Noa-Lynn van Leuven maakt zich op voor comeback in Women’s Series PDC
PDC

Noa-Lynn van Leuven maakt zich op voor comeback in Women’s Series

Noa-Lynn van Leuven maakt zich op voor comeback in Women’s Series

Noa-Lynn van Leuven heeft aangekondigd haar pijlen weer op te pakken en zich voor te bereiden op een terugkeer in de PDC Women’s Series. De Nederlandse darter, bijgenaamd ‘The Duchess’, nam recent een korte pauze van de sport om zich te richten op haar mentale gezondheid na een vroegtijdige uitschakeling op Q-School eerder deze maand.

De 28-jarige Van Leuven schreef eind vorig jaar geschiedenis door als eerste transgender speler deel te nemen aan het WK Darts, waar ze in de eerste ronde verloor van Kevin Doets. Na haar teleurstellende prestatie bij Q-School miste ze de eerste vijf toernooien van de Challenge Tour, maar richt ze haar vizier nu op een comeback in maart.

In een interview met AD gaf Van Leuven tekst en uitleg over haar besluit: “Na Q-School heb ik besloten om mijn mentale gezondheid voorop te stellen. Het afgelopen jaar was zwaar en intens, en ik merk dat ik tijd nodig heb om op te laden. Maar om het duidelijk te maken: ik stop niet met darten. Dit is een bewuste stap terug om sterker terug te keren.”

Ze benadrukte dat ze zich momenteel voorbereidt om later dit seizoen weer competitief te kunnen gooien. “Mijn volgende toernooi wordt de Women’s Series. Mijn grootste doel is om daar het plezier in het spel weer terug te vinden.”

Van Leuven, momenteel de nummer 33 van de wereld bij de vrouwen, wist op Q-School geen PDC Tour Card te bemachtigen. “Helaas speelde ik niet mijn beste wedstrijden. De waarheid is dat mijn hoofd al een tijdje niet op de juiste plek zit. De afgelopen maanden heb ik iedere keer moeite gehad om me mentaal goed voor te bereiden op toernooien.”

Ze erkende dat het mentaal zwaar was om met oude trauma’s te blijven worstelen, zeker gezien de intensiteit van het afgelopen jaar. “Ik probeerde het te negeren, maar deze keer lukte dat niet. Darten combineren met mentale struggles is lastig. Daarom is het nu tijd om mijn mentale gezondheid op de eerste plaats te zetten en te werken aan mijn herstel.”

Van Leuven heeft in haar carrière al mooie prestaties neergezet. Zo bereikte ze tweemaal de kwartfinale van de Women’s World Matchplay en kwalificeerde ze zich in 2024 via de Women’s Series voor de Grand Slam of Darts.

Met haar focus op de Women’s Series hoopt ze de weg omhoog weer in te slaan en haar dartscarrière met hernieuwde energie voort te zetten.

(Dit artikel is gebaseerd op een eerder verschenen stuk op oche180.com, geschreven door Aaron Nijjar.)

Jelti

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws