Lakesidekampioen Scott Mitchell geeft antwoord op vragen van zijn fans

WDF Hoofdnieuws
donderdag, 17 december 2015 om 13:04
Scott Mitchell1
Onlangs was er een vraag & antwoordsessie met regerend Lakesidekampioen Scott Mitchell. Wij zetten in dit artikel de interessantste vragen en antwoorden op een rij.
Welk advies kan je geven met betrekking tot het mentale aspect van het darten? Je leek zo gefocust op Lakeside.
Lastige vraag. Je gedachten kunnen iedere dag ergens anders zijn. Op Lakeside probeerde ik gewoon alles wat om me heen gebeurde van me af te zetten en me volledig op mijn spel te concentreren.
Wat was je mindset tijdens de Lakesidefinale op het moment dat je kansen kreeg voor de beslissende dubbel? Voelde je dat je tijd gekomen was?
Eerlijk gezegd dacht ik niets toen ik aan het gooien was. Gewoon zo goed blijven scoren als ik kan. Ik ben nog nooit zo gefocust geweest in een dartswedstrijd. Voor de wedstrijd zei ik tegen mijn vrouw dat als ik de Lakeside toen niet zou winnen, ik hem mogelijk nooit zou winnen.
Hoe voelde je je toen je de beslissende dubbel gooide in de Lakesidefinale?
Ik was overdonderd. Het was fantastisch om de beslissende dubbel te gooien na die wedstrijd van tweeënhalf uur.
Wat was je meest uitdagende overwinning?
Waarschijnlijk mijn eerste ronde partij op de Lakeside 2015 en mijn eerste overwinning namens het Engelse team in 2009.
Wat is de beste locatie waar je gespeeld hebt?
De beste locatie was de Lakeside Country Club in Frimley Green, hoewel ik de Tower Ballrooms in Blackpool, waar de World Trophy gegooid werd, ook mooi vond.
Hoe optimistisch ben je over de onlangs door de BDO aangekondigde veranderingen?
Ik ben zeer optimistisch. Ik ben erg blij dat de BDO een manier zoekt om vooruitgang te boeken.

Hoe denk je dat het continue vertrek van talenten naar de PDC een halt toegeroepen kan worden?
Ik denk dat het snel zal stoppen vanwege de onlangs door de BDO aangekondigde veranderingen. Ik vermoed dat sommige spelers die nu bij de PDC spelen hierdoor besluiten naar de BDO te komen. Zeker degenen die buiten de top 64 vallen.
Wie zou je graag de Lakeside zien winnen?
Darryl Fitton en Tony O'Shea. Ze verdienen het vanwege hun jarenlange toewijding aan de BDO.
Zou je ermee instemmen als de BDO een grote som geld krijgt om het wereldkampioenschap niet langer in de Lakeside Country Club te houden?
Je kunt hier op twee manieren naar kijken. Enerzijds biedt het de mogelijkheid om meer publiek te krijgen. Anderzijds denk ik dat het erg lastig wordt om de Lakesidesfeer elders te krijgen.
Wat vindt je van de WDDA(World Disability Darts Association)?
De WDDA is een fantastisch iets. Het zal alleen maar groter en beter worden met de financiering en steun die ze krijgen.
Op welk moment in je carrière besefte je dat je goed genoeg was om regionaal darts te spelen?
Er was een oude man, genaamd Whistle, die me vertelde dat ik even goed was als alle regionale spelers. Whistle vroeg me vervolgens waarom ik me niet aanmeldde en bood aan de hotels te betalen. Op dat moment was ik nooit in staat geweest die stap te maken zonder hem.
Wie zie jij als een outsider voor Lakeside?
Dean Reynolds.
Denk je dat Glen Durrant, als hij de stap naar de PDC maakt, in staat is de top 32 te halen?
Ongetwijfeld.
Het feit dat je wereldkampioen bent, brengt vanzelfsprekend meer druk met zich mee en er wordt meer van je gevraagd. Hoe moeilijk is het om de balans tussen darten, werken en tijd voor je familie te vinden?
Het was erg lastig en ik vermoed dat enkel de tijd dit jaar zal uitwijzen of ik de juiste balans gevonden heb. Ik moest vooral meer reizen, wat me enorm veel tijd heeft gekost.

Jelti

loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading