Heine Uuldriks zet sterke reeks voort en wint eerste NDB Ranking na comeback in finale
Nederland Hoofdnieuws
Heine Uuldriks heeft de eerste NDB Ranking van het nieuwe seizoen op zijn naam geschreven. De 37-jarige Nederlander versloeg Mark Tabak in de finale van Open A met 6-4, nadat hij eerder nog tegen een 1-4 achterstand aankeek.
Uuldriks bevestigt daarmee zijn goede vorm van de afgelopen periode. Vorige maand maakte hij al indruk tijdens de Dutch Darts Championship, waar hij zich plaatste voor het PDC-toernooi en bij zijn European Tour-debuut Ricardo Pietreczko met 6-5 versloeg. Ook tijdens de eerste nationale ranking liet hij zien dat die prestatie geen uitschieter was.
Uuldriks haalt uit met 107,36
Op weg naar de titel kwam Uuldriks nauwelijks in de problemen. Hij begon met een 4-1 zege op Marc Rutgers en versloeg vervolgens Danny Jansen eveneens met 4-1. In die wedstrijden noteerde hij gemiddelden van 96,62 en 96,04.
Zijn beste optreden volgde bij de laatste 32. Niels Stuiver werd met 4-0 verslagen, waarbij Uuldriks een gemiddelde van liefst 107,36 noteerde. Het bleek uiteindelijk het hoogste gemiddelde van het volledige Open A-toernooi.
Kristiaan de Boer bood bij de laatste zestien meer tegenstand, maar ook die partij ging met 4-2 naar Uuldriks. In de kwartfinale volgde een 5-3 zege op Xander Knol.
De halve finale werd vervolgens een duidelijke aangelegenheid. Wesley Veenstra werd met 5-0 verslagen, waardoor Uuldriks zich mocht opmaken voor de finale tegen Mark Tabak.
Van 1-4 achter naar de titel
Tabak begon het sterkst aan de finale. Hij pakte de eerste leg in veertien darts en liep uiteindelijk uit naar een voorsprong van 1-4. In de vierde leg gooide hij bovendien een finish van 120. Vanaf dat moment kantelde de wedstrijd volledig. Uuldriks pakte de zesde leg in veertien darts en brak Tabak daarna met een finish van 118 voor 3-4. Ook in de negende leg plaatste hij een break.
Uuldriks won uiteindelijk vijf legs op rij en maakte daarmee de comeback compleet: 6-4. Hij eindigde de finale met een gemiddelde van 88,58 tegenover 85,46 voor Tabak. Uuldriks gooide drie keer 180, Tabak deed dat twee keer.
Tabak overtuigend naar eindstrijd
Ook Tabak kende een sterk toernooi. Hij begon al bij de laatste 256 en versloeg achtereenvolgens Gerard Klijn, Manuel Marques, Marc IJtsma, Bas Engelen en Davy Mertens. In de kwartfinale was Tabak met 5-0 te sterk voor Johann Brouwer. Met een gemiddelde van 92,78 speelde hij daar zijn beste wedstrijd van de dag.
Daarna wachtte Erwin Vossen in de halve finale. Tabak won met 5-3 en verzekerde zich zo van een plaats in de eindstrijd.
Plooy en Van den Bosch gooien maximale finish
Naast het gemiddelde van Uuldriks waren er meer opvallende prestaties in Open A. Xander Knol kwam tot 100,20 gemiddeld bij zijn 4-0 zege op Shane De Jong. De maximale finish van 170 werd zelfs twee keer gegooid. Michael Plooy deed dat tegen Berry Pater, terwijl Guylian Van den Bosch eveneens 170 uitgooide tegen Wilco Vermeulen.
Knol was verantwoordelijk voor een finish van 160 tegen de latere winnaar Uuldriks. Ook Maikel Nüchter gooide een 160-finish.
Hauser wint Open B na beslissende leg
In de Open B-winnaarsronde ging de titel naar Dylan Hauser. Hij versloeg Dennis Kolen in een spannende finale met 4-3. Hauser keek daarin tegen een 0-2 achterstand aan, maar vocht zich terug. De beslissing viel pas in de zevende en laatste leg. Hauser noteerde 73,02 gemiddeld, Kolen kwam tot 70,80.
Kolen had eerder op de dag wel het hoogste gemiddelde van het Open B-toernooi gegooid. Bij de laatste zestien won hij met 3-0 van Gerrit Van Den Berg met een gemiddelde van 88,41.
Steenbergen pakt damestitel met 13-darter
Ook de finale bij de dames werd pas in de laatste leg beslist. Priscilla Steenbergen versloeg Adriana Van Wijgerden-Vermaat met 5-4.
Steenbergen stond nog met 3-4 achter, maar draaide de partij om. Dat deed ze op fraaie wijze, want de beslissende negende leg ging in slechts dertien darts naar Steenbergen.
Eerder op de dag had ze ook het hoogste gemiddelde van het damestoernooi genoteerd. Tegen Anne Dorrestijn won ze met 3-1 en kwam ze tot 83,74 gemiddeld.
In de halve finale schakelde Steenbergen Aileen de Graaf met 4-2 uit. Van Wijgerden-Vermaat won haar halve finale met 4-3 van Layla Brussel.
Kalsbeek en Harms winnen verliezersrondes
Ook in de verliezersrondes werden finales gespeeld. Tineke Kalsbeek won haar eindstrijd met 3-2 van Naomi Du Marchie Sarvaas. Bij de heren ging de winst naar Kevin Harms. Hij was in de finale met 3-1 te sterk voor Marco van der Heijden.
Uitslagen finales NDB Ranking #1
Lees ook
Oranjebar Mariahout

Michael van de Ven opnieuw de beste tijdens de 5e Pub Qualifier voor ADC Red Dragon Benelux Masters 2027

Nieuw darttoernooi Champion of Den Bels op 20 december in Casteren

Yoeri Duijster wint vierde speeldag OSR#54, Dennis Zwaga pakt troostprijs

Michael van de Ven slaat toe in Mariahout en wint vierde Pub Qualifier na whitewash in finale

Jimmy van Schie pakt dagzege bij Oranjebar Super Ranking
Populair dartsnieuws
Vier spelers uit top 32 zien reeks van Grand Slam of Darts deelnames stoppen

Laatste 64 afgerond in Portsmouth: Bastings en Otter door, Lankhuizen flirt met negendarter

LIVE NDB Ranking: senioren beginnen nieuw seizoen in Nieuwegein – volg hier alle uitslagen

Roemer Mooijman wint Luckydarts toernooi in Grootebroek én mist dubbel nipt voor negendarter


