Van Gerwen, Meeuwisse en Whitlock voegen zich aan 9-darter Marathon

PDC
donderdag, 22 september 2016 om 11:20
Zuiderduinmasters13 jordy meeuwisse11
Gisteren wist Van Gerwen een perfecte leg te noteren tegen Simon Whitlock. De Nederlander won niet alleen de wedstrijd van Whitlock maar ook het toernooi schreef hij, evenals een dag eerder, op zijn naam. Eerder die dag was het Jeffrey de Graaf die ook een perfecte leg wist te gooien. De Noord-Hollander deed dit in de tweede tegen Chris Dobey maar verloor desondanks met 5-.
Nog geen 24 uur later was het wederom raak. Vandaag wist Yordi Meeuwisse tijdens de Players Championship 16 in Barnsley een 9-darter te gooien. Evenals voor De Graaf gisteren is het ook voor Meeuwisse de eerste 9-darter op TV, al moeten we hierbij de opmerking maken dat het wordt uitgezonden via een internet livestream.
Alsnog het nog niet genoeg sensatie was wist ook Simon Whitlock er vandaag een perfecte leg aan toe te voegen. Uitgerekend Simon Whitlock, die er gisteren nog één tegen kreeg van Van Gerwen, is vandaag verantwoordelijk voor de vierde perfecte leg in 2 dagen tijd bij de PDC.
De reactie hierop kwam van wie anders dan Michael van Gerwen. Hij wist er vandaag nog één te gooien in zijn duel met Joe Murnan. Hiermee gooide de Nederlander zijn tweede perfecte leg in 2 dagen en alweer de 5e van de PDC in slechts 2 dagen tijd.
Vijf 9-darters in slechts 2 dagen tijd, een record tijdens de PDC-toernooien en naar alle waarschijnlijk ook alle officiële dartstoernooien in het algemeen. Daarmee gaan 21 en 22 augustus de geschiedenisboeken in als de twee dagen waarin tot dusver opgeteld de meeste perfecte legs werden gegooid tijdens een officieel dartstoernooi.

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vrijdag
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: