World Seniors WK middag 2: Gates klopt O’Shea, Duff en Deller door na tie-break

algemeen nieuws
vrijdag, 10 februari 2023 om 14:49
Neil Duff
Vrijdagmiddag werd verder gegaan met het World Seniors WK. Andy Jenkins was met 3-0 een maatje te groot voor Bob Anderson. De regerend Lakeside wereldkampioen Neil Duff had een tie-break nodig om af te rekenen met viervoudig Lakeside wereldkampioene Lisa Ashton. Leonard Gates was Tony O’Shea met 3-0 de baas. Keith Deller won in een tie-break van Mike Huntley, nadat Huntley in de beslissende set een 2-0 en 4-3 voorsprong niet in winst wist om te zetten, sluiten de middagsessie af.
De wedstrijden zijn live te volgen via het livescorecenter. Uiteraard doen wij ook updates. Vanaf vrijdagavond zendt RTL7 de avondsessies eveneens uit.
World Seniors Championship
Vrijdagmiddag
Eerste ronde
Andy Jenkins (83,93) 3-0 (3-0, 3-0, 3-1) Bob Anderson (74,41)
Jenkins pakt de eerste set met 3-0 via een 94-finish. Jenkins besluit set twee op 3-0 met een 15-darter. Anderson redt zijn eer door in de derde set 1-2 te maken, maar moet ook deze set aan Jenkins laten.
Neil Duff (88,99) 3-2 (1-3, 3-0, 3-1, 1-3, 4-2) Lisa Ashton (87,07)
Ashton begint met finishes van 60 en 85 om met een 13-darter de eerste set met 3-1 te winnen. Duff pakt de tweede set met 3-0 door 97 uit te gooien. Mede door twee 15-darters gaat set drie naar de Noord-Ier. The Lancashire Rose gooit 61 uit in de openingsleg van de vierde set. Duff komt terug tot 1-2 via een 70-finish, maar moet de set met 3-1 aan Ashton laten. De beslissende set gaat met 4-2 naar de regerend Lakeside-wereldkampioen.
Tony O'Shea (80.40) 0-3 Leonard Gates (85.19) (1-3; 2-3; 2-3)
De 52-jarige Gates uit het Amerikaanse Texas heeft met 0-3 Silver Back O'Shea verslagen. In de eerste set had de Brit geen schijn van kans. In set twee kwam O'Shea 2-1 voor maar liet de Texaan toch de set pakken doordat de Brit slordig was op de finish. De derde set komt Tony O'Shea 1-2 achter en overleefd twee wedstrijd pijlen waardoor hij 2-2 maakt en Gates met een 15-darter de overwinning opeist.
Keith Deller (75,07) 3-2 (3-0, 3-2, 2-3, 1-3, 6-4) Mike Huntley (74,41)
De openingsset gaat met 3-0 naar Deller. Deller, die zich tot 2006 de jongste wereldkampioen mocht npoemen, wint de tweede set met 3-2. Huntley trekt set 3 met 3-2 naar zich toe. De Welshman pakt set vier met 3-1. Huntley neemt in set vijf een 2-0 voorsprong door finishes van 76 en 120. Vervolgens pakt Deller drie legs op rij voor een 3-2 voorsprong, daarna gaan er 2 legs naar Huntley voordat Deller door een 101-finish voor 5-4 de set met 6-4 wint.

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vrijdag
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: