Aangepaste selectiereglementen voor NDB ranking seizoen 2014-2015

Nederland Hoofdnieuws
woensdag, 03 september 2014 om 21:01
NDB_logo_voor_Oldenburger_artikel
Met het Open Fries gaat komende zondag het rankingcircuit 2014-2015 van start. Meer informatie over het rankingseizoen leest u in Net als het NDB ranking reglement is ook het NDB selectiereglement aangepast voor seizoen 2014-2015. Hieronder zijn de criteria voor zowel het senioren selectiereglement als het jeugd selectiereglement samengevat. 
Algemene criteria voor het in aanmerking komen voor de selectie, dus zowel voor de senioren als voor de jeugd, zijn:
1. Lid zijn van een aangesloten lidorganisatie van de NDB.
2. De Nederlandse nationaliteit bezitten.
3. Speelgerechtigd zijn conform de reglementen van de WDF.
4. De topsportovereenkomst te tekenen.
5. Vormbehoud te tonen.
NDB selectiereglement senioren
Net als vorig jaar zijn er vier manieren om je te plaatsen voor de Nederlandse selectie bij de senioren:
1. Via het NDB rankingseizoen. Bij de Heren A plaatsen de nummers 1 t/m 6 zich en bij de dames de nummers 1 t/m 3. Spelers mogen maximaal twee van de hierboven genoemde toernooien missen, maar deelname aan de Gesloten Nederlandse Kampioenschappen is verplicht als men zich via het rankingcircuit wil plaatsen.
Vorig jaar is er helaas verwarring ontstaan over de oude methode van het wegen van de ranking. Dat werd vorig seizoen niet meer toegepast en zal ook dit jaar niet meer toegepast worden. De eindstand van de ranking wordt dus simpelweg bepaald door een optelsom van de behaalde punten. Daarnaast bleek dat de toevoeging van de Dutch Open Darts aan het rankingcircuit niet bij iedereen bekend was. De NDB heeft dat in aanloop naar vorig seizoen besloten om, ondanks de verschillende seeding methode en de deelname van buitenlanders, een kwalitatief circuit te bieden met voldoende meetmomenten. Zowel het NDB rankingreglement als het selectiereglement voorzien hierin.  
2. Plaatsing via het kwalificatietoernooi voor de Nederlandse selectie. Dit toernooi wordt, net als de afgelopen twee seizoenen, na het rankingseizoen georganiseerd. Voor het kwalificatietoernooi mogen alle aangemelde lidorganisaties twee heren en twee dames afvaardigen. Daarnaast plaatsen ook de nummers 7 t/m 14 van de Heren A- en de nummers 4 t/m 7 van damesranking zich rechtstreeks. Tenslotte worden de winnaars van elke afzonderlijke NDB ranking bij de Heren A en de dames uitgenodigd. De datum en de criteria worden op korte termijn bekend gemaakt!
3. Plaatsing via de SuperLeague hoofdklasse (heren) en de LaCo (dames). De twee beste heren, gebaseerd op criteria van gespeelde singlewedstrijden, gewonnen singlepartijen en gemiddelden plaatsen zich voor de selectie. De beste dame, gebaseerd op criteria van gespeelde singlewedstrijden en singlepercentage, plaatst zich voor de selectie.
4. Plaatsing door uitnodiging Technische Staf. Hiervoor komen spelers in aanmerking die ter beoordeling van de Technische Staf nationaal en of internationaal goed presteren maar niet voldoen aan alle criteria.
Klik hier voor het volledige selectiereglement senioren!
NDB selectieregelement jeugd
Net als vorig jaar zijn er drie manieren om je te plaatsen voor de Nederlandse selectie bij de junioren:
1. Via het NDB rankingseizoen. Bij de junioren plaatsen de nummers 1 t/m 3 zich en bij de meisjes de nummers 1 en 2. Spelers mogen maximaal twee van de hierboven genoemde toernooien missen, maar deelname aan de Gesloten Nederlandse Kampioenschappen is verplicht als men zich via het rankingcircuit wil plaatsen.
2. Plaatsing via de LaCo jeugd. De beste jeugdspeler gebaseerd op criteria van gespeelde singlewedstrijden en singlepercentage, plaatst zich voor de selectie.
3. Plaatsing door uitnodiging Technische Staf. Hiervoor komen spelers in aanmerking die ter beoordeling van de Technische Staf nationaal en of internationaal goed presteren maar niet voldoen aan alle criteria.
  
Klik hier voor het volledige selectiereglement jeugd!
Als u vragen heeft neem dan gerust contact op met de NDB via 070-3667206 of stuur een e-mail naar [email protected].

Jelti

loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
december 2025
07
zondag
07 dec - 07 dec
Kerkeböske, Helden

De Helden Cup – Winter Edition belooft een dag vol spanning, precisie en gezelligheid. Er wordt gespeeld op 10 dartsbanen, met plek voor maximaal 128 deelnemers. We starten met poules en vervolgens een A en B ronde. Tevens zal er middels het 2K-Darts software gespeeld worden op tablets. 📍 Locatie: Kerkeböske – Aan de Koeberg 3, 5988 NE Helden 🕐 Tijden: Zaal open: 11:00 Inschrijven tot: 12:45 Start toernooi: 13:00 💶 Inschrijfkosten: Voorinschrijving: €10 Op de dag zelf: €12,50 🏆 Prijzengeld: A-ronde: 1e €200 | 2e €100 | 3e/4e €50 | 5e t/m 8e €25 B-ronde: 1e €50 | 2e €25 | 3e/4e €12,50 🎯 Inschrijven via: 2K-Darts software, klik hier om in te schrijven. 💶 Betaling via : link 📣 Hosted by: Kerkeböske, Peter Hendriks & Jerry “Electric” Hendriks

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading