Mighty Mike hoopt zijn indrukwekkende vorm mee te nemen naar de World Matchplay, waar hij sinds 2009 nu weer in actie zal komen. Van Gerwen ging aan kop op de Youth Tour Order of Merit, bereikte de finale van het jeugd wereldkampioenschap 2012 en won twee Pro Tours dit jaar. Met zijn goede vorm van de laatste tijd, gaat Mike de Matchplay zelfverzekerd in. Tot nu toe is zijn beste prestatie op dit toernooi een plek bij de laatste zestien geweest, die hij zowel in 2007 als 2008 bereikte. Dit jaar treft de jonge Nederlander Simon Whitlock in zijn openingspartij op de zondagavond.
Van Gerwen over Blackpool en over zijn vorm: 'Het is het op één na grootste toernooi en ik speel graag in Blackpool. Zowel het publiek als het toernooi zijn fantastisch. Dit wordt mijn vierde optreden op dit toernooi en het zal heel leuk zijn'.
'Voorheen had ik zware lotingen met tegenstanders zoals Raymond van Barneveld in de eerste ronde, Peter Manley en Andy hamilton, welke allemaal taaie partijen waren. Maar het format is goed en ik vind het leuk om in Blackpool te spelen. In de afgelopen paar jaar heb ik niet zo goed gespeeld maar ik ben nu in vorm en dat maakt mij sterker. Ik wil mijn spel laten zien en laten zien wat ik kan. Ik denk dat ik nu beter speel dan ooit. Ik ben voor elk tv toernooi van dit jaar gekwalificeerd en wil nu de resultaten boeken'.
'Ik probeer weer in de top 32 te komen en uiteindelijk wil ik hoger op de ranglijsten staan. Ik denk dat ik weer in de top 32 sta na de Matchplay, wat er ook gebeurt. Maar als ik ver kom op tv toernooien, beland ik in de top 20'.
Van Gerwen voegt toe: 'Je zal ten eerste op het podium moeten presteren en dat is het belangrijkste. Ik weet dat ik goed kan spelen, iedereen weet dat. In de afgelopen jaren heb ik van spelers verloren en dat was heel frustrerend omdat ik weet dat ik veel beter kan spelen. Ik ben blij dat ik nu veel beter speel. Het is frustrerend voor mij geweest maar ik heb veel geleerd en heb het goed gedaan op de vloertoernooien. Als ik mij op de grote podia kan concentreren, ben ik oké' '.
'Momenteel speel ik goed in de meeste partijen en dat is belangrijk. Ik speel geen slechte partijen meer en dat is prima. Ik weet dat ik momenteel met het niveau van iedereen kan meegaan, dus ik ben voor niemand bang'.
.