Deze week stond bij de
Modus Super Series opnieuw volledig in het teken van
darts bij de dames. Ondanks dat ze zich uiteindelijk niet wist te plaatsen voor de prestigieuze Finals Night, maakte de legendarische dartspeelster
Trina Gulliver MBE opnieuw indruk. Op de laatste speeldag wist zij een fantastische 161-finish te gooien, waarmee ze haar partij op spectaculaire wijze wist te winnen en de hoogste finish van de gehele speelweek noteerde.
Gulliver's moment van magie
Met haar kenmerkende stijl, ervaring en klasse zette Gulliver de hoogste finish van de week neer. Met haar laatste dart plaatste ze de pijl schitterend in de bull, waarmee ze een indrukwekkende overwinning binnenhaalde en nogmaals haar klasse onderstreepte. Toch eindigde de 55-jarige Gulliver uiteindelijk net buiten de kwalificatieplaatsen: ze werd derde in Groep A en vierde in Groep B, net niet genoeg voor een plek in de finaleavond.
De carrière van een levende legende
Trina Gulliver’s staat van dienst is ongeëvenaard. De Engelse dartsster won maar liefst tien keer het wereldkampioenschap bij de dames (2001-2007, 2010, 2011, 2016), zes keer de World Masters Women, en behaalde prestigieuze overwinningen op onder andere de World Darts Trophy en de Zuiderduin Darts Masters. Haar bijnaam 'The Golden Girl' kreeg ze in 1999, nadat ze drie gouden medailles won op de World Cup in Durban.
In 2013 kreeg ze als eerste vrouwelijke darter ooit een koninklijke onderscheiding: Trina Gulliver werd benoemd tot Member of the British Empire (MBE) voor haar verdiensten voor darts en goede doelen.
Finals Night: deze dames strijden om de titel
Ondanks het ontbreken van Gulliver belooft Finals Night een spannende avond te worden. Zes dames wisten zich gedurende de week te plaatsen en maken zich vanavond op voor de beslissende fase van deze Women’s Week.
De gekwalificeerde dames zijn:
- Kirsi Viinikainen (Winnares Groep A, in uitstekende vorm)
- Robyn Byrne (Winnares Groep B)
- Gemma Hayter (Tweede in Groep B)
- Laura Turner (Derde in Groep B)
- Sophie McKinlay (Winnares Groep C)
- Kirsty Hutchinson (Tweede in Groep C)
Deze zes speelsters zullen vanavond eerst in groepen spelen, gevolgd door de knock-outfase waarin de uiteindelijke winnares van de week zal worden bepaald.
Hieronder de beelden van de magische 161 finish van Gulliver: