Grand Slam of Darts: Van Gerwen zonder genade en Wattimena verslaat Mike de Decker

PDC
zaterdag, 09 november 2024 om 23:30
gsod24 gg m1 van gerwen06
De zaterdagavond bij de Grand Slam of Darts in Wolverhampton was er een met indrukwekkende overwinningen en enkele verrassende uitslagen. Met sterke prestaties van onder anderen Michael van Gerwen en Jermaine Wattimena was het een goede avond voor de Nederlandse deelnemers, terwijl Luke Humphries onverwacht onderuit ging tegen de Oostenrijker Rowby-John Rodriguez. Hier volgt een overzicht van de laatste vier partijen van de avond.

Van Gerwen zonder genade tegen Van Leuven

Michael van Gerwen maakte in zijn eerste groepswedstrijd korte metten met Noa-Lynn van Leuven, die geen geschiedenis schreef als eerste Nederlandse vrouw op de Grand Slam of Darts. De eerste Nederlandse vrouw was Francis Hoenselaar. Hoewel Van Leuven enkele kansen kreeg om een leg te winnen, kon ze haar dubbels niet benutten. In de openingsleg miste ze tops voor een 1-0 voorsprong, waarna Van Gerwen genadeloos toesloeg en 84 uitgooide. 'Mighty Mike' bouwde vervolgens zijn voorsprong verder uit met een 17-darter en een prachtige 124-finish. Een 14-darter in de vierde leg bracht de Nederlander op matchpoint, en ook in de vijfde leg wist Van Leuven een kans op dubbel 20 niet te verzilveren. Van Gerwen maakte het duel af met een 14-darter en won overtuigend met 5-0, waardoor hij met een ijzersterk legsaldo de leiding in groep G overneemt.

Youngster Luke Littler domineert Keane Barry

Ook de jonge Engelsman Luke Littler zette een indrukwekkende whitewash neer. In zijn partij tegen Keane Barry gaf Littler zijn tegenstander geen enkele ruimte en won met 5-0 in groep F. Met deze klinkende zege zet Littler zichzelf meteen op de kaart als een talent om in de gaten te houden deze Grand Slam.

Humphries onderuit tegen een verrassende Rodriguez

In groep A verloor regerend kampioen Luke Humphries verrassend van de Oostenrijker Rowby-John Rodriguez. Humphries begon sterk en gooide in de zevende leg een indrukwekkende 164-finish, maar zijn verdere spel werd gekenmerkt door gemiste kansen op de dubbels. Rodriguez bleef rustig en sloeg toe op de cruciale momenten. Met een geweldige 141-finish in de beslissende leg wist de Oostenrijker de wedstrijd met 5-3 naar zich toe te trekken, wat een onverwachte wending geeft aan groep A.

Wattimena wint overtuigend van De Decker

Jermaine Wattimena maakte de avond compleet met een sterke overwinning op de Belgische Mike De Decker. In groep E toonde de Nederlander zijn klasse met een strakke 160-finish in de zesde leg, waarmee hij de break forceerde. Vervolgens gooide Wattimena een indrukwekkende 11-darter om het duel te beslissen en won hij met 5-2. Dankzij deze overwinning behoudt Wattimena goede kansen om door te stromen naar de volgende ronde.
Met sterke prestaties en enkele verrassende uitslagen was de zaterdagavond in Wolverhampton allesbehalve voorspelbaar. De komende dagen zullen uitwijzen wie zich uiteindelijk kan plaatsen voor de knock-outfase. ViaplayTV brengt de Grand Slam of Darts de komende avonden nog live in de huiskamer, zodat fans niets hoeven te missen van de ontwikkelingen in dit spannende toernooi.

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vrijdag
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: