Vanavond is het zover: de vierde editie van de Luckydarts NH Cup gaat van start in Bovenkarspel. Tijdens deze editie van de Noord-Holland Cup nemen opnieuw 32 darters het tegen elkaar op voor de titel, waarnaast ook acht jeugdspelers en vier dames een apart toernooi spelen.
Titelverdediger Shane de Jong en voormalig winnaar Silko Visser doen ook dit jaar mee, terwijl de eerste winnaar Kevin Harms opnieuw afwezig is. Bij de dames is titelverdedigster Debbie Witteveen ook van de partij, net als voormalig winnares Lerena Rietbergen. Bij de jeugd doet titelverdediger Quinn Sneeboer ook mee terwijl tweevoudig jeugdkampioen Joe van Gend dit jaar voor het eerst ontbreekt.
Vanavond om 18:00 barst een nieuwe strijd los in Vereenigingsgebouw de Tuf te Bovenkarspel. Publiek is welkom en de deuren openen al om 17:30. Er staan deze openingsavond maar liefst zes eerste rondes én een jeugdkwartfinale op het programma.
Het toernooi wordt geopend met een knaller: de kampioen van 2024 Silko Visser neemt het op tegen debutant Twan Uriot. Ook Uriot heeft via onder meer de Modus Super Series echter genoeg podiumervaring. Hij vervangt Niels Stuiver die op het laatste moment moest afzeggen.
Daarna is het aan de lokale speler Bart Mol om het op te nemen tegen Frank Schoens in een duel tussen twee debutanten. Wedstrijd drie is er een van meer ervaring: Elmedin Jakub en Bart Mol beginnen beiden aan hun derde NH Cup. Waar Jakub misschien op papier de favoriet voor de winst is in deze wedstrijd, is Mol dankzij zijn walk-on misschien juist wel de publieksfavoriet.
Halverwege de avond begint ook het jeugdtoernooi met de eerste kwartfinale. Kai Burger was vorig jaar nog een onbekende naam in zijn run naar de NH Cup Jeugd finale.
Nu is de 16-jarige darter uit Bennebroek een speler uit het Nederlands team met drie WDF titels op zijn naam, de NDB Master is een van de favorieten voor de overwinning. Burger opent tegen Tijn Krijnsen, die Bastiaan van Helbergen vervangt.
Kevin Gijzen en Jeffrey Poolman doen beiden voor het derde jaar mee aan de NH Cup. Waar Gijzen in de vorige twee edities maar een wedstrijd heeft gewonnen, wacht Poolman zelfs nog op zijn eerste overwinning. Beide spelers zullen dus zeer gebrand zijn om er met de winst vandoor te gaan.
De voorlaatste partij van de avond belooft ook veel goeds. Huey de Jong zag vorig jaar nog zijn broertje Shane de Jong de titel pakken en is dit jaar dus vast gebrand op een goed resultaat voor zichzelf. Hij hoopt zelfs op revenche: De Jong verloor vorig jaar in ronde twee van Lars van Langen.
Van Langen speelt nu op de eerste avond al tegen De Jong en heeft zich onlangs nog geplaatst voor de Modus Super Series. Beide mannen lijken in vorm en dus kan dit een spannende wedstrijd worden.
De avond wordt afgesloten met nog een kraker: tweevoudig NH Cup kwartfinalist Roy Rietbergen sluit de avond af tegen jeugdtalent Kai Burger. Rietbergen heeft de meeste ervaring van de twee, Burger debuteert immers zelfs op het hoofdtoernooi.
Toch is het juist Burger die het laatste jaar met drie WDF titels en meerdere titels bij de NDB misschien de meeste indruk heeft gemaakt. Met de wedstrijd tussen Rietbergen en Burger eindigt de avond met spektakel - zorg er dus voor dat je deze avond tot het laatste moment blijft kijken in De Tuf te Bovenkarspel.
Toegang is het gehele toernooi gratis en alle wedstrijden worden gespeeld op het grote podium mét callers, schrijvers, walk-ons en een heleboel entertainment.
Speelschema NH Cup Vrijdagavond 9 oktober (Vanaf 18:00)
Silko Visser v Twan Uriot (R1)
Mark Hol v Frank Schoens (R1)
Elmedin Jakub v Bart Mol (R1)
Kai Burger v Tijn Krijnsen (QF Jeugd)
Kevin Gijzen v Jeffrey Poolman (R1)
Huey de Jong v Lars van Langen (R1)
Roy Rietbergen v Kai Burger (R1)