Welke Nederlanders zitten nog in het PDC WK en wanneer spelen ze na de kerstdagen?

PDC
maandag, 25 december 2023 om 11:01
nederlanders na kerst
Op woensdag 27 december staat Nederland op de voorgrond in het PDC World Darts Championship, met minimaal één Nederlandse vertegenwoordiger die zich zal plaatsen voor de laatste 16. Het titanenduel tussen titelfavoriet Michael van Gerwen en de talentvolle Richard Veenstra garandeert dat een Nederlander de volgende ronde zal bereiken.
Raymond van Barneveld zal op 29 december strijden voor een plek in de achtste finales tegen Jim Williams. Tegelijkertijd zal debutant Berry van Peer Damon Heta uitdagen, met als inzet een ticket voor de laatste 16.
In het Alexandra Palace zijn Michael van Gerwen, Richard Veenstra, Berry van Peer, en Jeffrey de Graaf de enige Nederlanders die nog in de race zijn. Aan het begin van het PDC-WK stonden officieel 12 Nederlanders en 4 Belgen op het speelschema. Namens België namen Kim Huybrechts, Dimitri Van den Bergh, Mario Vandenbogaerde en Mike de Decker deel aan het toernooi in Londen, maar geen van de Belgen wist de laatste 32 te bereiken. Onder de Nederlanders bevonden zich Michael van Gerwen, Raymond van Barneveld, Dirk van Duijvenbode, Danny Noppert, Kevin Doets, Niels Zonneveld, Christian Kist, Richard Veenstra, Jermaine Wattimena, Gian van Veen, Wessel Nijman en Berry van Peer. Jeffrey de Graaf, die tegenwoordig voor Zweden uitkomt, en de Nederlandse Amerikaan Jules van Dongen voegden zich ook bij de Nederlandse delegatie, waardoor het totale aantal deelnemers op 14 kwam.
Op 27 december zullen Jeffrey de Graaf in de middagsessie en Michael van Gerwen en Richard Veenstra in de avondsessie in actie komen. Op donderdag 28 december zullen er geen Nederlanders aan de oche verschijnen, maar op vrijdag 29 december zullen Berry van Peer en Raymond van Barneveld het tempo bepalen in de middagsessie.
Volg alle hoogtepunten van het PDC World Darts Championship na kerst via dartfreakz.nl en mis niets van het dartsspektakel in het Alexandra Palace.

Wanneer spelen de Nederlanders?

Woensdag 27 December
Middagsessie
Scott Williams v Martin Schindler (R3)
Dave Chisnall v Gabriel Clemens (R3)
Rob Cross v Jeffrey de Graaf (R3)
Avondsessie woensdag 27 december
Matt Campbell v Luke Littler (R3)
Michael van Gerwen
v Richard Veenstra (R3)
Michael Smith v Madars Razma (R3)
Donderdag 28 december
Middagsessie
Florian Hempel v Stephen Bunting (R3)
Joe Cullen v Ryan Searle (R3)
Ross Smith v Chris Dobey (R3)
Avondsessie
Gerwyn Price v Brendan Dolan (R3)
Luke Humphries v Ricardo Pietreczko (R3)
Ricky Evans v Daryl Gurney (R3)
Vrijdag 29 december
Middagsessie
Damon Heta v Berry van Peer (R3)
Jonny Clayton v Krzysztof Ratajski (R3)
Jim Williams v Raymond van Barneveld (R3)
Avondsessie
Boris Krcmar v Gary Anderson (R3)
2x vierde ronde (nog niet bekend)

De complete derde ronde van het PDC-WK

Laatste 32 PDC WK
Michael Smith-ENG ENG - Madars Razma LVA
Ross Smith ENG - Chris Dobey ENG
Rob Cross ENG - Jeffrey de Graaf SWE
Jonny Clayton WAL - Krzysztof Ratajski POL
Jim Williams WAL - Raymond van Barneveld NLD
Matt Campbell-CAN CAN - Luke Littler ENG
Gerwyn Price WAL - Brendan Dolan NIR
Boris Krcmar HRV - Gary Anderson SCO
Michael van Gerwen NLD - Richard Veenstra NLD
Florian Hempel DEU - Stephen Bunting ENG
Scott Williams ENG - Martin Schindler DEU
Damon Heta AUS - Berry van Peer NLD
Luke Humphries ENG - Ricardo Pietreczko DEU
Joe Cullen ENG - Ryan Searle ENG
Ricky Evans ENG - Daryl Gurney NIR
Dave Chisnall ENG - Gabriel Clemens DEU

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vrijdag
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: