Al de eerste keer dat de “RTL 7 Darts: International Masters” heeft plaatsgevonden, is het toernooi recht in de roos beland. Mannenzender RTL 7, dat sinds begin dit jaar de uitzendrechten van de internationale dartsbond PDC bezit, wilde de sport een nieuwe impuls geven met dit vierdaagse event waarop de beste Nederlandse darters het opnemen tegen de beste darters van de wereld.
De halve finale van gisteravond was de best bekeken wedstrijd met 565.000 kijkers, waarmee het tot de 25 best bekeken tv-uitzendingen van de avond behoort. In de doelgroep van RTL 7 (mannen van 20 tot 49 jaar) trokken de vier dartsavonden zenderaandelen van 8,5, 9,2, 8,5 en 16,9 procent. Alle vier ruimschoots boven het zendergemiddelde dat voor dit jaar tot op heden 7,7 procent bedraagt. Het toernooi, dat in Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee plaatsvond, werd bezocht door bijna 3.000 toeschouwers. Uiteindelijk ging de winst naar Phil Taylor die in de finale Raymond van Barneveld versloeg met 8-3.
Peter Lubbers, programmadirecteur RTL 7: "Ik vind het mooi om te zien dat de kijker darts weer heeft omarmd. Al in het eerste jaar hebben we succes met een nieuw en eigen dartsevent op eigen bodem, dat hiermee in de toekomst nog verder kan uitgroeien."