UK Open vrijdagavond: Van Barneveld uitgeschakeld, maar vijf Nederlanders door naar laatste 32

PDC
vrijdag, 28 februari 2025 om 20:37
2025ukopenr4 vanveen01
De 23e editie van de UK Open is in volle gang in het Butlin's Resort te Minehead. Na een enerverende eerste middag, waarin de eerste drie rondes werden gespeeld van het 158 deelnemers tellende toernooi. Vrijdagavond staat de vierde ronde op het programma. In deze fase voegen de top 32 spelers van de wereld zich bij de overgebleven 32 winnaars uit de eerdere rondes, wat garant staat voor spannende confrontaties.​
Naast deze wedstrijden zijn er nog tal van andere interessante partijen verspreid over de acht podia. Titelverdediger Dimitri Van den Bergh begint zijn campagne tegen de Nederlandse legende Raymond van Barneveld, terwijl Gerwyn Price het opneemt tegen Connor Scutt.​
Na afloop van de vierde ronde zal er een loting plaatsvinden om de wedstrijden voor de laatste 32 te bepalen, die op zaterdag worden gespeeld. Met een totale prijzenpot van £600.000 en een hoofdprijs van £110.000 is de inzet hoog, en de spanning stijgt naarmate het toernooi vordert.​
De UK Open staat bekend om zijn unieke opzet, waarbij een open loting na elke ronde voor verrassende wedstridjen kan zorgen. Dit jaar is daarop geen uitzondering, met al enkele onverwachte resultaten en spannende wedstrijden in de eerdere rondes.​
Voor de fans die het toernooi live willen volgen, worden de wedstrijden op het hoofdpodium uitgezonden op Viaplay. Daarnaast is het mogelijk om via PDCTV de actie op Stage Two te streamen, met commentaar van Paul Nicholson en Dan McCarthy.
De vierde ronde belooft een avond vol topdarts en onverwachte wendingen te worden, terwijl de spelers strijden om een plek in de laatste 32 en dichter bij de felbegeerde titel komen.

Updates van de gespeelde wedstrijden

De avondsessie van de vierde ronde op de UK Open ging direct van start met Nederlands succes. Jermaine Wattimena wist zich na een stroeve fase sterk te herpakken tegen Ritchie Edhouse. Nadat de Engelsman een 1-4 achterstand had omgebogen naar een 6-4 voorsprong, schakelde ‘The Machine Gun’ een tandje bij en won zes legs op rij om zich met een 6-10 overwinning bij de laatste 32 te voegen. Kort daarna liet Danny Noppert zien dat hij in Minehead uitstekend in vorm is. De Fries gaf Daryl Gurney geen schijn van kans en stond slechts twee legs af in een eenzijdige 2-10 zege, waardoor ook hij zich verzekerde van een plek in de volgende ronde. De focus verplaatst zich nu naar het affiche tussen Raymond van Barneveld en titelverdediger Dimitri Van den Bergh, terwijl op een ander bord Gian van Veen de strijd aangaat met Nick Kenny. De spanning stijgt, en er liggen nog genoeg verrassingen in het verschiet.
Gian van Veen kende een bliksemstart in zijn partij tegen de Welshman Nick Kenny en nam razendsnel een 0-4 voorsprong. De Nederlander uit Poederoijen sloeg daarmee direct een gat, wat Kenny niet meer kon dichten. Hoewel de Welshman zijn eigen leg wist te houden en de spelers vervolgens legs uitwisselden, gooide Van Veen met twee 13-darters en een indrukwekkende 12-darter een ijzersterke partij. Een 11-darts break zorgde ervoor dat het duel feitelijk beslist was, waarna hij met een 4-9 voorsprong nog slechts één leg nodig had. Met het behouden van zijn eigen leg maakte Van Veen het af en plaatste hij zich overtuigend voor de laatste 32 van de UK Open, waarmee hij zich mag opmaken voor de wedstrijden op zaterdag.
Raymond van Barneveld slaagde er niet in om titelverdediger Dimitri Van den Bergh te verrassen en moest zijn koffers pakken na een teleurstellend optreden in de vierde ronde van de UK Open. De Hagenaar wisselde maar liefst vier keer van set-up in een poging grip te krijgen op de partij, maar vond nooit echt zijn ritme. Regelmatig schudde hij gefrustreerd het hoofd, omdat de pijlen niet vielen zoals hij wilde. Van den Bergh bleef ondertussen koel en sloeg definitief toe in de dertiende leg met een strakke 112-finish. Hoewel Van Barneveld zich nog terugknokte tot 6-8, gingen de laatste twee legs naar de Belg, die daarmee de wedstrijd met 6-10 naar zich toe trok. Voor Barney eindigt het avontuur in Minehead, terwijl Van den Bergh zijn titelaspiraties voortzet in de laatste 32.
De Belg Mario Vandenbogaerde heeft zijn UK Open-avontuur niet kunnen verlengen na een nederlaag tegen Martin Schindler. ‘Super Mario’ begon sterk en pakte een 2-4 voorsprong, maar de Duitser wist zich te herpakken. In de achtste leg brak ‘The Wall’ met een 13-darter en verzilverde die break direct met nog een 13-darter, waardoor hij de controle over de wedstrijd overnam. Vervolgens bleven beide spelers hun eigen legs houden, totdat Schindler met een schitterende 130-finish een beslissend gat sloeg en op 8-6 kwam. Vandenbogaerde wist het verschil niet meer te dichten en moest uiteindelijk met een 10-7 nederlaag afscheid nemen van het UK Open. Schindler voegt zich bij de laatste 32 en zet zijn jacht op succes in Minehead voort.
De Belgische hoop op succes in de UK Open kreeg vrijdagavond een flinke dreun te verwerken. Kim Huybrechts slaagde er niet in om tegen Damon Heta een vuist te maken en ging met een pijnlijke 10-2 nederlaag onderuit. ‘The Hurricane’ wist geen storm te veroorzaken in Minehead en moest zijn koffers pakken. Ook landgenoot Mike De Decker kon het tij niet keren. Hij verloor met 10-4 van de Schotse darter Cameron Menzies, waardoor België geen vertegenwoordigers meer heeft in de laatste 32.
Voor Nederland was er wel goed nieuws: Jurjen van der Velde wist zich wél te plaatsen voor de volgende ronde. De jonge Nederlander versloeg Adam Lipscombe met 10-6, al kwam hij aanvankelijk op een 5-3 achterstand. In het laatste deel van de partij wist Van der Velde het verschil te maken door zeven van de laatste acht legs te winnen, waaronder twee sterke 14-darters. Het was geen hoogstaande wedstrijd, maar de overwinning telt en Van der Velde mag zich opmaken voor de volgende ronde van de UK Open.
Kevin Doets heeft zijn UK Open-avontuur niet kunnen verlengen na een 10-6 nederlaag tegen Michael Smith. Voor de vierde keer stonden ‘Hawkey’ en ‘Bully Boy’ tegenover elkaar, maar wederom bleek de Engelsman een maatje te groot. Doets wist zich lang in de wedstrijd te houden en gaf goed partij, maar in de slotfase sloeg Smith toe. Met drie solide, zij het niet spectaculaire, legs op rij trok de voormalig wereldkampioen de partij naar zich toe en stuurde hij de Nederlander huiswaarts. Voor Doets zit het toernooi erop, terwijl Smith zich bij de laatste 32 voegt en zijn jacht op de UK Open-titel voortzet.
Michael van Gerwen heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de laatste 32 van de UK Open na een zwaarbevochten 10-8 zege op landgenoot Dirk van Duijvenbode. ‘Aubergenius’ wist in de vierde leg de eerste break te forceren, maar Van Gerwen reageerde direct met een re-break en liep vervolgens uit naar een comfortabele 7-3 voorsprong. Van Duijvenbode gaf zich echter niet zomaar gewonnen en was dicht bij een magische 9-darter, maar miste op de achtste pijl. Desondanks wist hij de leg te winnen en verkleinde hij de achterstand tot 7-6. Van Gerwen schakelde daarna een tandje bij en gooide onder meer een 127-finish voor een 12-darter in leg 16. De laatste legs gingen met de darts mee, waardoor ‘Mighty Mike’ als laatste zijn naam in de koker zag belanden voor de loting van de laatste 32 op zaterdag.
Het programma van de vrijdagavond:
Hoofdpodium
Jonny Clayton 10-3 Gary Anderson
Peter Wright 9-10 Luke Littler
Beau Greaves 7-10 Luke Humphries
Michael van Gerwen 10-8 Dirk van Duijvenbode
Podium 2
Dave Chisnall 10-9 Ricky Evans
Dimitri Van den Bergh 10-6 Raymond van Barneveld
Stephen Bunting 6-10 Chris Dobey
Gerwyn Price 9-10 Connor Scutt
Podium 3
Stephen Burton 10-6 Radek Szaganski
Ryan Searle 10-7 Adam Hunt
Martin Schindler 10-7 Mario Vandenbogaerde
Kevin Doets 6-10 Michael Smith
Podium 4
Daryl Gurney 2-10 Danny Noppert
Scott Williams 7-10 William O'Connor
Alan Soutar 10-7 Matt Campbell
Cameron Menzies 10-4 Mike De Decker
Podium 5
Joe Cullen 4-10 Krzysztof Ratajski
Martin Lukeman 5-10 Nathan Aspinall
Dylan Slevin 10-7 Haupai Puha
James Wade 10-3 William Borland
Podium 6
Luke Woodhouse 6-10 Mensur Suljovic
Jose de Sousa 7-10 Ross Smith
Jurjen van der Velde 10-6 Adam Lipscombe
Justin Hood 5-10 Josh Rock
Podium 7
Brendan Dolan 9-10 Danny Lauby
Madars Razma 10-9 Ricardo Pietreczko
Damon Heta 10-2 Kim Huybrechts
Thomas Lovely 4-10 Rob Cross
Podium 8
Ritchie Edhouse 6-10 Jermaine Wattimena
Nick Kenny 4-10 Gian van Veen
Ryan Joyce 10-8 Andrew Gilding
Rob Owen 10-7 George Killington

Uitslagen met gemiddelde:

Laatste 64
Jonny Clayton (97.86) 10-3 Gary Anderson (100.07)
Luke Littler (108.69) 10-9 Peter Wright (101.79)
Luke Humphries (102.45) 10-7 Beau Greaves (92.67)
Michael van Gerwen (97.03) 10-8 Dirk van Duijvenbode (99.92)
Dave Chisnall (85.36) 10-9 Ricky Evans (89.27)
Dimitri Van den Bergh (86.46) 10-6 Raymond van Barneveld (83.05)
Chris Dobey (95.87) 10-6 Stephen Bunting (94.59)
Stephen Burton (91.46) 10-6 Radek Szaganski (87.84)
Ryan Searle (92.53) 10-7 Adam Hunt (92.25)
Martin Schindler (92.28) 10-7 Mario Vandenbogaerde (85.23)
Michael Smith (95.03) 10-6 Kevin Doets (92.53)
Danny Noppert (96.10) 10-2 Daryl Gurney (85.73)
William O'Connor (98.06) 10-7 Scott Williams (96.98)
Alan Soutar (96.18) 10-7 Matt Campbell (92.94)
Cameron Menzies (92.43) 10-4 Mike De Decker (85.97)
Krzysztof Ratajski (95.50) 10-4 Joe Cullen (92.86)
Nathan Aspinall (95.10) 10-5 Martin Lukeman (90.13)
Dylan Slevin (85.86) 10-7 Haupai Puha (83.15)
James Wade (93.64) 10-3 William Borland (87.32)
Mensur Suljovic (93.86) 10-6 Luke Woodhouse (85.86)
Ross Smith (90.60) 10-7 Jose De Sousa (87.72)
Jurjen van der Velde (86.87) 10-6 Adam Lipscombe (84.61)
Josh Rock (96.13) 10-5 Justin Hood (88.19)
Danny Lauby (86.46) 10-9 Brendan Dolan (83.05)
Madars Razma (92.67) 10-9 Ricardo Pietreczko (86.45)
Damon Heta (91.31) 10-2 Kim Huybrechts (81.41)
Rob Cross (89.75) 10-4 Thomas Lovely (86.53)
Jermaine Wattimena (97.41) 10-6 Ritchie Edhouse (88.95)
Gian van Veen (97.12) 10-4 Nick Kenny (87.99)
Ryan Joyce (95.59) 10-8 Andrew Gilding (90.25)
Rob Owen (92.05) 10-7 George Killington (94.91)

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
juni 2025
09
ma.
09 juni om 6:26 - 09 juni om 6:26
Nistelrode

Maandag 9 juni wordt er in Nistelrode weer volop gestreden om de felbegeerde titel tijdens het Nisserois Open Darttoernooi. Al jarenlang is dit toernooi een vast en geliefd onderdeel van de Pinksterfeesten in het dorp, waar sportieve strijd en gezelligheid samenkomen onder één dak. Na drie jaar lang solo te hebben gesponsord, verwelkomt Lunenburg BV dit jaar Levix Computers als medehoofdsponsor. Samen zorgen ze voor een prijzenpot van maar liefst € 1.500,00. Een prachtige impuls voor een evenement dat stevig geworteld is in de lokale dartscultuur en bij menig darter met stip op de kalender staat. De organisatie is opnieuw in handen van Antoine van Bakel, die samen met Gijs van Zalencentrum De Hoefslag zorgt voor een soepel verloop en een gezellige setting. De banen zijn geboekt, de bar staat koud en het publiek kan zich opmaken voor een dag vol spektakel. Meedoen kan vanaf 16 jaar, en wie jonger is mag met toestemming van de organisatie en onder toezicht van een volwassene ook zijn of haar pijlen komen gooien. Iedereen maakt kans, want het toernooi staat open voor zowel recreanten als fanatieke darters. In 2024 gingen Pedro van Bergen en Sharona Veld er met de winst vandoor, terwijl een jaar eerder onder anderen Gino Vos en Lincy Gloudemans zich tot winnaar mochten kronen. Wie schrijft dit jaar zijn naam bij in de boeken van het Nisserois Open? Maar het draait deze Pinkstermaandag niet alleen om darts. De Pinksterfeesten in Nistelrode staan bekend om hun gezelligheid en diversiteit aan activiteiten. Terwijl binnen de pijlen vliegen, kunnen bezoekers buiten genieten van de braderie, muziekoptredens en natuurlijk de kermis. Het is dan ook een perfecte dag voor het hele gezin, waar sport en plezier hand in hand gaan. Zet ‘m dus in de agenda: maandag 9 juni, Tweede Pinksterdag. Darten, feesten en genieten in hartje Nistelrode. DIRECT inschrijven kan via deze link.

Promotie
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie
augustus 2025
01
vr.
01 augustus om 8:04 - 03 augustus om 8:04
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: