van Velzen plaatste zich samen met Steve West en Derek Coulson voor de tweede groep, terwijl Jimmy van Schie op zaterdag in groep 1 kwam met Tom Sykes en Connor Scutt. Hoewel Van Schie aanvankelijk met 4-0 verloor van Scutt, wist hij zich te herpakken en won hij met 4-2 van Tom Sykes, waarmee hij zijn plaats in de halve finale veiligstelde. Van Velzen, afkomstig uit Maasdijk, wist het publiek op de banken te krijgen door met 4-3 te winnen van zowel Derek Coulson als Steve West tijdens de groepsfase op de finaleavond.
In de halve finale stond Van Schie tegenover Steve West. Beide spelers hielden hun eigen leg, maar in de vierde leg leek het mis te gaan voor Van Schie toen hij dubbel 16 miste, wat West de kans gaf om te breaken en met 3-1 voor te komen. West miste echter een wedstrijdpijl, waarna Van Schie spectaculair 151 uitgooide voor de rebreak. Met een 103-finish wist Van Schie de stand gelijk te trekken op 3-3. Steve West kreeg nog vier kansen om de wedstrijd te winnen, maar miste deze, waardoor Van Schie alsnog de overwinning greep.
Aan de andere kant van het schema begon Van Velzen sterk in zijn halve finale tegen Connor Scutt, waarbij hij snel op een 3-0 voorsprong kwam dankzij een indrukwekkende 10-darter. Scutt vocht terug en verkleinde de achterstand tot 3-2, maar Van Velzen behield zijn kalmte. Na een gemiste kans op 109 wist hij in de herkansing de beslissende dubbel te raken, waardoor er een Nederlandse finale in de Modus Arena werd gecreëerd.
In de finale begon Van Schie sterk, maar hij miste de openingsdubbel in de eerste leg, wat Van Velzen in staat stelde om tops te raken voor een vroege break. Van Schie reageerde met een 15-darter om de stand gelijk te trekken. In de derde leg miste Van Schie echter twee pijlen op de dubbel voor een break, wat Van Velzen opnieuw de kans gaf om de leiding te nemen met 2-1. Beide spelers gooiden een 180 in de vierde leg, die in 12 pijlen naar Van Schie ging. Van Velzen zette vervolgens druk met een 82-finish in twee pijlen en kwam daarmee op matchpoint. Van Schie dwong een beslissende leg af met een 14-darter, maar in die zenuwslopende laatste leg was het uiteindelijk Van Velzen die dubbel 10 wist te raken voor de overwinning.
Marvin van Velzen heeft geschiedenis geschreven door als eerste Nederlander de Champions Week-titel in de Modus Super Series te winnen. Het was een finale vol spanning en kwaliteit, die de Nederlandse Marvin Army nog lang zal bijblijven.

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
juni 2025
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie
augustus 2025
01
vr.
01 augustus om 8:04 - 03 augustus om 8:04
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: