Anca Zijlstra en Aileen de Graaf verlaten het Nederlands team, ophef om Noa-Lynn van Leuven

Nederland Hoofdnieuws
zondag, 24 maart 2024 om 12:30
16 12 2018 Bas van den Berk NK Darts 2018 Barneveld 3855 38133 Anca Zijlstra Barneveld darten dartfreakz darts ndb NK ranking
Anca Zijlstra plaatste op zaterdag een bericht op social media waarin ze kenbaar maakt uit het Nederlands team te zijn gestapt en wat haar beweegreden hiervoor is.
anca zijlstra
Aileen de Graaf heeft zich hierbij aangesloten ook ook zij heeft daarom het Nederlands team verlaten.
De Nederlandse Darts Bond heeft op haar website het volgende bericht geplaatst.
"De NDB staat voor een dartsport waar iedereen zich thuis voelt en iedereen mee kan doen. We vinden het belangrijk dat 100% van de mensen zich welkom voelt bij de NDB in een sociaal veilige, gezonde en inclusieve sportomgeving. Het maakt daarin niet uit wat je afkomst, politieke voorkeur, geslacht, seksuele geaardheid, ras of religie is."
"Wij hebben gemerkt dat er af en toe discriminerende berichten worden geplaatst op social media kanalen van de NDB. Wij begrijpen dat mensen diverse meningen hebben over verschillende onderwerpen. Dit kan en mag echter niet leiden tot discriminatie."
"Discriminatie is uiteraard voor iedereen verboden volgens artikel 1 van de Nederlandse grondwet. Wij willen iedereen er daarnaast op wijzen dat dit voor leden van de NDB ook sanctioneerbaar is op grond van artikel 4 van het Reglement Algemeen Tuchtrecht. De NDB doet zijn best om discriminerende en ongewenste opmerkingen van zijn kanalen te verwijderen en kan overgaan tot het nemen van juridische stappen bij het Instituut Sport Rechtspraak."
Het Nederlands team bestaat op het aankomende 4-landentoernooi uit de volgende spelers.

Jelti

8 Reacties

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vrijdag
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: