Afgelopen donderdag vond in Mongolië het brons gerankte
WDF Ulaanbaatar Open plaats. Een aantal bekende namen uit Azië reisden af naar de woestijn om hier aan deel te nemen.
Bij de heren was
Paul Lim de titelverdediger, nadat hij het toernooi in zowel 2023 als 2024 op zijn naam schreef. De 71-jarige dartslegende verloor echter al bij de laatste 32 van Alain Abiabi.
Abiabi verloor op zijn beurt in de laatste 16 van voormalig tourkaart houder
Christian Perez. In de kwartfinales verloor Perez van de Japanner Yuta Hayashi.
Hayashi bereikte de finale en stond daarin tegenover landgenoot
Haruki Muramatsu. In die finale wist Yuta Hayashi knap met 5-3 te winnen van de voormalig Asian Champion. Zo pakte Hayashi zijn eerste WDF rankingtitel.
Bij de dames was tweevoudig wereldkampioene
Mikuru Suzuki de titelverdedigster. 'The Miracle' wist ook dit jaar de finale te halen na winst op onder meer Mayumi Ouchi, Yukie Sakaguchi en Mayu Shimizu.
In de finale stond Suzuki voor de vierde wedstrijd op rij tegenover een landgenote: de Japanse Momoka Hayashi was hierin haar tegenstander. Suzuki won de finale eenvoudig met 4-0 om zo haar titel met succes te verdedigen.
Voor Suzuki is het al haar veertiende WDF-rankingtitel. Naast twee WK's heeft ze onder meer het Dutch Open en het Swedish Open al op haar naam staan.
WDF Ulaanbaatar Open 2025
Heren
Finale
Yuta Hayashi 5-3 Haruki Muramatsu
Halve finale
Yuta Hayashi 4-1 Nandin-Od Batzorig
Haruki Muramatsu 4-0 MunkhOrgil Jargalsaikhan
Kwartfinale
Yuta Hayashi 4-2 Christian Perez
Nandin-Od Batzorig 4-3 Gan-Erdene Sharavsambuu
Haruki Muramatsu 4-2 Gantulga Samdan
MunkhOrgil Jargalsaikhan 4-0 Baatarkhuyag Tsend
Dames
Finale
Mikuru Suzuki 4-0 Momoka Hayashi
Halve finale
Mikuru Suzuki 4-3 Mayu Shimizu
Momoka Hayashi 4-3 Khulan Badam-Ochir
Kwartfinale
Mikuru Suzuki 4-0 Yukie Sakaguchi
Mayu Shimizu 4-2 Nandintsetseg Gankhuu
Momoka Hayashi 4-1 Gantulga Tsendkhorol
Khulan Badam-Ochir 4-2 Amarsaikhan Bayasgalanzaya