Beelden: Pijnlijke fout caller Paul Hinks in sudden death leg

PDC
vrijdag, 19 december 2014 om 16:20
paul hinks
Een zeer opmerkelijk en pijnlijk moment voldeed zich in de laatste leg van de avond op de eerste dag van het PDC WK. De partij tussen Wes Newton en de Spanjaard Cristo Reyes liep uit op een sudden death leg bij een tussenstand van 2-2 in sets en 5-5 in legs. Cristo Reyes gooit de single bull in de veronderstelling dat er op de bull gegooid moet worden om te bepalen wie de beslissende leg mag beginnen maar de caller Paul Hinks maakt duidelijk dat hij de leg gewoon mocht beginnen. Ook Newton geeft aan dat hij dacht dat er op de bull gegooid moest worden maar Hinks houdt voet bij stuk en beveelt Reyes om door te gooien waarbij zijn eerste pijl al telt als gegooid.
Alsof dit nog niet opmerkelijk genoeg is wordt de leg welke al half gespeeld is echter alsnog stil gelegd en ongedaan gemaakt waarna alsnog voor de bull moet worden geworpen na gebaren van Russ Bray langs de zijlijn. Beide spelers ergeren zich zichtbaar aan deze vergissing en ook Paul Hinks beseft op dat moment duidelijk dat hij een zeer pijnlijke misser heeft gemaakt. De partij werd uiteindelijk uitgegooid door de Spanjaard die hiermee voor een verrassing zorgde, maar na afloop overheerste bij een ieder de verbazing over de laatste leg. Hieronder de beelden van dit opmerkelijke voorval.
Het is echter niet de eerste keer dat Paul Hinks ongewild de aandacht op zich vestigt al was onderstaand voorval een stuk minder pijnlijk. Tijdens de World Matchplay 2014 zorgde deze zelfde caller ook al voor een opmerkelijk moment in de partij tussen Michael van Gerwen en Phil Taylor.

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vr.
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: