In dit dartsweekend dat geheel in het teken staat van de German open, waar veel Weerter toppers actief zijn, staat ook ons laatste kwalificatietoernooi op de agenda. Veel darters zijn nog in de race voor een ticket voor onze finaledag en het beloofd een spannend slot te worden in onze reeks van 8 toernooien. Veel Weertenaren dus actief in Duitsland en de meeste hebben het voornemen om tijdig terug te zijn om mee te doen aan ons toernooi. Vrijwel allemaal zijn ze ruimschoots op tijd bij de Hook.
Davyd Venken en Dimitri Triekels moeten zich nog spoeden doordat Davyd in Duitsland tot een knappe prestatie wist te geraken middels een plek bij de beste 16. De heren zijn net op tijd aanwezig.
Paul Wijnen blijft al jaren achter in Duitsland om het weekend aldaar te vertoeven. Samen met enkele Matchpointers waaronder Rene Egging vloeien de Duitse liters bier rijkelijk. Dat dit onze Paul, die 5e staat in de ranking, wat plekken zal kosten in de eindstand blijkt op het eind van de avond wanneer Pollewop is gekelderd naar plek 11. Ook Michael Schuman, Tom van Lier, Nick Jeurninck en Patrick Creemers zijn niet aanwezig vanavond en vergooien hiermee directe plaatsing voor onze finaledag.
Gelukkig is er weer een heel peloton darters wel van de partij. De teller reikt tot 79 en daarom besluit de ondergetekende zelf mee te spelen om tot een mooi aantal van 80 darters te geraken. Hierdoor kunnen we 20 poules van 4 formeren.
Poule 1: Roel van Bilzen staat dicht bij een debuut op ons Musketierspodium maar wordt niet heel vrolijk van zijn poule-indeling. Johan van Lier en Maik Brentjens zijn op papier sterkere tegenstanders. En Roel verliest partij 1 van Johan met 3-1 waardoor de spanning al om te snijden is. Vervolgens weet Roel wel te winnen van Raoul Verhees waarmee de laatste pot tegen maatje Maik Brentjens bepalend is voor de eindstand in de poule. Maik heeft verrassend verloren van Raoul en ook partij 2 tegen Joep is niet gewonnen. Een mindere avond voor Maik en dit komt Roel goed uit want de beslissende pot in deze poule wordt gewonnen door Roel waarmee een finaledagticket binnen handbereik ligt.
1. Johan van Lier 9 180,100F
2. Roel van Bilzen 7
3. Raoul Verhees 6
4. Maik Brentjens 4
Poule 2: Frank Poolen heeft nog enkele puntjes nodig om helemaal zeker te zijn en met een 1e plek in de poule vanavond is zijn finaledag veiliggesteld. Overwinningen op Kirsty Wacanno, Ricardo Hartjes en Maikel Slenders zonder tegen leg maken Frank een geduchte opponent op de Finaledag. Maikel Slenders pakt stek 2 achter Frank. Maikel heeft slechts 3 toernooien deelgenomen. Wellicht komt hij volgend jaar alle toernooien waarmee een finaledag tot de opties behoort want Maikel is een verdienstelijk darter. Ricardo Hartjes wint van Kirsty waarmee hij plek 3 opeist.
1. Frank Poolen 9
2. Maikel Slenders 6
3. Ricardo Hartjes 3
4. Kirsty Wacanno 1
Poule 3: Tom Reemers komt ondanks enkele sterke legs niet tot winst van ook maar 1 leg. Daarvoor moet je dubbels raken en die lijken niet op het bord te zitten tijdens zijn partijen. Paul Wacanno en Dimitri Triekels openen met een wisselvallige partij die door Paul gewonnen wordt. Dhanesh Misier is na een afwezigheid van enkele jaren weer eens aanwezig op een Musketiers toernooi en hij is het darten nog niet verleerd. Dimi en Tom worden geklopt en Dhanesh eindigt 2e achter Paul Wacanno die 3 maal weet te winnen. Dimi wordt dus het slachtoffer van de rentree van Dhanesh kun je wel stellen en zal via de verliezerskant nog wat punten proberen te vergaren.
1. Paul Wacanno 9 180
2. Dhanesh Misier 7
3. Dimitri Triekels 6 180
4. Tom Reemers 0
Poule 4: Deze poule is beestachtig sterk. Michel Beenen moet het in zijn eentje op gaan nemen tegen het Quincyoffensief. Davyd Venken wint alle partijen en doet dit tegen de heren van Quincy, Jean-Pierre Hendrix en Davy Cardinaal, met slechts 3-2. Michel Beenen weet maar 1 leg te pakken tegen Davyd en weet dat hij aan de bak moet tegen Davy en JeePee. Michel laat er geen gras over groeien en houdt alles in eigen hand door van zowel Davy als Jean-Pierre te winnen. Met 7 gewonnen legs eindigt hij gelijk met Davy maar bepaalt het onderling treffen de stand. JeePee heeft geen beste avond en mist de finaledag mede ook doordat hij de voorgaande 2 toernooien niet van de partij was. Hopelijk zien we hem terug op onze play-offs want hij hoort zeker thuis op ons podium.
1. Davyd Venken 9 180,180,180,180
2. Michel Beenen 7
3. Davy Cardinaal 7 180,180
4. Jean-Pierre Hendrix 3
Poule 5: Maarten Barents is de sterkste speler in poule 5 maar gaat in z’n eerste pot over de knie bij Bryan Stultiens. Deze jongeling is in de wolken nu hij de sterkste speler heeft geklopt. Garanties voor een goed verloop van je toernooi heb je hiermee niet zal later blijken wanneer Martien van Kuijk en Jordy Biesmans te sterk zijn voor Bryan en hij niet doorstoot naar de winnaarsronde. Martien van Kuijk en Maarten Barents doen dat beide wel met 2 winstpartijen. Maarten wint van Martien en pakt de eerste plek. Jordy besluit zich vanavond maar vol te laten lopen met alcoholische versnaperingen zoals dat een darter van Os mam 2 betaamt.
1. Maarten Barents 7
2. Martien van Kuijk 7 180
3. Bryan Stultiens 4
4. Jordy Biesmans 3
Poule 6: Martijn Soentjens gaat op 21 mei zijn Musketierstitel proberen te verdedigen en doet vandaag nog een poging om wat extra punten te vergaren opdat hij wat hoger eindigt in onze ranking. Martin Hessels, Nick Stroek en Stef Bogers worden geklopt waarmee Tinus goed op weg is. Nick Stroek pakt plek 2 met 7 gewonnen legs en Martin Hessels weet niet te winnen want Stef Bogers klopt hem in de laatste poulewedstrijd. “Dikke” voegt wel wat mooie getallen toe aan zijn Musketiersstatistieken met 2 highscores en 2 100(+) uitworpen.
1. Martijn Soentjens 9 180,180
2. Nick Stroek 7
3. Stef Bogers 5
4. Martin Hessels 5 180,180,113F,100F
Poule 7: Jean-Marie Hendrikx is heer en meester in poule 7. Geen leg wordt afgegeven en Berke is de laatste weken duidelijk in goede vorm. Enrico Kuklok zorgt voor een verrassing door plek 2 op te eisen. Hij verslaat Danny Wieser, die zo sterk begon aan het Musketiersseizoen, met 3-1 en even later wint Enrico ook van Martijn Lemmen. Martijn is vandaag voor de 4e maal aanwezig en maakt daarmee nog aanspraak op de play-offs die over 2 weken plaats vinden. Ook Danny mag hier op herkansing nadat hij op plek 35 in onze ranking blijft steken.
1. Jean-Marie Hendrikx 7
2. Enrico Kuklok 6
3. Martijn Lemmen 4
4. Danny Wieser 1
Poule 8: Yvon Graus treft 3 sterke tegenstanders in poule 8 en komt tot 3 gewonnen legs maar weet geen partij binnen te slepen. De 3 andere heren winnen allen van mekaar. Colin Philippi begint met 6 gewonnen legs aan de laatste pot tegen Glenn Thorne. Hij verzuimt echter om legs te verzilveren in deze partij tegen Glenn die er met een 3-0 winst van tussen gaat en hiermee Colin beteuterd achter laat. Colin blijft steken op de 6 en Glenn en Randy Montforts staan op 8 gewonnen legs. Randy pakt door zijn overwinning op Glenn ook nog de eerste plaats in de poule en is zodoende in zijn 4e toernooideelname de grote spelbreker voor Colin.
1. Randy Montforts 8
2. Glenn Thorne 8
3. Colin Philippi 6 180
4. Yvon Graus 3 180
Poule 9: Hans Lommen moet nog wat punten vergaren in de ranking. Hij bezet momenteel de 24e plek met 51 punten en Mike Reijinz staat op plek 38 met slechts 7 punten minder. Beide heren openen deze poule met overwinningen op Daphne Vleeshouwers en Joey Lutjens. De laatste wedstrijd gaat om de poulewinst en een extra puntje in de ranking. Hans wint en wordt poulewinnaar. Mike gaat eveneens naar de winnaarsronde waar hij het verdienstelijk zal doen. Joey klopt Daphne om plek 3.
1. Hans Lommen 9
2. Mike Reijinz 7
3. Joey Lutjens 4
4. Daphne Vleeshouwers 0
Poule 10: Michael Dokter en Joey Greijn staan op plek 7 en 8 in onze ranking. Beide heren maken nog kans op een klassering bij de eerste 5 waarmee ze in de prijzen vallen aangezien de eerste 5 in de stand een geldprijs pakken. Bart de Leeuw had een eenvoudigere poule gewild. Hij staat voor aanvang van het toernooi op de kritieke 26e plaats. Bart vergaard 7 legs maar gaat tegen zowel Michael als Joey onderuit met 3-2 en moet zich via de verliezersronde verzekeren voor de finaledag. Hanny van Kuijk sneeuwt een beetje onder tussen deze heren maar ook zij kan via de verliezersronde nog wat van haar toernooi proberen te maken.
1. Michael Dokter 9
2. Joey Greijn 7
3. Bart de Leeuw 7
4. Hanny van Kuijk 0
Poule 11: Brian Meering moet nog flink aan de bak in zijn 4e toernooi. Met 41 punten staat hij momenteel 40e in de stand. De poule is hem gunstig gezind en de afwezigheid van enkele darters net boven hem doen hem met de poulewinst al minstens 5 plekken stijgen in de eindstand. Brian klopt Richard Kusters, Marco Knapen en Jermyah Merken. Laatstgenoemde maakt zijn debuut op onze toernooien en bewijst direct zijn kwaliteiten door plek 2 in de poule op te eisen. Marco wint het treffen tegen Richard en wordt 3e in de poule.
1. Brian Meering 9
2. Jermyah Merken 7 100F
3. Marco Knapen 4
4. Richard Kusters 3
Poule 12: Angelo Sonnemans bivakkeert op plek 32. Om te illustreren hoe dicht het veld rond de beslissende plekken bij elkaar zit kunnen we melden dat Roel van Bilzen op plek 22 staat met 52 punten en Johan Stals staat op plek 36 met 46 punten. Ook voor Angelo is het uur nu aangebroken. Vorig jaar glipte de finaledag hem in de laatste 3 toernooien uit handen. Vanavond lijkt het juist goed te komen voor Angelo want hij wint poule 12 door overwinningen op Caroline Timmermans, Etienne Nelissen en Michael Timmermans. Caroline eindigt nipt achter Angelo met 8 gewonnen legs. Etienne kan niet winnen van Michael en hiermee is poule 12 ook beslist.
1. Angelo Sonnemans 9 101F
2. Caroline Timmermans 8 112F
3. Michael Timmermans 3
4. Etienne Nelissen 0
Poule 13: Wichard Knoops is een constante factor. Dit heeft hij al vaak bewezen en zijn 4e plek in de ranking bevestigd dit alleen maar. Wichard staat ook bekend om zijn hoge uitworpen. Dit seizoen wist hij al 156 en 160 uit te gooien en vanavond komt daar nog een 160 finish bij. Na 3 partijen is hij ook nog ongeslagen en groepswinnaar en dus weer hard op weg naar versteviging van zijn 4e plek in de ranking. Dirk Smeets kon in ons vorige toernooi de finale van de verliezersronde net niet winnen van Jean-Marie Hendrikx en gaat nu naar de winnaarskant middels overwinningen op Maurice Derks en Maikel Snellen. Voor Maikel is dit slechts nieuws aangezien hij op plek 31 in de stand staat. Hij wint wel nog van Maurice maar eindigt toch 4e in de poule omdat Maurice 4 legs weet te pakken.
1. Wichard Knoops 9 180,160F
2. Dirk Smeets 6
3. Maurice Derks 4
4. Maikel Snellen 3
Poule 14: Andreas Zoike is nieuwkomer op onze toernooien. Hij is afkomstig van net over de grens. Deze darter uit Maaseik bewijst dat hij een potje kan darten met 3 overwinningen. Kjell Pols, Koos Vossen en Rik Wiermans worden geklopt en Andreas wordt poulewinnaar. Kjell boekt 2 overwinningen en pakt de 2e plaats in de poule. Koos, die ook voor het eerst meedoet dit seizoen wint de partij tegen Rik maar moet toch genoegen nemen met een laatste plaats in de poule op basis van het legsaldo.
1. Andreas Zoike 9
2. Kjell pols 7
3. Rik Wiermans 5
4. Koos Vossen 4
Poule 15: Randy Lutgens staat op een mooie 23e plek in onze ranking maar treft niet bepaald een eenvoudige poule. Jan Martens is de nummer 2 in onze stand en hij blijkt ook in deze poule de sterkste speler. Jan klopt Randy met 3-2. Ook Joop de Vries kan niet winnen van angstgegner Jan. Ook nu is het met de cijfers 3-2. Johan Stals Verliest in de laatste poulewedstrijd met liefst 3-0 van zijn teamgenoot van de Hook 2 ondanks prima spel. Johan heeft op dat moment de buit gelukkig al veiliggesteld door van Randy en Joop te winnen. Met 6 gewonnen legs kan hij alleen nog door Joop bijgehaald worden maar door zijn overwinning op Joop is Johan zeker van plek 2. Randy duikelt in de stand door zijn 4e plek in deze poule en moet in de verliezersronde nog presteren voor een goede klassering.
1. Jan Martens 9 180
2. Johan Stals 6
3. Joop de Vries 6 180
4. Randy Lutgens 3 180
Poule 16: Mark Stultiens treft een zware poule tijdens zijn 3e musketiers toernooi. Patrick van Veldhoven is de nummer 1 in onze ranking en laat Mark kansloos. Tegen Gino Franssen en Peter Knoops weet Mark beide keren 2 legs te verzamelen. Hij komt niet tot winst maar doet het dus niet onverdienstelijk tegen deze eredivisiemannen. Patrick van Veldhoven laat ook Gino en Peter kansloos en bewijst niet voor niets onze ranking aanvoerder te zijn. Peter weet dat hij tegen Gino moet winnen om weg te komen van de 41e plaats in de ranking maar kan niet voorkomen dat hij naar de verliezersronde wordt verwezen.
1. Patrick van Veldhoven 9 180
2. Gino Franssen 6
3. Peter Knoops 5
4. Mark Stultiens 4
Poule 17: Op bord 17 spelen Maurice Lamerikx en Eddy Rayer tegen 2 onbekende heren. Svilen Stefanov kennen we van de Quincytoernooien waar hij regelmatig goede prestaties afleverden. Alain Piette is een vriend van Svilen en de heren worden toevallig in dezelfde poule ingedeeld. Svilen blijkt met 3 overwinningen zonder tegen leg veruit de sterkste. Eddy Rayer weet in de strijd om plek 2 af te rekenen met Alain Piette. Maurice Lamerikx heeft vandaag wat veel last van de competitiewedstrijd een avond eerder tegen de Hook 3 die qua drankgebruik wat uit de hand is gelopen. Met een bezweet voorhoofd meldt hij zich na de poulefase alvast af voor de verliezersronde en vertrekt huiswaarts.
1. Svilen Stefanov 9 180
2. Eddy Rayer 6
3. Alain Piette 5 180
4. Maurice Lamerikx 2
Poule 18: Michael Lindenberg zit een weekend op vakantiepark de Weerterbergen en zag op dartfreakz dat er een dartstoernooi bij de Hook was. Daarop besloot hij mee te doen en zodoende strijd hij met Koen Hunnekens, Sandra Verheggen en David Vaes om de poulewinst. Koen Hunnekens is een te grote horde maar Sandra en David worden geklopt waardoor Michael zowaar doorstoot naar de winnaarsronde. Koen eindigt voor Michael op plek 1 en is hiermee zeker van deelname aan onze finaledag. Een knappe prestatie met 4 toernooideelnames. David Vaes wint van Sandra en pakt de 3e plek.
1. Koen Hunnekens 9 180,180,120F
2. Michael Lindenberg 7
3. David Vaes 5
4. Sandra Verheggen 0
Poule 19: Lutske Schaap wordt wederom in de poule aan Jurgen Aspers gekoppeld. Ook dit keer wint Jurgen en Lutske neemt genoegen met een leg. Ook in de partij tegen poulewinnaar Niek Ophelders vergaard ze een leg. Tegen Sem van Veldhoven kan Lutske geen leg binnen halen waarmee ze op 2 blijft steken. Niek wordt zoals gezegd poulewinnaar en doet dit middels 3 overwinningen. Sem en Jurgen staan na 2 wedstrijden op 1 overwinning en in hun laatste poulewedstrijd strijden ze om de 2e plaats. Jurgen is het meest koelbloedig en pakt de jonge van Veldhoven telg. Sem was dichtbij zijn eerste winnaarsronde maar moet nog even geduld hebben.
1. Niek Ophelders 9
2. Jurgen Aspers 7
3. Sem van Veldhoven 5
4. Lutske Schaap 2
Poule 20: In de laatste poule van de avond mag de nummer 3 van onze ranking, Patrick Opbroek, het opnemen tegen zijn oud teamgenoot Stephan Bernaerts en de altijd gevaarlijke Liesbeth Vogel. Nick Hendrix, de zoon van, is de 3e tegenstander. Opbroek laat niets aan het toeval over en pakt 3 overwinningen. Tegen Stephan is dit een nipte want het wordt 3-2. Stephan wint van teammaatje Liesbeth met 3-0. En daarmee is duidelijk dat Patje en Stephan doorstoten. Nick Hendrix pakt tegen Patrick en Liesbeth 2 maal 2 legs en dit is dus net niet genoeg voor een winstpartij. Opbroek wint de poule uiteindelijk dus met 3 krappe 3-2 overwinningen.
1. Patrick Opbroek 9 180
2. Stephan Bernaerts 8
3. Liesbeth Vogel 5
4. Nick Hendrix 4
Rond de klok van 23.00 uur zitten alle poulewedstrijden er op. In de verliezersronde hebben niet alle darters nog zin in een vervolg en zo melden Lutske Schaap, Martin Hessels, Richard Kusters, Maurice Lamerikx en Tom Reemers zich af voor een vervolg in het toernooi. Hierdoor zijn er slechts 4 partijen in de tussenronde om naar 32 man toe te werken.
Tussenronde verliezerskant:
Hanny van Kuijk – Sandra Verheggen 2-0
Yvon Graus – Mark Stultiens 0-2
Etienne Nelissen – Koos Vossen 0-2
Danny Wieser – Randy Lutgens 1-2
Bij de laatste 32 in de verliezersronde aangekomen zien we zoals ieder toernooi weer namen waarbij je denkt hoe komen ze in een verliezersronde terecht. Vanavond mogen we Dimitri Triekels, Jean-Pierre Hendrix, Joop de Vries, Bart de Leeuw, Maik Brentjens, Colin Philippi, Liesbeth Vogel, Davy Cardinaal, Randy Lutgens en Peter Knoops tot de favorieten scharen in deze verliezersronde. Zij weten ook vrijwel allemaal te winnen. Peter Knoops verslikt zich echter in Maikel Snellen en Liesbeth Vogel en Davy Cardinaal treffen elkaar. Liesbeth knikkert Davy al vroegtijdig uit het toernooi middels een 125 finish voor de wedstrijd.
Colin Philippi heeft een vrijloot omdat Tom Reemers te druk is met de wedstrijdleiding.
VR Laatste 32:
Raoul Verhees – Alain Piette 1-2
Joey Lutjens – Nick Hendrix 2-0
Bryan Stultiens – Kirsty Wacanno 2-0
Maurice Derks – Hanny van Kuijk 0-2
Dimitri Triekels – Sem van Veldhoven 2-1
Marco Knapen – Mark Stultiens 180 0-2
Martijn Lemmen – Jean-Pierre Hendrix 0-2
Joop de Vries – Koos Vossen 2-0
Ricardo Hartjes – David Vaes 2-1
Bart de Leeuw – Jordy Biesmans 2-0
Stef Bogers – Maik Brentjens 1-2
Rik Wiermans – Daphne Vleeshouwers 0-2
Davy Cardinaal – Liesbeth Vogel 125F 0-2
Michael Timmermans – Randy Lutgens 1-2
Peter Knoops – Maikel Snellen 1-2
Bij de laatste 16 aangekomen vliegen Jean-Pierre Hendrix, Maikel Snellen en Randy Lutgens uit het toernooi. Voor hen valt ook het doek wat betreft een ticket voor de finaledag. Alain Piette is de grote onbekende maar hij weet wel door te dringen tot de laatste 8. Hanny van Kuijk is in haar 3e wedstrijd na de poule nog steeds zonder tegen leg want ook Bryan Stultiens wordt aan de zegekar gebonden. Dimitri Triekels stuurt pa Stultiens naar huis. Bart de Leeuw, Maik Brentjens en Colin Philippi maken geen fout in deze ronde en Liesbeth Vogel is verantwoordelijk voor de uitschakeling van Randy Lutgens.
VR Laatste 16:
Alan Piette – Joey Lutjens 2-1
Bryan Stultiens – Hanny van Kuijk 0-2
Dimitri Triekels – Mark Stultiens 2-0
Jean-Pierre Hendrix – Joop de Vries 180 1-2
Ricardo Hartjes – Bart de Leeuw 0-2
Maik Brentjens – Daphne Vleeshouwers 2-0
Liesbeth Vogel – Randy Lutgens 2-0
Colin Philippi – Maikel Snellen 2-0
Nog 6 heren en 2 dames in de race bij de laatste 8 waarin we nog BO3 spelen. Helaas moeten we in deze ronde afscheid nemen van onze dames. Liesbeth verliest van Colin Philippi en Hanny wordt uitgeschakeld door Alan Piette. Voor Hanny is het een vruchtbare avond geweest want ze eindigt 3e in de dames ranking en pakt hiermee € 50,00. Voor Liesbeth ligt er op de finaledag € 75,00 te wachten dankzij haar 2e plaats. Dimitri Triekels rekent in de kwartfinale af met Joop de Vries die zich lelijk verrekend. Dit telfoutje komt Joop duur te staan. Bart de Leeuw pakt de laatste strohalm door Maik Brentjens te kloppen.
VR Laatste 8:
Alan Piette – Hanny van Kuijk 2-0
Dimitri Triekels – Joop de Vries 2-1
Bart de Leeuw 180 – Maik Brentjens 2-0
Liesbeth Vogel – Colin Philippi 0-2
In de halve finales hebben we aan de bovenkant van het schema een Belgische onderonsje tussen een Waal en een Vlaming. Alain Piette delft het onderspit tegen Dimitri Triekels en wel met 3-0.
Voor Bart de Leeuw hebben we Colin Philippi als opponent. Bart heeft de finaledag binnen handbereik maar wil niet afhankelijk zijn van anderen. De nood is hoog en Bart perst er een krappe 3-2 overwinning uit tegen Colin en plaatst zich voor de finale.
VR Halve finales:
Alain Piette – Dimitri Triekels 0-3
Bart de Leeuw – Colin Philippi 3-2
In de finale aan de verliezerskant heeft Bart de Leeuw de betere start. Hij komt met 1-0 voor en profiteert van gemiste dubbels van Dimi in leg 2. Bart verzilvert zijn dubbel en komt op 2-0. Dimi geeft niet op en slaat terug. Het wordt 2-1 en vervolgens ook 2-2. In de beslissende laatste leg is het Bart die als eerste onder is maar Dimi die shot middels een magistrale 94 finish. Single bull – single 19 – Dubbel bull. Dimitri Triekels wint voor de 2e maal dit seizoen de verliezersronde en Bart de Leeuw plaatst zich uiteindelijk als nummer 25 voor de finaledag.
De 40 dames en heren die in de winnaarsronde terecht zijn gekomen staan ook te popelen om te beginnen rond de klok van 23.00 uur. Ook hier eerst een tussenronde om op 32 man uit te komen. In deze tussenronde komen 16 darters in actie. Mooiste affiche nu is de partij tussen Glenn Thorne en Gino Franssen. Gino perst er op een 2-2 stand de hoogste uitworp van de avond uit.
Jermyah Merken, Nick Stroek, Michael Lindenberg, Enrico Kuklok, Eddy Rayer, Jurgen Aspers en Kjell Pols worden net als Glenn Thorne bedankt voor bewezen diensten en liggen uit het toernooi.
Nick Stroek – Stephan Bernaerts 0-3
Joey Greijn – Michael Lindenberg 3-1
Glenn Thorne – Gino Franssen 164F 2-3
Caroline Timmermans – Kjell Pols 3-0
Martien van Kuijk – Jurgen Aspers 3-0
Mike Reijinz – Eddy Rayer 3-2
Enrico Kuklok – Johan Stals 1-3
Jermyah Merken – Dirk Smeets 1-3
In de winnaarsronde zien we enkele interessante potten op de rol staan bij de laatste 32. Davyd Venken en Patrick Opbroek worden aan mekaar gekoppeld en het is Venken die met 3-2 de sterkste is.
Brian Meering vs Gino Franssen is een mooie partij die door Brian gewonnen wordt en Jean-Marie Hendrikx klopt Michel Beenen in een pot waarin Michel de dubbel niet weet te vinden.
Joey Greijn heeft nog weinig zin om te darten en zinspeelt op een nederlaag zodat hij kan gaan dobbelen aan de bar. De wedstrijdleider zet Joey op scherp middels een weddenschap en zowaar klopt Joey Wichard Knoops in deze ronde.
Johan van Lier treft de ontzettend trage Svilen Stefanov en gaat ten onder tegen de Belg. Hans Lommen klopt Stephan Bernaerts met goed spel en Jan Martens loopt in de val bij Caroline Timmermans die hem met 2-3 klopt.
Frank Poolen treft voor de 3e maal deze jaargang Koen Hunnekens en voor de 3e maal betekend dit exit voor Frank. Randy Montforts wint van Dhanesh Misier en Maarten Barents verliest verrassend van Maikel Snellen.
In de andere partijen weten de favorieten wel tot winst te komen.
Angelo Sonnemans en Roel van Bilzen sneuvelen in deze ronde maar hebben inmiddels hun punten verzamelt voor een goede klassering. Hen zien we terug op zaterdag 21 mei. Martien van Kuijk schiet net 3 punten te kort.
WR Laatste 32:
Johan van Lier – Svilen Stefanov 1-3
Hans Lommen 180,103F – Stephan Bernaerts 3-1
Maarten Barents – Maikel Slenders 0-3
Wichard Knoops – Joey Greijn 120F 1-3
Paul Wacanno – Niek Ophelders 3-1
Brian Meering – Gino Franssen 3-1
Jean-Marie Hendrikx – Michel Beenen 3-0
Jan Martens – Caroline Timmermans 2-3
Frank Poolen – Koen Hunnekens 0-3
Michael Dokter 180 – Martien van Kuijk 3-0
Martijn Soentjens 180 – Roel van Bilzen 3-1
Andreas Zoike – Mike Reijinz 1-3
Davyd Venken 180,180 – Patrick Opbroek 3-2
Angelo Sonnemans – Johan Stals 0-3
Randy Montforts – Dhanesh Misier 3-2
Patrick van Veldhoven – Dirk Smeets 3-1
Bij de laatste 16 een uitgedund veld met nog enkele opvallende namen. Maikel Slenders, Caroline Timmermans, Mike Reijinz en Randy Montforts kunnen terugkijken op een goed toernooi maar worden allen uitgeschakeld. Voor Caroline heeft de goede prestatie van vanavond nog een mooi vervolg want zij pakt de dames ranking en int op 21 mei € 100,00.
De absolute topfavorieten ontlopen elkaar nog in deze ronde al vliegen Paul Wacanno en Michael Dokter er nu wel uit na een stevige loting. Johan Stals en Hans Lommen verliezen van respectievelijk Davyd Venken en Svilen Stefanov maar kijken tevreden terug want voor hen ligt een ticket klaar naar de finaledag. Voor Mike Reijinz zijn de druiven erg zuur. Hij heeft een goed toernooi gespeeld maar strand in het zicht van de haven. Hem vinden we na vanavond terug op plek 30 met 1 ranking punt te weinig.
WR Laatste 16:
Svilen Stefanov – Hans Lommen 3-1
Maikel Slenders – Joey Greijn 1-3
Paul Wacanno – Brian Meering 0-3
Jean-Marie Hendrikx 180 – Caroline Timmermans 3-1
Koen Hunnekens – Michael Dokter 3-0
Martijn Soentjens 130F – Mike Reijinz 3-0
Davyd Venken 180,100F – Johan Stals 3-0
Randy Montforts – Patrick van Veldhoven 0-3
Nog 8 sterke heren zijn in de race om toernooi 8 op hun naam te schrijven. 5 van hen stonden al ooit eerder in een finale op onze toernooien. Enkel in de eerste kwartfinale treffen we 2 namen die daar nog nooit stonden. Joey Greijn laat zich de potjes bier goed smaken vanavond. Niets lijkt hem te deren want ook de trage Svilen Stefanov wordt probleemloos aan de kant gezet.
Brian Meering is moegestreden na de nederlaag tegen Berke. Het levert Brian wel een felbegeerd finaledagplekje op.
Koen Hunnekens is the Young gun die ook Tinus ogenschijnlijk eenvoudig opzij zet. Hij is een gevaarlijke outsider op onze finaledag.
De clash in deze ronde is toch wel Davyd Venken tegen Patrick van Veldhoven. Venken is scorend niet te houden. Middels 3 highscores en onder meer een 11 darter zet Venkie zijn maatje Patrick aan de kant met 3-2.
WR Laatste 8:
Joey Greijn – Svilen Stefanov 3-0
Brian Meering – Jean-Marie Hendrikx 180 1-3
Koen Hunnekens 180 – Martijn Soentjens 3-0
Davyd Venken 180,180,180 – Patrick van Veldhoven 107F 3-2
Hoe anders had de avond kunnen lopen als Joey Greijn lekker was gaan dobbelen eerder op de avond en niet nog even zijn best had gedaan tegen Wichard Knoops. Hij staat inmiddels in de halve finale tegen Jean-Marie Hendrikx en wint ook deze partij overtuigend. Met 4-1 wordt Berke geklopt en de 70 finish op de Bull getuigt van voldoende vertrouwen bij onze Benjamin.
Koen Hunnekens en Davyd Venken maken er een mooi schouwspel van op bord 11. Venken krikt zijn highscores op tot 12 vanavond en pakt Koen met 3-2. Beide heren spelen vanavond hun 4e toernooi en zijn inmiddels zeker van deelname aan onze finaledag. Beide heren zijn ook een verrijking voor ons toernooi die avond.
WR Halve finales:
Joey Greijn – Jean-Marie Hendrikx 180 4-1
Koen Hunnekens 180 – Davyd Venken 180,180 3-4
In de finale wint Joey de toss en vangt hij de wedstrijd aan. De eerste leg is niet groots maar wordt uiteindelijk door de jongeling verzilvert. Davyd pakt vervolgens zijn eigen leg al is dit ook pas met de 22e pijl. Tot dusver nog geen hoogstaande pot maar het niveau neemt wat toe want leg 3 gaat in 20 pijlen naar Venken. De beer is dan eindelijk los en Venken staat in leg 4 na 12 darts op dubbel 12. De 15e pijl wordt verzilverd. Het wordt ook 1-4 middels een 16 darter. In deze leg opent Davyd met triple 5 om vervolgens 2 maal bulls Eye te scoren. De 6e leg blijft Davyd goed scoren en is Joey het al een tijdje kwijt. Hij heeft een knappe prestatie geleverd vanavond maar kan geen partij bieden aan Davyd die na 12 darts op 78 staat. De 18e pijl is uiteindelijk doeltreffend voor de winst.
Davyd pakt hiermee zijn eerste toernooiwinst dit jaar bij de Musketiers en eindigt uiteindelijk op de 22e plek in onze stand. Joey Greijn heeft zich opgewerkt naar plek 4 in de eindstand net boven Wichard Knoops.
Patrick van Veldhoven wint dit seizoen onze ranking en pakt hiermee € 200,00
Jan Martens eist stek 2 op en daarmee ook € 150,00, Patrick Opbroek is goed voor € 125,00. Joey Greijn heeft € 100,00 en Wichard Knoops pakt met zijn 5e plaats nog €75,00
Het is weer een geweldige jaargaan geweest en daarvoor zijn we iedereen erg dankbaar.
Liefst 215 verschillende darters wisten de nieuwe zaal bij de Hook te vinden tijdens onze toernooien en gemiddeld hadden we 89 darters per toernooi.
Er werd in totaal door 97 darters een highscore gegooid en in totaal mochten we 368 maal een 180 score noteren. 11 darters wisten 10 of meer keer een 180 score te smijten en de absolute kanonnen op dit vlak waren Patrick van Veldhoven met 24 en Davyd Venken met 26 highscores.
Hoge finishes vielen er ook voldoende te noteren. 137 keer werd er boven de 100 uitgegooid.
Johan van Lier is met 7 100+ uitworpen lijstaanvoerder. Wichard Knoops kan echter bogen op de meest indrukwekkend uitworpen. Hij gooide 156 uit en presteerde het om 2 maal 160 uit te gooien.
Hieronder een lijstje van 140+ uitworpen.
142 Martin Hessels
145 Maik Brentjens
146 Johan van Lier
148 Davyd Venken
153 Eddy Rayer
156 Wichard Knoops
157 Sven Bongartz
158 Jean-Marie Hendrikx
160 Richard Kusters, Wichard Knoops 2x
164 Gino Franssen
167 Davy Cardinaal
170 Jean-Pierre Hendrix, Martijn Soentjens.
12 verschillende darters stonden in de finale dit seizoen. Joey Greijn, Martijn Soentjens, Brian Meering, Paul Wacanno, Jean-Marie Hendrikx en Dirk Brom grepen allemaal net naast de winst.
Patrick Opbroek, Johan van Lier, Colin Philippi, Jan Martens en Davyd Venken wisten allen 1 maal te winnen en Patrick van Veldhoven wist al zijn finales om te zetten in winst en komt hiermee tot 3 toernooioverwinningen.
Over 2 weken spelen we onze play-offs. Alle darters met 4 of meer toernooideelnames achter hun naam mogen meespelen in een dubbel K.O. toernooi en strijden mee voor de laatste 3 tickets voor de finaledag. Er zijn geen kosten verbonden aan dit toernooi.
Alle overige darters mogen op diezelfde avond deelnemen aan een extra toernooi. Hiervoor geld wel €6,00 inschrijfgeld. Dit toernooi zal in poules afgewerkt worden. Het inschrijfgeld wordt later als prijzengeld weer uitgekeerd.