Sven Wens uit België wint 21e Open Catalunya 2015, Turner tweede

Nederland Hoofdnieuws
door Patrick Megens
woensdag, 16 september 2015 om 16:39
wens
Zondag 6 September zijn we begonnen met het 1e hoofd toernooi, de heren singles, van het 21e Open Catalunya. Het is al vroeg zonnig en redelijk warm in Calella Spanje. De temperatuur was  aangenaam, en het was goed uit te houden tijdens de wedstrijden. Zoals al eerder vermeld spelen we in de omgebouwde fabriek La Fabrica. Er speelden wederom diverse nationaliteiten mee zoals, Finnen,Denen,Zweden,Belgen, Luxemburgers,Noren,Duitsers, Engelse,Nederlanders, en Catalanen en spelers uit Gibraltar.
Om elf uur gingen we van start met 135 heren en we speelden in 32 poules waarvan de nummers 1 & 2 door gingen naar het knock out toernooi.. In het deelnemers veld diverse bekende namen zoals, Kim Huybrechts, Dennis Harbour, Jamie Ellam, Aaron Turner, Ron Meulenkamp, de gebroeders Palfreyman en nog heel veel andere  zeer goede spelers, teveel om allemaal op te noemen.
In de poules geen verrassende uitslagen, zodat we bij de laatste 64 spelers over waren met een zeer sterk deelnemers veld. Bij de laatste 64 verloren we een paar bekende namen zoals Phil Milburn en Carles Arola die van Andy Memel en Cor Ernst verloren. Tevens ging Lee Palfreyman verrassend eruit tegen de Zweed Pontus Bergman.
Bij de laatste 32 aangekomen gingen we best of 7 spelen en verloren we wederom een paar bekende namen, ondermeer verloor hier Dennis Harbour met 4-1 van de beld Hubert Apers en won Sven Wens zeer nipt van de bekende Spanjaard Carlos Rodriguez met 4-3. Tevens hadden we hier de ontmoeting tussen Ron Meulenkamp en Edwin Torbjörnsson (SWE) die de dag ervoor nog de warming up finale speelden, ook deze keer won Ron, deze keer met 4-2 maar waren er wederom kansen voor een goed spelende Edwin. De Engelse speler Mark Howard schakelde de nationaal speler van Catalunya Raúl Invernon uit in een geweldige partij met 4-3.
Bij de laatste 16 aangekomen zaten er nog 3 Nederlanders in, helaas verloren we er 1. Ricky Rongen verloor met 4-3, na 6 matchdarts te hebben gemist, van de Engelse speler Aaron Turner met 4-3, die het trouwens altijd goed doet hier. Tevens verloren we Oskar Lukasiak die verloor van Jamie Ellam uit Engeland met 2-4 en verloor mark Howard uit Engeland met 4-2 van kim Huybrechts.
De grote verrassing kwam in de kwartfinale, hier verloor de favoriet voor de titel Kim Huybrechts met 5-1 van Aaron Turner die, moet gezegd worden, een super partij neerzette tegen Kim. Ook verloren we Cor Ernst die nipt verloor met 5-4 van Jamie Ellam en ging Joey Palfreyman er zeer hard vanaf tegen Ron Meulenkamp met 5-1.
De laastte kwartfinale werd gewonnen door Sven Wens met 5-4 tegen Hubert Apers, nadat Sven 4-0 voor stond.
In de halve finales was de spanning te snijden, Sven Wens won zijn partij met 5-4 tegen Jamie Ellam nadat deze 2 matchdarts miste om met 5-1 te winnen en ging Aaron Turner door met zijn goed spel die deze keer Ron Meulenkamp versloeg met 5-3.
Dus waren beide finalisten bekend en konden we ons gaan opmaken voor een spannende finale.
Dus de finale ging tussen Engeland en Belgie onder leiding van Master Caller Marco Meijer. Sven speelde in de finale een zeer degelijke partij, en Aaron kon zijn goede vorm die hij op de vloer had laten zien niet doorzetten en miste hier en daar wat kansjes, waardoor het een vrij eenvoudige overwinning werd voor Sven Wens  met  6-2.
Hiermee was de winnaar in het single toernooi van het 21e Open Catalunya bekend.
Tevens werd er ook een Lucky losers toernooi gespeeld, en dat werd met 3-1 gewonnen door Nico Thissen uit Nederland die Graeme Hall  uit Belgie versloeg.
Mvgr uit Spanje,
Wedstrijdleiding Infynity
Marco & Karina Pol

Jelti

loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
december 2025
07
zondag
07 dec - 07 dec
Kerkeböske, Helden

De Helden Cup – Winter Edition belooft een dag vol spanning, precisie en gezelligheid. Er wordt gespeeld op 10 dartsbanen, met plek voor maximaal 128 deelnemers. We starten met poules en vervolgens een A en B ronde. Tevens zal er middels het 2K-Darts software gespeeld worden op tablets. 📍 Locatie: Kerkeböske – Aan de Koeberg 3, 5988 NE Helden 🕐 Tijden: Zaal open: 11:00 Inschrijven tot: 12:45 Start toernooi: 13:00 💶 Inschrijfkosten: Voorinschrijving: €10 Op de dag zelf: €12,50 🏆 Prijzengeld: A-ronde: 1e €200 | 2e €100 | 3e/4e €50 | 5e t/m 8e €25 B-ronde: 1e €50 | 2e €25 | 3e/4e €12,50 🎯 Inschrijven via: 2K-Darts software, klik hier om in te schrijven. 💶 Betaling via : link 📣 Hosted by: Kerkeböske, Peter Hendriks & Jerry “Electric” Hendriks

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading