Luke Littler heeft zijn status als dartsensatie opnieuw bevestigd door de Belgian Darts Open 2025 op zijn naam te schrijven. De 18-jarige Engelsman versloeg in de finale thuisfavoriet Mike De Decker met 8-5 en pakte daarmee zijn derde titel in slechts een week tijd. In een sfeervolle Oktoberhallen in Wieze wist Littler zijn titel van 2024 succesvol te verdedigen.
Littler verkeert in bloedvorm en wist eerder al de UK Open en een Premier League-avond in Brighton op zijn naam te schrijven. Op zondagavond liet hij opnieuw zien waarom hij een van de grootste talenten in de dartswereld is. Hij wist gedurende de avond al zijn partijen te winnen met een gemiddelde boven de 100 en bewees dat hij op dit moment een klasse apart is.
Finaleduel: Littler te sterk voor De Decker
In de finale stond Littler tegenover Mike De Decker, die voor eigen publiek een droomtoernooi beleefde. De Belg wist de steun van de fans optimaal te benutten en knokte zich via indrukwekkende overwinningen op onder anderen Gerwyn Price en Ross Smith naar de eindstrijd. Ook in de finale bood hij goed tegenstand, maar moest hij uiteindelijk zijn meerdere erkennen in Littler.
De Engelsman nam vroeg in de wedstrijd het initiatief en brak De Decker met een sterke 12-darter. De Belg vocht zich knap terug met een 116-finish, maar kon niet voorkomen dat Littler telkens een versnelling hoger schakelde. Met meerdere 14- en 12-darters stelde hij de titel veilig en pakte hij opnieuw een Euro Tour-zege.
De Decker schrijft geschiedenis
Ondanks de nederlaag kan Mike De Decker terugkijken op een historische prestatie. De Belg werd de eerste landgenoot ooit die de finale van een Euro Tour-toernooi in eigen land wist te bereiken. Onderweg versloeg hij onder meer wereldkampioen Gerwyn Price en liet hij met zijn spel zien dat hij een serieuze kandidaat is voor toekomstige titels. "Dit publiek was geweldig, het is fantastisch om in België te spelen en ik ben trots op wat ik hier heb bereikt," aldus De Decker na afloop.
Met deze overwinning voegt Littler opnieuw een prestigieuze titel toe aan zijn indrukwekkende palmares. De PDC European Tour gaat verder met de European Darts Trophy in Göttingen, die van 21 tot en met 23 maart wordt gespeeld.
Uitslagen zondagavond Belgian Darts Open 2025
Kwartfinales:
- Mike De Decker 6-4 Gerwyn Price
- Ross Smith 6-5 Stephen Bunting
- Luke Littler 6-4 Dave Chisnall
- James Wade 6-4 Jonny Clayton
Halve finales:
- Mike De Decker 7-6 Ross Smith
- Luke Littler 7-3 James Wade
Finale:
- Luke Littler 8-5 Mike De Decker
LUKE LITTLER WINS THE LECOT BELGIAN DARTS OPEN! 🏆
— PDC Darts (@OfficialPDC) March 9, 2025
Luke Littler wins back-to-back titles here in Belgium!
The 18-year old superstar defeats Mike De Decker on home soil, as he beats the Belgian 8-5 to win the opening European Tour title of the season! pic.twitter.com/1yeQzv6jqn
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties