1e Open Meierijstad zeer succesvol en gewonnen door Dick van Dijk

Nederland Hoofdnieuws
maandag, 06 juni 2016 om 16:15
dick van dijk lunt13
Op zaterdagavond kwamen ondanks de drukkende hitte maar liefst 20 koppels hun geluk beproeven op de 1 editie van de Open Meierijstad bij D’n Brouwer in Mariaheide. Eigenaar Peer had gezorgd voor maar liefst 16 banen, dus ruimte was er genoeg. De opkomst van 40 darters was zeker niet slecht te noemen, maar het niveau spelers dat aanwezig was: daar zou menig ander toernooi jaloers op kunnen zijn. Veel namen die vaak in de regio en maar ook daarbuiten regelmatig hoog in de uitslagen voorkomen. Er werd 701/5 gespeeld in poules, en al vanaf het begin waren er in de poules al spannende wedstrijden te bewonderen. Uiteindelijk gingen er 10 naar de winnaarsronde en dus ook 10 naar de verliezersronde.
Tegen middernacht waren de halve finales gespeeld. In de verliezersronde kwamen de volgende uitslagen tevoorschijn:
1-3 Mark Selten/Symon Abel – Rens vd Heijden/Wesley Spierings
2-3 Dirk Plug/Patrick van Ganzewinkel – Clint Bannink/Jasper van Asperen
Aan de winnaarskant deze uitslagen:
4-3 Ricardo Ulrich/Danny van Klompenburg – Brian Bartels/Pedro van Bergen
4-1 Fabian de Groot/Tonny Veenhof – Geert vd Berg/Michael Verhofstad
De finales:
4-1 Rens vd Heijden/Wesley Spierings – Clint Bannink/Jasper van Asperen
De verliezersfinale was een duidelijke zaak. Rens en Wesley vonden net iets vaker de triples, waardoor ze genoeg tijd kregen voor de dubbels. Clint gooide overigens in de halve finale wel de hoogste finish van de avond: 149.
5-4 Fabian de Groot/Tonny Veenhof – Ricardo Ulrich/Danny van Klompenburg
De winnaarsfinale was een echte kraker met diverse 180 scores. De strijd ging lang gelijk op, maar in de beslissende leg pakten Fabian en Tonny de hoofdprijs van de avond.
SINGLES
Was het zaterdagavond al behoorlijk warm, zondagmiddag was het mogelijk nog een paar graden warmer en benauwder maar toch kwamen er 35 darters naar de zaal toe. Misschien was het aantal wat teleurstellend, maar opnieuw loog de kwaliteit van de spelers er niet om.
In de poules werd 501/5 gespeeld en al snel bleek er een echte “poule des doods” uit de loting kwam: Axel Goverde, Eimardo van Engelen, Henk van der Bruggen, Dirk Plug en Oswin Streden waren bij elkaar geloot, dus op voorhand al een aantal spetterende potjes konden verwacht worden. Uiteindelijk kwamen Axel en Eimardo terecht in de winnaarsronde. De arme Henk (op zijn eerste toernooi) zag ze allemaal voorbijflitsen en kon helaas geen leg winnen. Heel verrassend was ook de winst van Jeffrey de Groot tegen oud-wereldkampioen Dick van Dijk. Op een winderige baan (deuren stonden open vanwege de warmte) wist Jeffrey met 3-0 te winnen! Dick moest in de achtervolging, en hoe….
16 darters naar de winnaarskant en 19 naar de bijna-winnaarskant. De “slachtoffers” van de poule des doods kwamen in de laatste sheet natuurlijk wel bovendrijven. De finale werd gespeeld door Dirk Plug en Oswin Streden. De scores van Dirk waren teveel voor Oswin, en Dirk won terecht met 4-1.
Door de loting was er opnieuw een ophoping van dartkwaliteit: de namen in de kwartfinales waren:
3-0 Dick van Dijk – Eimardo van Engelen
3-1 Gert van den Elsen – Braulio Roncero
3-0 Axel Goverde – Jeffrey de Groot
3-2 Stef van Rooij – William Haerkens
Dick van Dijk en Gert van den Elsen moesten tot de beslissende leg doorzwoegen om de winnaar te bepalen in de eerste halve finale. Een paar gemiste kansen op de dubbel en de wedstrijd sloeg om in het voordeel van Dick: 4-3.
De andere halve finale was niet minder spannend: Stef van Rooij leek te weinig te scoren waar Axel Goverde dat wel deed. Alleen… de dubbel beslissen een wedstrijd. Axel miste een paar kansen om weer op 3-3 te komen en Stef profiteerde maximaal: 4-2.
Ook de finale was van een goed niveau. Dick pakte al snel de 1-0, maar zag Stef toch weer gelijk komen. Ook de volgende beurten behield ieder zijn eigen leg: 2-2. Een sterke leg van Dick betekende een break en ook zijn eigen leg wist Dick weer te behouden, dus nam hij een 4-2 voorsprong. De laatste leg kreeg Stef geen hoge scores meer te pakken, terwijl Dick doordraafde. Dat Dick goed geconcentreerd bezig was, mag blijken uit het feit, dat hij alweer wilde doorgooien voor de volgende leg, terwijl de wedstrijd met 5-2- toch echt afgelopen was!
Dick van Dijk mocht de hoofdprijs, een wisselbeker én een prachtig bierpakket in ontvangst nemen als eerste winnaar van de Open Meierijstad.
Een hele mooie eerste editie met veel winnaars, ook degenen die niet met de prijzen naar huis gingen. Volgend jaar zeker weer op de kalender rond dezelfde tijd (10-11 juni). We zien jullie graag weer terug!

Jelti

loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
december 2025
07
zondag
07 dec - 07 dec
Kerkeböske, Helden

De Helden Cup – Winter Edition belooft een dag vol spanning, precisie en gezelligheid. Er wordt gespeeld op 10 dartsbanen, met plek voor maximaal 128 deelnemers. We starten met poules en vervolgens een A en B ronde. Tevens zal er middels het 2K-Darts software gespeeld worden op tablets. 📍 Locatie: Kerkeböske – Aan de Koeberg 3, 5988 NE Helden 🕐 Tijden: Zaal open: 11:00 Inschrijven tot: 12:45 Start toernooi: 13:00 💶 Inschrijfkosten: Voorinschrijving: €10 Op de dag zelf: €12,50 🏆 Prijzengeld: A-ronde: 1e €200 | 2e €100 | 3e/4e €50 | 5e t/m 8e €25 B-ronde: 1e €50 | 2e €25 | 3e/4e €12,50 🎯 Inschrijven via: 2K-Darts software, klik hier om in te schrijven. 💶 Betaling via : link 📣 Hosted by: Kerkeböske, Peter Hendriks & Jerry “Electric” Hendriks

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading