Quinn Sneeboer wint beide Lucky Darts Jeugdtoernooien in samenwerking met Stichting Award Opmeer

jeugd
zondag, 22 juni 2025 om 20:23
quinn sneeboer jeugd hoogwoud
Zondagmiddag vond in Hoogwoud een Lucky Darts jeugdtoernooi plaats. Lucky Darts organiseerde dit toernooi in samenwerking met Stichting Award Opmeer. Deze stichting zet zich in voor de jeugd in de gemeente Opmeer.
Elf jeugdspelers kwamen deze zondagmiddag in Hoogwoud in actie. Er werd gespeeld in drie poules van drie en vier spelers.
In elke poule gingen de twee beste spelers door naar de winnaarsronde terwijl de andere spelers instroomden in de verliezersronde.
In de winnaarsronde ging de finale tussen Quinn Sneeboer uit Alkmaar en Sam Schilder uit Volendam. Sneeboer werd tweede in een groep met Fellen van Leijen en Gijs Blom. Vervolgens stond de Nederlands Kampioen bij de aspiranten geen leg meer af tegen zowel Bastiaan van Helbergen als Yourie Rood.
Schilder won een poule met Yourie Rood, Tom Molenaar en Ciska van Leeuwen. Daarna won de 15-jarige darter uit Volendam met 4-1 van Fellen van Leijen om de finale te bereiken.
In de finale hadden beide spelers moeite om op gang te komen maar was het Sneeboer die de eerste set met 3-0 won. In de tweede set lag het dichter op elkaar. Schilder noteerde een 100-finish om de voorsprong in deze set te pakken. In een beslissende leg won hij de set en zo kwam er een derde en beslissende set aan te pas.
Daarin was het Sneeboer die dankzij missers van Schilder op 1-0 kwam. de 14-jarige Alkmaarder maakte ook 2-0 waarna beide spelers een geweldige leg gooiden. Schilder stond na negen pijlen op 41. Na missers kreeg Sneeboer een matchdart voor een 15-darter maar ook hij miste. Schilder pakte de leg in dertien pijlen en kwam terug tot 2-1. In leg vier van de beslissende set was het echter dan toch Quinn Sneeboer die met een 14-darter de finale won.
Daarmee pakte Sneeboer alweer zijn vierde Lucky Darts Jeugdtoernooi op rij.
In de verliezersronde waren het Gijs Blom en Ciska van Leeuwen die de finale bereikten. Blom werd op legsaldo derde in de sterke poule met Sneeboer en Van Leijen. Daarna versloeg hij Tim Meijners en Tom Molenaar zonder legverlies om de finale van de verliezersronde te halen.
Van Leeuwen nam het in haar halve finale op tegen Amy Tak. In een partij waarin de moeders zenuwachtiger leken dan de dartsters, was het Van Leeuwen die de dubbels het beste raakte en zo met 3-0 won.
In de finale pakte de Alkmaarse nog knap twee legs tegen de nummer 2 geseed, maar uiteindelijk was het toch Gijs Blom die met 4-2 won van Van Leeuwen en zo de verliezersronde pakte.
Naast het reguliere toernooi werd deze middag nog een extra toernooi gespeeld. In dit heartbreaker toernooi werd gespeeld in een dubbel-in dubbel-uit 301 1 leg format. Ook in dit toernooi werd gestart met een poulefase.
In de winnaarsronde van dit toernooi, waarbij ook punten voor de ranking te verdienen waren, ging de finale tussen Quinn Sneeboer en Bastiaan van Helbergen. Het was Sneeboer die meteen de openingsdubbel gooide en zo de leg en daarmee de titel eenvoudig naar zich toetrok.
Zo vervolgde Sneeboer zijn perfecte reeks bij Lucky Darts jeugdtoernooien in 2025 en is hij na vijf toernooien nog altijd ongeslagen.
In de verliezersronde waren het Sam Schilder en Fellen van Leijen die het in de finale tegen elkaar opnamen. Het werd een sterke leg van beide spelers maar het was Schilder die de leg en zo de verliezersronde won dankzij een 13-darter.
Het eerstvolgende Lucky Darts toernooi vindt plaats op vrijdag 4 juli. Dan organiseert Lucky Darts twee funtoernooien in het Pool & Dart Centre, Den Helder. Het eerstvolgende Lucky Darts jeugdtoernooi is op zaterdag 12 juli in Café t' Snookertje. Dan vindt de eerste jeugdkwalificatie voor de NH Cup 2025 plaats. Inschrijving kan via de Lucky Darts website.
Meeste 180's:
Net als de twee titels ging ook de titel voor 180-koning van de dag naar Quinn Sneeboer. De Alkmaarder gooide in de halve finale een maximale score en voegde er daar in de finale nog twee aan toe. Sam Schilder noteerde twee 180's.
Quinn Sneeboer: 3
Sam Schilder: 2
Gijs Blom: 1
Snelste leg (501):
De snelste leg van de dag werd gegooid door Sam Schilder. De Volendammer gooide in de finale een 13-darter om in de wedstrijd te blijven. Quinn Sneeboer noteerde een leg later een 14-darter voor de titel.
Hoogste finish:
De hoogste geregistreerde finish van de dag kwam ook op naam van Sam Schilder. Hij gooide in de finale op een belangrijk moment 100 uit.
Uitslagen poulefase:
Poule 1:
1. Sam Schilder 6 (+8)
2. Yourie Rood 4 (+3)
3. Tom Molenaar 2 (-2)
4. Ciska van Leeuwen 0 (-9)
Poule 2:
1. Bastiaan van Helbergen 6 (+8)
2. Jaap van der Hulst 4 (+1)
3. Amy Tak 2 (-1)
4. Tim Meijners 0 (-8)
Poule 3:
1. Fellen van Leijen 2 (+1)
2. Quinn Sneeboer 2 (+1)
3. Gijs Blom 2 (-2)
Uitslagen winnaarsronde:
Kwartfinale
Bastiaan van Helbergen 0-3 Quinn Sneeboer
Fellen van Leijen 3-0 Jaap van der Hulst
Halve finale
Quinn Sneeboer 4-0 Yourie Rood
Sam Schilder 4-1 Fellen van Leijen
Finale
Quinn Sneeboer 2-1 (3-0, 2-3, 3-1) Sam Schilder
Uitslagen verliezersronde:
Kwartfinale
Gijs Blom 2-0 Tim Meijners
Halve finale
Amy Tak 0-3 Ciska van Leeuwen
Tom Molenaar 0-3 Gijs Blom
Finale
Ciska van Leeuwen 2-4 Gijs Blom
Heartbreaker:
Uitslagen poulefase:
Poule 1:
1. Yourie Rood 6 (+3)
2. Tom Molenaar 4 (+1)
3. Jaap van der Hulst 2 (-1)
4. Tim Meijners 0 (-3)
Poule 2:
1. Bastiaan van Helbergen 4 (+1)
2. Quinn Sneeboer 4 (+1)
3. Fellen van Leijen 2 (-1)
4. Sam Schilder 2 (-1)
Poule 3:
1. Gijs Blom 4 (+2)
2. Amy Tak 2 (0)
3. Ciska van Leeuwen 0 (-2)
Uitslagen winnaarsronde:
Kwartfinale
Gijs Blom 0-1 Quinn Sneeboer
Bastiaan van Helbergen 1-0 Amy Tak
Halve finale
Yourie Rood 0-1 Quinn Sneeboer
Bastiaan van Helbergen 1-0 Tom Molenaar
Finale
Quinn Sneeboer 1-0 Bastiaan van Helbergen
Uitslagen verliezersronde:
Kwartfinale
Ciska van Leeuwen 0-1 Sam Schilder
Halve finale
Jaap van der Hulst 0-1 Sam Schilder
Fellen van Leijen 1-0 Tim Meijners
Finale
Sam Schilder 1-0 Fellen van Leijen

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vrijdag
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: