Zaterdagmiddag werd het eerste Jeugd koppeltoernooi gespeeld bij de dartclub 208. Dit toernooi telde mee voor de ranking en het was alweer het 5e rankingstoernooi voor de jeugd van het seizoen 2012-2013. Er worden in totaal negen rankingtoernooien gespeeld, waarvan er nu vijf zijn gespeeld. Je moet er vijf meedoen om in de eindranking te komen. Speel je er meer dan tellen alleen de vijf toernooien met de meeste punten. Met een mega opkomst van maar liefst 27 koppels, leeftijd van 10 tot 14 jaar, verdeeld in zes poules van 4 en een poule van 3 begonnen we na half drie aan het toernooi. Tot aan de knock-outs aan toe werden er veel mooie en spannende partijen gespeeld. Teveel om in dit verslag over te schrijven dus beginnen we maar bij de kwart finales in de winnaarsronde.
Maarten Dirk Woord en Jan Koffeman wonnen met 2-0 van Jacob Wouter Hoekstra en Pieter Kapitijn. Gijsbert van Malsen en Jitse v/d Wal wonnen met 2-0 van Johan v/d Berg en Arie Cornelis Harteveld. Willem Pieter Bosma en Fokke Jan waren te sterk voor de broers Klaas en Henri Woort 2-1. Rinke Oost en Jordy Ras wonnen met 2-0 van Theodoor Smit en Danny Gall. In de halve finale speelden Gijsbert en Jitse een knappe partij tegen Maarten Dirk en Jan. Ze wonnen met 3-0. In de andere halve finale stonden Willem Pieter en Fokke Jan tegen over Rinke en Jordy. Willem Pieter en Fokke Jan kwamen nog terug in de wedstrijd maar dat was niet genoeg, 3-1 voor Rinke en Jordy. Willem Pieter Bosma en Fokke Jan Romkes moesten het dus voor de derde en vierde plaats het opnemen tegen Jan Koffeman en Maarten Dirk Woord. Het ging gelijk op en er moest een vijfde en beslissende leg aan te pas komen om een winnaar te krijgen. In deze leg waren Willem Pieter en Fokke Jan diegenen die hun zenuwen het beste in bedwang hielden en met 3-2 wonnen.
In de Finale moesten Gijsbert van Malsen en Jitse v/d Wal tegen Rinke Oost en Jordy Ras. Na een snelle voorsprong van 2-0 voor Gijsbert en Jitse konden Rinke en Jordy wat terug doen (2-1). Hierna hadden ze nog twee pijlen voor de 2-2 maar die werden gemist en Gijsbert en Jitse maakten het knap af 3-1 winst.
In de verliezersronde waren Arie van Urk en Frans Koffeman heer en meester. Zij wonnen in de finale met 2-0 van Meindert Riekeld en Jacob Bakker. Gedeeld derde werden Jacob Wakker/Stefan Bos en Jacob Wouter Kapijn/Fabian Schraal.
Uitslagen winnaarsronde:
1e Gijsbert van Malsen/Jitse van de Wal
2e Rinke Oost/Jordy Ras
3e Willem Pieter Bosma/Fokke Jan Romkes
4e Maarten Dirk Woord/Jan Koffeman
Verliezersronde:
1e Arie van Urk/Frans Koffeman
2e Meindert Riekeld/Jacob Bakker
3e/4e Jacob Wakker/Stefan Bos en Jacob Wouter Kapijn/Fabian Schraal
Kijk voor alle jeugd toernooien op www.jeugddarten-urk.nl