Vandaag werd het Killarney Darts Festival afgesloten met de John McEvoy Gold Dart Classic Players Championship, de 16e Players Championship op de PDC kalender. De kersverse World Grand Pix kampioen Michael van Gerwen was ook in Killarney niet tegen te houden. De in bloedvorm zijnde jonge Nederlander liet weer goed van zich spreken en ging er ook met deze titel vandoor. In de finale was de jonge sensatie te sterk voor Nick Fulwell, die met 6-3 werd verslagen.
Op weg naar zijn overwinning moesten Bernd Roith (6-0), Mick Todd (6-1), landgenoot Roland Scholten (6-1), Colin Lloyd (6-3), Kevin McDine (6-1) en Jamie Caven (6-4) het in de eerdere rondes ontgelden. Deze Pro Tour overwinning is alweer de vijfde van 2012 voor Mighty Mike.
Van Gerwen was dit jaar ook al de sterkste op de Players Championship 2 te Birmingham en de UK Open Qualifier 2 te Crawley. Ook de Players Championship 11 te Barnsley en de onlangs gehouden 13e Players Championship te Dublin waren een prooi voor de jonge Nederlander.
Nick Fulwell maakt met zijn finaleplek een goede sprong op de Pro Tour Order of Merit als ongeplaatste speler voor het Ladbrokes wereldkampioenschap. Fulwell staat met £2,200,- op deze ranglijst. Met zijn verdiende £3,400,- in dit weekend komt hij een stap dichterbij om zich via deze ranglijst te kunnen plaatsen voor het WK.
Zaterdag wist
Peter Wright de Gleneagle Hotel Players Championship op zijn naam te schrijven en won hiermee de eerste titel in zijn carrière. In een Schotse finale
was Snakebite met 6-1 te sterk voor Robert Thornton, die zijn derde finale op rij bereikte op de Players Championship. Vandaag werd Wright in de halve finale door Nick Fulwell van zijn tweede finaleplek op rij afgehouden. De Schot verliet het podium met een 4-6 nederlaag.
Ook vandaag verschenen Vincent van der Voort, Roland Scholten en Mareno Michels aan de oche. De Belg Kim Huybrechts liet zijn pijlen ook weer spreken. Zij gingen in de eerste ronde van start. Vandaag onstonden er twee 'oranje' onderonsjes. De eerste werd in de eerste ronde uitgevochten tussen Vincent van der Voort en Mareno Michels. Deze partij werd knap en nipt door Mareno gewonnen, vervolgens sneuvelde Michels in de tweede ronde tegen Kevin McDine. Het tweede Nederlands onderonsje ging tussen Michael van Gerwen en Roland Scholten in de derde ronde. Roland Scholten maakte wederom een goede start en won net als op de zaterdag met een whitewash in de tweede ronde. De boomlange Nederlander was echter niet opgewassen tegen zijn jonge landgenoot en de latere winnaar. Scholten pakte maar één leg tegen van Gerwen. Kim Huybrechts was goed op weg de kwartfinale te bereiken maar verloor nipt van Jamie Caven bij de laatste 16. In de eerdere rondes won de Belg van Stephen Hardy, Steve Maish en Kevin Painter.
Het deelnemersveld op deze Players Championship bestond uit een mix van PDPA leden, directe inschrijvingen uit Ierland en Noord-Ierland en 32 qualifiers die via een knock-out toernooi op de zaterdagmorgen een plek hebben bemachtigd op het hoofdtoernooi. Het toernooi werd op 16 borden gespeeld en er werd ook nog een voorronde gespeeld. Alle partijen werden gespeeld over best of 11 legs. Om technische redenen was er dit weekend geen live scorecenter van de PDC beschikbaar.
Updates Nederlanders en Huybrechts
Update: We zien dat Michael van Gerwen en Roland Scholten aan één bord zijn ingedeeld. Dit geldt ook voor Vincent van der Voort en Mareno Michels, die elkaar meteen treffen in hun eerste partij.
Update: Kim Huybrechts maakt een sterke start. Met 6-0 is hij zijn tegenstander Stephen Hardy de baas. Michael van Gerwen wint met dezelfde cijfers van Bernd Roith. Het Nederlands duel tussen Mareno Michels en Vincent van der Voort eindigt in een nipte overwinning van Mareno. Scholten ook naar de tweede ronde met een 6-4 overwinning op Dean Winstanley.
Update: Huybrechts wint nipt van Steve Maish in de tweede ronde. Van Gerwen met 6-1 te sterk af voor Mick Todd. Scholten wint met een whitewash van Andy Reilly. Mareno Michels sneuvelt met 3-6 tegen Kevin McDine. In de derde ronde het tweede Nederlands onderonsje van de dag. Dit keer tussen Michael van Gerwen en Roland Scholten.
Update: Roland Scholten is niet opgewassen tegen de kersverse World Grand Prix kampioen Michael van Gerwen en wint maar 1 leg.
Update: Huybrechts voegt zich ook bij de laatste 16. Hij wint in de derde ronde van Kevin Painter met 6-3. In de vierde ronde wacht hem Jamie Caven. Van Gerwen zet zijn goede vorm voort en belandt in de kwartfinale na een 6-3 winst tegen Colin Lloyd.
Update: Kim Huybrechts haalt de kwartfinale net niet. Hij verliest met 5-6 van Jamie Caven bij de laatste 16.
Update: Mighty Mike niet te stoppen. Hij belandt in de halve finale door Kevin McDine met 6-1 te verslaan. In de halve finale treft hij Jamie Caven.
Update: Ook de halve finale is voor Michael van Gerwen geen probleem. De jonge sensatie is niet te stoppen en wint met 6-4 van Jamie Caven. Michael speelt de finale tegen Nick Fulwell.
Update: De 5e Pro Tour overwinning van 2012 is een feit voor Michael van Gerwen. Hij verslaat Fulwell met 6-3 in de finale.
Borduitslagen Nederlanders en Huybrechts (eerste ronde)(Vanaf de laatste 16 alle uitslagen, voor alle overige uitslagen klik hier)Bord 3:Kim Huybrechts (8) 6-0 Stephen Hardy
Steve Maish 6-3 Kevin Dowling
Kevin Painter (25) 6-2 Adam Smith-Neale
David Doyle 6-1 Andy Owens
Bord 5:Michael van Gerwen (5) 6-0 Bernd Roith
Mick Todd 6-0 John McEvoy
Roland Scholten 6-4 Dean Winstanley (28)
Andy Reilly 6-2 John Digan
Bord 8:Mareno Michels 6-5
Vincent van der Voort (13)Kevin McDine 6-0 Kevin Burness
Mark Walsh (20) 6-5 Terry Temple
Darren Johnson 6-5 Jason Kavanagh
Uitslagen Nederlanders en Huybrechts tweede ronde
Kim Huybrechts 6-5 Steve Maish
Michael van Gerwen 6-1 Mick Todd
Roland Scholten 6-0 Andy Reilly
Kevin McDine 6-3 Mareno Michels
Uitslagen Nederlanders en Huybrechts derde ronde
Kim Huybrechts 6-3 Kevin Painter
Michael van Gerwen 6-1 Roland Scholten
Vierde ronde/Laatste 16
Nigel Heydon 6-4 Mark Webster
Jamie Caven 6-5 Kim Huybrechts
Michael van Gerwen 6-3 Colin Lloyd
Kevin McDine 6-4 Simon Whitlock
John Henderson 6-5 Steve Hine
Nick Fulwell 6-1 Brian Woods
Ian White 6-2 Paul Nicholson
Peter Wright 6-5 Scott Rand
Kwartfinales
Jamie Caven 6-0 Nigel Heydon
Michael van Gerwen 6-1 Kevin McDine
Nick Fulwell 6-2 John Henderson
Peter Wright 6-1 Ian White
Halve finales
Michael van Gerwen 6-3 Jamie Caven
Nick Fulwell 6-4 Peter Wright
Finale
Michael van Gerwen 6-3 Nick Fulwell