VIDEO: Zo dichtbij en tóch mis: deze leg had geschiedenis kunnen schrijven

algemeen nieuws
maandag, 21 juli 2025 om 11:25
dartbord
Tijdens dag twee van de World Matchplay 2025 kwam Andrew Gilding slechts één pijl tekort voor een perfecte leg. De 54-jarige Engelsman, beter bekend als Goldfinger, miste de dubbel 12 nadat hij zijn eerste acht pijlen raak had gegooid. Daarmee herhaalde hij een memorabel moment uit 1999 toen ook Peter Manley dicht bij dartgeschiedenis kwam.
One Dart Manley, destijds een van de kleurrijkste figuren op het circuit, begon zijn leg met 180 en 177 en hield 144 over. De inmiddels gepensioneerde Engelsman koos voor een opvallende route: triple 18, tops en de bull. De eerste twee pijlen vonden hun doel, maar de bullseye miste hij net. Daarmee liep hij de kans mis op de allereerste 9-darter op de World Matchplay.
Het zou uiteindelijk duren tot 2002 voordat dat historische moment daadwerkelijk plaatsvond. Phil Taylor gooide toen in Blackpool de eerste 9-darter die live werd uitgezonden op de Britse televisie. Sindsdien hebben ook Michael van Gerwen, Raymond van Barneveld en Dimitri Van den Bergh een perfecte leg gegooid op het podium van de Winter Gardens.
Bekijk hieronder de beelden van Manley’s iconische misser in 1999:

Jelti

loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading