De
World Matchplay 2025 in Blackpool ontwikkelt zich tot een ongekend succes voor Nederland, mét een Belgische verrassing. Van de zeven Nederlandse deelnemers hebben er maar liefst zes de tweede ronde gehaald, een ongekende score in het toernooi. Ook Belg Mike De Decker drong door naar de laatste zestien, al strandde hij daar tegen Jonny Clayton.
Michael van Gerwen klopte Raymond van Barneveld in een iconisch maar niet glorieus duel (10–6). De topper raakte na de zege snel op de vlucht naar rust en familie. Terwijl Van Barneveld worstelde met zijn materiaal, hield Van Gerwen het hoofd koel en blijft hij in de race.
Gian van Veen veroorzaakte de grootste verrassing door wereldkampioen Luke Humphries uit te schakelen (10–8). De jonge Nederlander zette die stunt kracht bij met een overtuigende 11–5 zege op Danny Noppert en rekent zichzelf nu tot de realistische titelkandidaten. (Hij treedt aan tegen James Wade op donderdag.)
Dirk van Duijvenbode herpakte zich knap na een 5–4 achterstand tegen Rob Cross met een indrukwekkende 137-finish. Hij speelt woensdag tegen Andrew Gilding.
Jermaine Wattimena verraste door Peter Wright met 10–8 te verslaan. Hij neemt het woensdag op tegen Luke Littler.
Wessel Nijman kende een droomdebuut met winst op Nathan Aspinall (10–6), maar werd in de volgende ronde door James Wade met 11–5 uitgeschakeld.
Danny Noppert eindigde zijn toernooi na een 11–5 nederlaag tegen Van Veen, maar liet een sterke indruk achter in Blackpool.
Belgische trots: Mike De Decker
Belgisch dartshart klopte mee in Blackpool. Mike De Decker versloeg Dave Chisnall met 10–7 in de eerste ronde, maar verloor daarna met 11–8 van Jonny Clayton. Hij voegde zich daarmee bij de sterkste zestien spelers van het toernooi, een knappe prestatie.
Wie komen nog in actie?
De Nederlanders die nog in de strijd zijn én hun tegenstanders:
- Michael van Gerwen vs. Josh Rock, Woensdag om 23:00 in de laatste 16
- Dirk van Duijvenbode vs. Andrew Gilding, Woensdag om 19:00 in de laatste 16
- Jermaine Wattimena vs. Luke Littler, Woensdag om 19:00 in de laatste 16
- Gian van Veen vs. James Wade, Donderdag om 20:00 in de kwartfinale