Damian Mol winnaar 9e Makkie Moneydarts, Raman runner-up

Nederland Hoofdnieuws
maandag, 21 augustus 2017 om 10:54
Maandagavond 14 augustus mochten we in de sfeervolle ambiance van Partycentrum Concordia te ’s-Gravendeel aanvangen met de 10 Makkie Moneydarts. Net als de week ervoor mochten we met 41 deelnemers aanvangen in de gebruikelijke poulefase gevolgd door een winnaars- en verliezersronde.
In de verliezersronde waren het Joey Jaspers en Toby van Overveld die zich het beste wisten te revancheren na een mindere poulefase. Waar Joey zich in de knock-outfase wist te ontdoen van Melissa van Puffelen, Winston van de Graaf en Melvin van Hulst, versloeg Toby op zijn beurt Leroy Spil, Maurice Le Grand en Servie Schrauwen.
In de finale, welke wegens de snelheid van het toernooi werd gespeeld in best of 9, waren beide heren erg aan elkaar gewaagd en zodoende moest er bij een stand van 4-4 ook een beslissende laatste leg aan te pas komen. Hierin bleek Joey het koelste te zijn en wist hij met een 5-4 overwinning de verliezersronde in de wacht te slepen.
Kwartfinale:
Winston van de Graaf 2-3 Joey Jaspers
Dylan Sprangers 2-3 Melvin van Hulst
Toby van Overveld 3-0 Maurice Le Grand
Peter ’t Jong 0-3 Servie Schrauwen
Halve finale:
Joey Jaspers 4-2 Melvin van Hulst
Toby van Overveld 4-2 Servie Schrauwen
Finale:
Joey Jaspers 5-4 Toby van Overveld
In de winnaarsronde waren het Damian Mol en Brian Raman die beide op hun eerste optreden deze zomer op de Makkie Moneydarts een finaleplek wisten te bemachtigen. Waar Brian geen genaden kende met Edwin de Jager, Nigel van Milligen en Wesley van Trijp, liet Damian sterk spel zien tegen Jurgen Watson, Stefano van Engelen en Danny van Trijp.
In de finale gaat Damian direct goed van start en ondanks een 180’er van Brian weet hij de 1e leg te pakken. Twee mindere leg volgen, maar beide heren weten hun eigen leg te houden, waarna Brian met een maximale score en een 13 darter de stand gelijk trekt tot 2-2. Damian produceert vervolgens zelf ook een 180’er en houdt zijn eigen leg in 16 darts om vervolgens Brian, die weliswaar zijn 3e 180’er van de finale gooit, te breken in 13 darts. Een rommelige leg volgt, waarin Brian de stand weet terug te brengen tot een 4-3 achterstand. Damian zet zichzelf na een 16 dartsleg op matchpoint, hetgeen wordt beantwoord met een mooie 137 finish van Brian, waarna Damian 2 matchdarts mist en Brian zelfs een beslissende laatste leg kan afdwingen. Damian weet echter deze leg wel de rust te bewaren en mag zodoende na een boeiende finale met 6-5 de 9e Makkie Moneydarts 2017 op zijn naam schrijven.
Laatste 16:
Edwin de Jager 1-3 Brian Raman
Dirk van de Graaf 0-3 Nigel van Milligen
Willy van Casteren 2-3 Freddy de Geus
Menno Angenent 0-3 Wesley van Trijp
Wesley van Beekum 3-2 Ferry Wennekes
Danny van Trijp 3-0 Alfred Schrieks
Damian Mol 3-0 Jurgen Watson
Stefano van Engelen 3-0 Hans Stiphout
Kwartfinale:
Brian Raman 4-1 Nigel van Milligen
Freddy de Geus 1-4 Wesley van Trijp
Wesley van Beekum 2-4 Danny van Trijp
Damian Mol 4-2 Stefano van Engelen
Halve finale:
Brian Raman 5-3 Wesley van Trijp
Danny van Trijp 1-5 Damian Mol
Finale:
Brian Raman (78,68) 5-6 Damian Mol (78,47)
Daarnaast had Brian Raman met 9 stuks het grootste aandeel in de gegooide 180’ers, terwijl de hoogste finish van 170 uit handen kwam van Wesley Plaisier. Beste dame werd Melissa van Puffelen met een 9e plek in verliezersronde.
Ook deze week werd er na afloop van het reguliere toernooi nog een Melvin ‘170’ Makkiedarts georganiseerd. Waar Willy van Casteren met 5-1 te sterk was voor Melvin van Hulst in de verliezersronde, was het Nigel van Milligen die de winnaarsronde op zijn naam wist te schrijven ten kosten van Joey Jaspers.
Maandagavond 21 augustus zijn we weer te vinden in Partycentrum Concordia te ’s-Gravendeel voor de 10e Makkie Moneydarts 2017. Meer informatie is te vinden op onze website www.hw-darts.nl.

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
juni 2025
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie
augustus 2025
01
vr.
01 augustus om 8:04 - 03 augustus om 8:04
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: