Er waren hier geen noemenswaardige verrassingen te ontdekken. Wel werd het gelijk een spannende strijd bij de laatste 32 in de winnaarsronde. Henk Snijder wist af te rekenen met Miente Hibma die het toernooi in 2019 op zijn naam schreef. Snijder, runner-up laatste editie, won met 4-1. Bij de laatste 16 trof Snijder Maarten Dirk Woord. Woord was scherp en versloeg Snijder met 4-0. Pieter Baarssen was ook doorgedrongen tot de laatste 16. Evenals Dirk Schenk die zijn tegenstander was. Schenk trok uiteindelijk de overwinning over de streep: 4-1. Geert Hemelrijk trof in deze ronde de goed gooiende Frans van der Weit. Hij moest met 4-0 de winst laten aan de Fries. Bij de laatste 8 was onder andere Johann Brouwer te vinden. Hij moest met Mitchel Gebben uitmaken wie de halve finale zou bereiken. Brouwer startte goed, maar moest toch zijn meerdere erkennen en verloor met 4-3. Frans van der Weit versloeg Maarten Dirk Woord, en bereikte hiermee de halve finale. Ook Auke Woord was on de kwartfinale te vinden. Hij was echter niet opgewassen tegen Kees de Vries maar mag terugkijken op een geslaagd toernooi. Dirk Schenk nam het op tegen Danny Mazereeuw. Mazereeuw keek tegen een 3-1 achterstand aan, maar wist toch de wedstrijd in zijn voordeel te beslissen.
De twee halve finales waren leuk om te zien als neutrale toeschouwer. Kees de Vries versloeg Mazereeuw, terwijl Van der Weit Gebben op zij zette. De finale bereiken was voor De Vries al een prestatie op zich, maar smaakte naar meer. Helaas was voor De Vries de koek op en Van der Weit bleef voldoende gooien om niet in de problemen te komen. Met 7-2 mag hij zich de nieuwe Open Urk winnaar nomen. Hij ontving hiervoor een mooie prijs van 400 euro. De nummer twee mocht 175 euro in ontvangst nemen.
De hoogste finish was voor Lub Kramer. Hij gooide, net als Kees de Vries 158 uit.
De verliezersronde was een prooi voor Justin Venverloo. Als lid van de vereniging mag hij trots zijn op deze prestatie. Hij versloeg Sjoerd Romkes in een spannende finale.
We kunnen terugkijken op een mooie editie van het toernooi, Het zal de laatste keer zijn dat het gespeeld wordt in het clubgebouw aan de Vormtweg. De nieuwbouw is aan de Staartweg is in volle gang. Volgend jaar december kunnen er aan het Open Urk dus meer deelnemers toegevoegd worden. De organisatie kijkt er naar uit om een stap te zetten naar een nog professionelere opzet van het mooiste Urker single toernooi.
Tekst en foto is ingezonden door de organisatie.