Vanaf ongeveer 11.30 uur staat in Milton Keynes het laatste toernooi van dit Development Tour-weekend op het programma. In Arena MK wordt vandaag Event 15 afgewerkt, na een drukke reeks waarin de jeugdspelers van de PDC de afgelopen dagen al volop in actie kwamen. Het is de slotdag van het derde Development Tour-weekend van 2026.
De Winmau Development Tour is bedoeld voor spelers van 16 tot en met 23 jaar. Spelers die in 2026 zestien worden, mogen vanaf hun zestiende verjaardag meedoen. Daarmee blijft dit circuit een belangrijk podium voor de volgende generatie darters die zich wil laten zien richting de grotere PDC-toernooien van de toekomst.
Ook vandaag staat er weer veel op het spel. De winnaar van het toernooi pakt 3.000 pond, terwijl de verliezend finalist 2.000 pond ontvangt. De halvefinalisten krijgen 1.000 pond en ook vanaf de kwartfinales ligt er al prijzengeld klaar. In totaal wordt er per toernooi 20.000 pond verdeeld.
Het weekend in Milton Keynes leverde al de nodige verhalen op. Sebastian Bialecki drukte de afgelopen dagen nadrukkelijk zijn stempel op het circuit en zette een indrukwekkende zegereeks neer, terwijl ook Event 14 zaterdag nog voor nieuwe verschuivingen zorgde. Daardoor is er op deze laatste speeldag opnieuw genoeg om naar uit te kijken, zeker met het oog op de Development Tour-ranglijst en de jacht op verdere doorbraken van jonge spelers.
Voor spelers die nieuw zijn op dit circuit gelden daarnaast de vaste voorwaarden van de PDC. Inschrijven verloopt via het PDC Entry System en voor junioren die geen Tour Card-houder zijn en ook niet naar Q-School zijn geweest, geldt in 2026 het PDPA Junior Membership. Dat bedrag van 50 pond wordt pas verschuldigd zodra een speler vijf toernooien in het seizoen heeft gespeeld.
Onder dit artikel kun je het toernooi live volgen. Zodra de eerste wedstrijden beginnen, volg je hier het verloop van Development Tour Event 15 op de voet.
🔴 LIVE I Uitslagen WInmau Development Tour 15