Van Gerwen overklast Aspinall en wint zijn 6de World Grand Prix

PDC
zondag, 09 oktober 2022 om 20:40
2022WGPSF_VanGerwen5
Het was tijd voor finale nummer 120 voor Michael van Gerwen, de Nederlander ging op jacht naar zijn zesde World Grand Prix titel. Mighty Mike speelde fantastisch en kwam 0-4 voor in sets, Aspinall wist gebruik te maken van een minder moment en won drie sets op rij waarna Van Gerwen zijn 41ste major titel wist te pakken. Het is tien jaar geleden dat Van Gerwen in 2012 zijn eerste major won de World Grand Prix, is de 2022 editie mogelijk de start van de tweede dominante fase uit de loopbaan van de Nederlander die op jacht gaat naar de nummer één positie van de wereld.
De eerste vier sets werd Aspinall volledig overklast maar de Engelsman gaf niet op, de strijder wist zich helemaal terug te vechten in de wedstrijd. The Asp liet de volledige comeback tot 4-4 liggen nadat hij twee pijlen op de dubbel mist waardoor Van Gerwen 120.000 pond mee naar huis neemt.
Alle uitslagen, weetjes, 9-darters en de verdeling van het prijzengeld is te vinden in ons toernooicenter.
Wedstrijd verloop van de finale
Nathan Aspinall (91.88) 3-5 Michael van Gerwen (91.07) (0-3; 2-3; 2-3; 1-3; 3-1; 3-1; 3-1; 2-3)
Nadat het Seven Nation Army is uitgespeeld begint Van Gerwen aan zijn zevende World Grand Prix finale. Tijdens de halve finale opende de Nederlander met een 167-finish en nu weet hij de eerste leg te pakken via een 116-finish. The Asp laat twee pijlen liggen op de dubbel waardoor MvG kan breaken en in 15-darts de set pakt. Na de pauze pakt the Asp zijn eerste leg in 13 pijlen, het is de set van de Engelsman die uiteindelijk tot een vijfde leg komt. Aspinall vergeet de leg te openen waardoor MvG direct het verschil kan maken en de de tweede set op zijn naam zet. Ook de derde set die Van Gerwen mag beginnen komt het tot de vijfde leg die in 15 pijlen naar de Nederlander gaat. Opmerkelijk dat het publiek volledig op de hand is van Aspinall, het Engelse publiek blijft muisstil ongeacht wat Van Gerwen gooit. Set vier is de Asp set waarin hij in de derde leg wederom een kans laat liggen op de finish dubbel en daarmee de deur openzet voor MvG. De Nederlander pakt de leg en snoept de set af om 4-0 voor te komen in sets. De 33-jarige Vlijmenaar begint de set die hem zijn zesde titel kan gaan opleveren. Met een 13-darter weet Aspinall de derde leg te breaken nadat Van Gerwen scherpte verliest en de eerste dubbels om te openen mist. The Asp dendert door en weet zijn eerste set van de finale te pakken met 3-1 in legs. Ook set zes gaat naar de Engelsman die met 3-1 de afgezwakte Van Gerwen in een hoekje dwingt. Met een 14-darter weet de Engelsman de eerste leg van set vijf die Van Gerwen was begonnen te pakken, Van Gerwen herpakt zich en breakt terug waarna hij drie pijlen mist om te finishen en The Asp opnieuw breakt. Van Gerwen die super de eerste vier sets gooide van deze finale was het helemaal kwijt en mist zeven pijlen om te openen. The Asp hapert nog even op de finish maar weet wel de set te pakken waarmee de comeback een feit is. In de pauze heeft de Nederlander zich weer bij elkaar geraapt waardoor hij de Brit meteen breakt in zijn set en één pijl mist om zij break vanaf 116 te verzilveren maar Aspinall pakt de kans niet op waardoor MvG 2-0 voorkomt. De Nederlander laat de derde leg lopen en mist vier pijlen om de vierde leg te openen terwijl The Asp een sterke leg gooit, hij is nog wat slordig op de dubbel maar weet wel 2-2 te maken om de druk vol op Van Gerwen te zetten. Als de Nederlander wederom vijf pijlen mist om te openen lijkt de comeback een feit. Met drie goede scores en de misser van Aspinall weet Van Gerwen alsnog de set te pakken voor zijn zesde titel.

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
juni 2025
07
za.
07 juni om 8:06 - 08 juni om 8:06
Arendonk

Open 2370 keert terug in het eerste weekend van juni Na eerdere succesvolle edities staat het Open 2370 Dartstornooi opnieuw op het programma. Op 7 en 8 juni 2025 wordt de Bemdhal in Arendonk het tafereel voor het grootste dartsfeest van België. Het evenement trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers, die de kans krijgen om topdarts van dichtbij te beleven. Na een reeks succesvolle edities maakt het Open 2370 Dartstornooi opnieuw zijn opwachting. Op zaterdag 7 en zondag 8 juni 2025 verandert de Bemdhal in het grootste dartsfeest van België. Het tornooi staat garant voor twee dagen vol plezier en topdarts, en trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers uit gans de Benelux. Wedstrijden voor alle niveaus Het Open 2370 Dartstornooi biedt een gevarieerd programma voor spelers van verschillende leeftijden en niveaus. Er zijn tornooien voor Jeugd U12, Jeugd U18, G-Darts, Heren Singles, Dames Singles en Koppeltornooien. De toernooien wordt gespeeld volgens een poulesysteem met A- en B-rondes, waardoor deelnemers meerdere wedstrijden kunnen spelen en zich kunnen meten met anderen van vergelijkbaar niveau. Een gezellig dartsweekend Voor deelnemers en supporters van buiten de regio is het Open 2370 het perfecte moment voor een gezellige weekenduitstap. Arendonk en de omliggende gemeenten bieden tal van verblijfsmogelijkheden, van B&B’s en hotels tot vakantieparken. Ideaal om er met je team of club een dartweekend van te maken. Alle overnachtingsmogelijkheden zijn terug te vinden via de officiële website van Open 2370. Inschrijvingen en praktische info Online inschrijven kan tot en met 5 juni 2025 via www.open2370.be - Inschrijven op de dag zelf is ook mogelijk, maar er wordt dan een extra administratiekost van €7,50 aangerekend. Bezoekers kunnen gratis toegang krijgen tot het evenement.

Promotie
09
ma.
09 juni om 6:26 - 09 juni om 6:26
Nistelrode

Maandag 9 juni wordt er in Nistelrode weer volop gestreden om de felbegeerde titel tijdens het Nisserois Open Darttoernooi. Al jarenlang is dit toernooi een vast en geliefd onderdeel van de Pinksterfeesten in het dorp, waar sportieve strijd en gezelligheid samenkomen onder één dak. Na drie jaar lang solo te hebben gesponsord, verwelkomt Lunenburg BV dit jaar Levix Computers als medehoofdsponsor. Samen zorgen ze voor een prijzenpot van maar liefst € 1.500,00. Een prachtige impuls voor een evenement dat stevig geworteld is in de lokale dartscultuur en bij menig darter met stip op de kalender staat. De organisatie is opnieuw in handen van Antoine van Bakel, die samen met Gijs van Zalencentrum De Hoefslag zorgt voor een soepel verloop en een gezellige setting. De banen zijn geboekt, de bar staat koud en het publiek kan zich opmaken voor een dag vol spektakel. Meedoen kan vanaf 16 jaar, en wie jonger is mag met toestemming van de organisatie en onder toezicht van een volwassene ook zijn of haar pijlen komen gooien. Iedereen maakt kans, want het toernooi staat open voor zowel recreanten als fanatieke darters. In 2024 gingen Pedro van Bergen en Sharona Veld er met de winst vandoor, terwijl een jaar eerder onder anderen Gino Vos en Lincy Gloudemans zich tot winnaar mochten kronen. Wie schrijft dit jaar zijn naam bij in de boeken van het Nisserois Open? Maar het draait deze Pinkstermaandag niet alleen om darts. De Pinksterfeesten in Nistelrode staan bekend om hun gezelligheid en diversiteit aan activiteiten. Terwijl binnen de pijlen vliegen, kunnen bezoekers buiten genieten van de braderie, muziekoptredens en natuurlijk de kermis. Het is dan ook een perfecte dag voor het hele gezin, waar sport en plezier hand in hand gaan. Zet ‘m dus in de agenda: maandag 9 juni, Tweede Pinksterdag. Darten, feesten en genieten in hartje Nistelrode. DIRECT inschrijven kan via deze link.

Promotie
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie
augustus 2025
01
vr.
01 augustus om 8:04 - 03 augustus om 8:04
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: