Jurgen Watson winnaar 70e Café ’T Hof van Jericho Moneydarts 2019

Regiodarts
woensdag, 10 april 2019 om 9:33
hmhtmteme
Dinsdagavond 19 maart was de organisatie van HW Darts weer te vinden in Rotterdam voor de 70e Café 'T Hof van Jericho Moneydarts, waarbij er werd gestreden om de 1e plaats van €75,- en de overige prijzen. Met 16 deelnemers konden we om 20:00 uur van start met de poulefase om te bepalen wie er in de winnaars- of verliezersronde terecht zou komen.
De eerste finalist van de verliezersronde werd Stefano van Engelen. Stefano begon zijn poule met een 3-1 overwinning op Melvin van Hulst, maar ondanks zijn winstpartij werden de andere twee poulewedstrijden verloren van Mathieu de Loos (2-3) en Wesley Plaisier (0-3), hetgeen Stefano een derde plek in zijn poule opleverde. Stefano startte vervolgens de knock-outfase met een 3-1 overwinning op Melissa van Puffelen, waarna Arthur Groenendijk in de halve finale werd verslagen (3-0).
Aan de andere kant van de verliezersronde zagen we Danny Westerbaan de finale halen. Danny verloor in zijn poule van Sheila de Man (2-3) en Jean-Paul Nettenbreijer (1-3), maar een 3-1 overwinning op Arthur Groenendijk leverde hem als nog een derde plaats op. In de kwartfinale van de verliezersronde was Danny nipt te sterk voor Remon Heijdra (3-2), waarna ook Maurice Le Grand het nakijken werd gegeven (3-1).
In de finale waren Stefano en Danny zeer aan elkaar gewaagd en maakten zij er een spannende finale van. Uiteindelijk moesten dan ook alle legs gespeeld worden en was het Danny die zich in de beslissende laatste leg als sterkste toonde en zo met een 4-3 overwinning de verliezersronde in de wacht kon slepen.
Kwartfinale:
Rick Populier 0–3 Arthur Groenendijk
Stefano van Engelen 3–1 Melissa van Puffelen
Maurice Le Grand 3–0 Melvin van Hulst
Danny Westerbaan 3–2 Remon Heijdra
Halve finale:
Arthur Groenendijk 0–3 Stefano van Engelen
Maurice Le Grand 1–3 Danny Westerbaan
Finale:
Stefano van Engelen 3–4 Danny Westerbaan
In de winnaarsronde zagen we net als vorige week Wesley Plaisier en Jurgen Watson de finaleplaatsen bemachtigen. Wesley verloor in zijn poule geen leg en won ook zijn kwartfinalepartij met overmacht van Max Schaap (4-0 + 4x 180). Nigel van Milligen wist vervolgens de eerste leg van Wesley af te pakken, maar dat bleek ook zijn enige wapenfeit waardoor Wesley met een 5-1 overwinning de finale kon instappen.
Ook Jurgen begon direct sterk aan het toernooi en na een nipte overwinning op Max Schaap (3-2) werden Melissa van Puffelen (3-0) en Maurice Le Grand (3-0) aan zijn zegekar gebonden, waardoor hij net als Wesley zijn poule als winnaar afsloot. Vervolgens stond hij in de kwartfinale geen leg af aan Mathieu de Loos, waarna ook Richard Broer met ruime cijfers het onderspit moest delven in de halve finale (5-1).
Waar Wesley vorige week nog met een whitewash wist af te rekenen met Jurgen in de finale, bleek het nu al gauw een gelijkopgaande wedstrijd te worden. Jurgen was uit op revanche en slaagde erin om Wesley het vuur aan de schenen te leggen. Echter wisten beide heren telkens de eigen legs te houden, terwijl de enige break direct werd beantwoordt met een re-break. Dit resulteerde in een stand van 5-5, waardoor een beslissende laatste leg het vonnis moest vellen. Hierin bleek Jurgen de koelbloedigste en was zijn revanche een feit. Zodoende kon Jurgen Watson zijn twee eindzege bijboeken op de 70e Café ’T Hof van Jericho Moneydarts 2019 en mocht hij de rijkst gevulde enveloppe met €75,- in ontvangst nemen.
Kwartfinale:
Nigel van Milligen 4–3 Jean-Paul Nettenbreijer
Wesley Plaisier 4–0 Max Schaap
Jurgen Watson 4–0 Mathieu de Loos
Sheila de Man 0–4 Richard Broer
Halve finale:
Nigel van Milligen 1–5 Wesley Plaisier
Jurgen Watson 5–1 Richard Broer
Finale:
Wesley Plaisier 5–6 Jurgen Watson
Daarnaast had Wesley Plaisier met 6 stuks het grootste aandeel in de 20 gegooide 180’ers, terwijl de hoogste finish van 142 uit handen kwam van Jurgen Watson. Beste dame werd Melissa van Puffelen met een 5e plaats in de verliezersronde.
Aanstaande dinsdag kan er weer tot 19:45 uur worden ingeschreven voor het wekelijkse moneydartstoernooi in Café ’T Hof van Jericho te Rotterdam, waarna om 20:00 uur de strijd zal losbarsten om de minimale 1e plek van €75,- en de overige prijzen.
Bekijk onze Facebookpagina HW Darts voor meer informatie.
Tot dan!

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vrijdag
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: