De eerste kampioenen SuperLeague zijn inmiddels al bekend

Nederland Hoofdnieuws
dinsdag, 21 mei 2019 om 9:05
bosgenoegen
De kans was aanwezig dat Red Alert Bet Kolen kampioen zou worden van overgangsklasse B. Maar dat daar nog twee kampioenen bijkwamen hadden niet veel mensen verwacht. Hieronder volgt een verslag van speelweek 17 en van de beslissingswedstrijden van de SuperLeague play-offs.
Hoofdklasse
Omdat Bosgenoegen de thuiswedstrijd tegen Twenty Six Urk met maar liefst 10-0 won en concurrent Oranje Bar 'slechts' met 6-4 won van RCT, is Bosgenoegen kampioen. Een prachtige prestatie van de mannen van Bosgenoegen die vrijwel het hele seizoen bovenaan hebben gestaan. Verloren werd er alleen van de Zwaantjes en Oranje Bar (twee keer 6-4). Het team van captain Marcel de Vries bestond dit jaar uit Martijn Kleermaker, Justin van Tergouw, Michael Busscher, Chris Landman, Sjoerd Nieuwhof, Co Stompé, Quin Wester, Kees Ruizendaal, Appie Hammouchi en Chris Bakker. Door het verlies van Twenty Six was Team Winsum bij winst zeker van plek 3. Ze wonnen in Tilburg met 6-4 en stelde de derde plaats veilig. DKE won met 8-2 van Café Kafé en de Zwaantjes wonnen met 7-3 van de Fanatics.
Overgangsklasse A
De enige klasse waarin de kampioen nog niet bekend is, is overgangsklasse A. The Legend en de Dissel zijn verwikkeld in een spannende strijd en afgelopen zaterdag deden beide teams wat ze moesten doen. The Legend won met 7-3 van Kremer en de Dissel zag Moriaan van 5-1 tot 5-4 terugkomen, maar won uiteindelijk via een beslissende solozege van Martijn Dragt. Alles gaat beslist worden op 8 juni. Wint Legend met minstens 7-3 van Status Bar, dan zijn ze 100% zeker kampioen. zo niet, dan zijn ze afhankelijk wat de Dissel doet in de wedstrijd tegen Kremer. De Planeet stelde handhaving veilig door met 6-4 te winnen van de Makkers van Wilma. Marcel Foekens wist de beslissende solo te winnen van Sven Groen. De Schout kon zelfs met een 10-0 winst op de Hoek geen promotie/degradatieduel voorkomen. Als zij deze wedstrijd op 15 juni weten te winnen blijven ook zij in de overgangsklasse. De laatste wedstrijd uit deze poule, die tussen Toornsmit en Status Bar eindigde in een 7-3 overwinning voor Status.
Overgangsklasse B
Red Alert Bet Kolen had aan vijf wedstrijdpunten tegen Hemeco genoeg voor het kampioenschap en promotie naar de hoofdklasse. Na vijf wedstrijden hadden zij deze al binnen en na de singlewinst van Alexander Merkx kon de champagne ontkurkt worden. Na de 5-5 tegen 't Haspeltje op 10 november zette Red Alert een indrukwekkende reeks neer en liet het geen punt meer liggen. Het team onder leiding van captain Paul Bogaers bestond uit: Jeffrey Sparidaans, Rob Tilemans, Davy Verkooyen, Hendrie van Berkel, Alexander Merkx, Joppe Bakens, Jeroen van Bijnen, Dave Rombouts en Darius Labanauskas. De Dorpsherberg is ondanks de 5-5 tegen 't Pleintje definitief op plek tien geëindigd en degradeert daarmee uit de SuperLeague. FF naar Steef verloor met 10-0 van Oranjestad en is veroordeeld tot een promotie/degradatieduel. Nouveau is veilig ondanks een 8-2 nederlaag tegen 't Pleintje. De laatste uitslag uit overgangsklasse B: 't Haspeltje - Vrijbuiter: 3-7.
Overgangsklasse C
Dartshop Leiden werd tegen de verwachting in ook dit weekend al kampioen. Na winst op Sonny's (7-3) bleek dat zowel Agnes & Schier als 8-eraf Amsterdam gelijk hadden gespeeld. Prima Darts won met 6-4 van de Schot, klom daarmee naar plek twee, maar kan Leiden niet meer inhalen. Vorig jaar drong Dartshop Leiden via de play-offs door naar de SuperLeague en heeft het voor elkaar gekregen om na één seizoen al het hoogste niveau te bereiken. Captain Dennis van de Laar speelde dit jaar met Johan van Velzen, Dennis Verhaegen, Ferry van Veen, Erwin Vossen, Henny van de Ster, Perry Noordermeer, Andre Ligthart en Edwin van Amerongen. De strijd om de veilige plek acht zal op de laatste speeldag beslist worden. De Wyck heeft dankzij de 7-3 overwinning van afgelopen zaterdag op Double Bull, op 8 juni aan één puntje genoeg. Flora Bar en de Schot staan in puntenaantal gelijk en delen op dit moment plaats acht. Flora gaat op bezoek bij Double Bull en de Schot ontmoet Agnes & Schier op de laatste speeldag.
Voor meer informatie verwijzen we je graag door naar dit artikel op de website van de Nederlandse Darts Bond.

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
juni 2025
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie
augustus 2025
01
vr.
01 augustus om 8:04 - 03 augustus om 8:04
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: