De finaledag van de
PDC World Cup of Darts belooft zondagavond een absolute kraker op te leveren. In Frankfurt staan eerst de kwartfinales en halve finales op het
programma, waarna duidelijk wordt welk land met de wereldtitel naar huis gaat.
Voor Nederland ligt er daarbij een opvallend scenario klaar. Als Oranje én Engeland de finale halen, krijgen we een unieke eindstrijd tussen de huidige nummers 1, 2, 3 en 4 van de wereld: Luke Littler, Luke Humphries,
Gian van Veen en
Michael van Gerwen. De wereldranglijst zet dat kwartet exact in die volgorde.
Nederland droomt van finale tegen Engeland
Engeland begint de dag als topfavoriet. Luke Littler en Luke Humphries vormen het als eerste geplaatste landenteam, terwijl Nederland met Gian van Veen en Michael van Gerwen als tweede reekshoofd aan het toernooi begon. Northern Ireland en Schotland waren vooraf de andere geplaatste toplanden in de top vier.
Dat maakt de route naar een mogelijke droomfinale meteen duidelijk. Engeland moet via Wales en daarna Schotland of Ierland naar de eindstrijd. Nederland zit aan de andere kant van het schema en zal eerst langs Duitsland moeten, met daarna mogelijk Northern Ireland of stuntploeg Letland als laatste horde richting de finale.
Clash tussen wereldtop lonkt
Juist daarom springt het scenario Nederland tegen Engeland zo in het oog. Littler is momenteel de nummer één van de wereld, Humphries staat tweede, Van Veen bezet de derde plaats en Van Gerwen is terug te vinden op plek vier. Een finale tussen beide landen zou dus een zeldzame botsing opleveren tussen de complete top vier van de wereldranglijst.
Daar komt nog bij dat het om grote namen in topvorm gaat. Littler is 19 jaar, Humphries 31, Van Veen 24 en Van Gerwen 37. Vooral voor Nederland zou zo’n finale extra lading hebben, met Van Gerwen als gevestigde topper naast Van Veen als nieuwe Nederlandse blikvanger.
Zware route voor Oranje op weg naar mogelijke droomfinale
Toch is die droomfinale nog allerminst zeker. Duitsland speelt in eigen land en zal in Frankfurt op veel steun kunnen rekenen, terwijl Northern Ireland als regerend kampioen weet hoe het is om op de slotdag toe te slaan. Ook Letland heeft zich al als verrassing van dit toernooi gemeld door de kwartfinales te halen.
Aan Engelse kant ligt de eerste test direct op tafel met Wales, traditioneel een gevaarlijk koppeltoernooi-land. Mocht Engeland die hindernis overleven, dan wacht in de halve finales Schotland of de Republiek Ierland. Dat betekent dat beide topfavorieten nog twee keer moeten winnen voordat een finale Nederland - Engeland werkelijkheid wordt.
Programma laatste dag World Cup of Darts
Zondag 14 juni
Middagsessie (13:00 uur)
Kwartfinales
Schotland - Republiek Ierland
Engeland - Wales
Northern Ireland - Letland
Nederland - Duitsland
Avondsessie (19:00 uur)
Halve finales
Engeland/Wales - Schotland/Republiek Ierland
Nederland/Duitsland - Northern Ireland/Letland
Finale
Winnaar halve finale 1 - winnaar halve finale 2
Alle wedstrijden worden gespeeld over best of 15 legs, behalve de finale, die over best of 19 legs gaat.