PDC-WK Nieuwsupdate: Spannende momenten en glorieuze prestaties bij Belgische en Nederlandse darters

PDC
woensdag, 18 december 2024 om 7:33
kc wdc25r1 degraaf04
Het World Darts Championship 2024/25 is in volle gang en de Nederlandse en Belgische spelers hebben al voor het nodige vuurwerk gezorgd. Dit jaar doen er een recordaantal Nederlanders mee aan het toernooi: maar liefst 16 spelers uit Nederland staan op het podium in Alexandra Palace. Op woensdag, de vierde dag van het toernooi, is er geen middagsessie gepland, waardoor de focus volledig op de avondsessie ligt. Zoals elke dag geven wij een update van de reeds gespeelde en nog te spelen wedstrijden van alle Nederlandse en Belgische deelnemers. De eerste successen zijn inmiddels geboekt, maar er zijn ook al enkele teleurstellingen te noteren.
Jermaine Wattimena schittert
Jermaine Wattimena is de eerste Nederlander die de derde ronde heeft bereikt. Op de openingsdag won hij met overtuigende cijfers van de Zwitser Stefan Bellmont: 3-0 in sets. Nog geen halve dag later stond The Machine Gun tegenover de Engelsman James Wade, bijgenaamd The Machine. Ook in deze wedstrijd liet Wattimena zich van zijn beste kant zien en versloeg hij Wade met 3-0 in sets. Een indrukwekkende prestatie waarmee hij zich mag opmaken voor de volgende ronde. (laatste 32)
Wesley Plaisier boekt knappe zege, maar verliest van Wright
Wesley Plaisier, die zijn debuut maakt op het WK, moest diep gaan in zijn openingswedstrijd tegen de Japanner Ryusei Azemoto. Na een spannende strijd trok de Nederlander uiteindelijk met 3-2 aan het langste eind. In de tweede ronde trof hij tweevoudig wereldkampioen Peter Wright. Ondanks een sterke comeback en setwinst in set drie, verloor Plaisier uiteindelijk met 3-1 in sets. Cruciale gemiste dubbels deden hem de das om, terwijl Wright zijn ervaring uitspeelde en de partij besliste in de vierde set.
Kevin Doets wint Nederlands onderonsje
Kevin Doets heeft zijn openingswedstrijd tegen landgenote Noa-Lynn van Leuven gewonnen met 3-1 in sets. Noa-Lynn begon sterk door de eerste set te pakken met indrukwekkende finishes van 80 en 120. Doets herstelde zich echter snel en won de tweede set via een 74-finish. In de derde set domineerde Doets met een 80-finish en trok deze naar zich toe. De vierde set was een strijd, waarin Noa-Lynn nog zes perfecte pijlen gooide, maar uiteindelijk moest toegeven aan Doets, die de set en wedstrijd met een 12-darter besliste.
Mike De Decker uitgeschakeld
Voor Mike De Decker kwam er een einde aan zijn WK-avontuur in de tweede ronde. De Belg verloor met 3-1 van Luke Woodhouse. Woodhouse opende sterk en won de eerste set met 3-0. Via een 105-finish zette hij De Decker op een 2-0 achterstand. De Belg vocht zich terug door de derde set met 3-0 te winnen, maar Woodhouse herpakte zich en sloot de wedstrijd af met een 90-finish.
Jeffrey de Graaf knokt zich naar tweede ronde
Jeffrey de Graaf boekte een knappe overwinning op debutant Rashad Sweeting uit de Bahamas. Na een valse start en verlies van de eerste set herpakte De Graaf zich met een sterke 107-finish in de tweede set. Hij won vervolgens de derde set overtuigend met 3-0. In de vierde set kwam hij op een 2-0 voorsprong, maar Sweeting vocht zich terug met een 126-finish. Uiteindelijk maakte De Graaf het in 13 darts af en plaatst zich hiermee voor de tweede ronde, waar hij zijn idool Gary Anderson zal treffen.
Niels Zonneveld uitgeschakeld in eerste ronde
Voor Niels Zonneveld kwam er een vroeg einde aan het WK. De Nederlander verloor in de eerste ronde van Robert Owen, die na een stroeve start de wedstrijd naar zich toetrok. Owen bekroonde zijn overwinning met een briljante 121-finish en won uiteindelijk drie sets op rij. Zonneveld had aanvankelijk het initiatief, maar de Welshman herstelde zich sterk en verzekerde zich zo van een tweede ronde tegen Gabriel Clemens.
Vroege uitschakeling voor Kim Huybrechts
Voor Kim Huybrechts kwam er al snel een einde aan het toernooi. De Belg verloor in de eerste ronde met 3-1 van de jonge Ier Keane Barry. Huybrechts begon nog sterk en won de eerste set, maar Barry antwoordde met klinische finishes en een reeks indrukwekkende legs. Met onder andere een 108-finish en opeenvolgende 11- en 12-darters trok Barry het duel naar zich toe en schakelde hij Huybrechts uit.
Wedstrijden Nederlanders en Belgen
De Nederlandse en Belgische darters komen deze week in actie op verschillende dagen. Hieronder een bijgewerkt overzicht van de gespeelde en aankomende wedstrijden:
Woensdag 18 december (vanaf 20:00 uur)
Madars Razma v Christian Kist (eerste ronde)
Donderdag 19 december (vanaf 13:30 uur)
Chris Landman v Lok Yin Lee (eerste ronde)
Michael Smith v Kevin Doets (tweede ronde)
Vrijdag 20 december (vanaf 13:30 uur)
Stephen Burton v Alexander Merkx (eerste ronde)
Wessel Nijman v Cameron Carolissen (eerste ronde)
Vrijdag 20 december (vanaf 20:00 uur)
Michael van Gerwen v James Hurrell (tweede ronde)
Jeffrey de Zwaan v Florian Hempel (eerste ronde)
Zaterdag 21 december (vanaf 13:30 uur)
Richard Veenstra v Alexis Toylo (eerste ronde)
Brendan Dolan v Landman/Lee (tweede ronde)
Chris Dobey v Burton/Merkx (tweede ronde)
Zaterdag 21 december (vanaf 20:00 uur)
Danny Noppert v Ryan Joyce (tweede ronde)
Raymond van Barneveld v Nick Kenny/Stowe Buntz (tweede ronde)
Zondag 22 december (vanaf 13:30 uur)
Dirk van Duijvenbode v Madars Razma/Christian Kist (tweede ronde)
Joe Cullen v Nijman/Carolissen (tweede ronde)
Zondag 22 december (vanaf 20:00 uur)
Gary Anderson v Jeffrey de Graaf (tweede ronde)
Dimitri Van den Bergh v William O’Connor/Dylan Slevin (tweede ronde)
Maandag 23 december (vanaf 13:30 uur)
Krzysztof Ratajski v Richard Veenstra (tweede ronde)
Maandag 23 december (vanaf 20:00 uur)
Gian van Veen v Ricardo Pietreczko (tweede ronde)
Daryl Gurney v Hempel/De Zwaan (tweede ronde)
Zondag 29 december
Jermaine Wattimena v Peter Wright (derde ronde, tijd nog niet bekend)
Gratis te volgen via Viaplay
Goed nieuws voor de dartsliefhebbers: tot en met Kerstmis is het WK gratis te volgen via Viaplay, het voormalige SBS9.

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
juni 2025
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie
augustus 2025
01
vr.
01 augustus om 8:04 - 03 augustus om 8:04
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: