Het 9e toernooi dat meetelt voor de Brutustour is gewonnen door Marco Smit. In de finale was Smit met 6-3 te sterk voor
Ron Meulenkamp. De winnaar gooide in de finale o.a. een 118-finish en was zorgvuldiger op zijn dubbels dan zijn opponent. Zo gooide Smit ook een opmerkelijke 20 uit via 8 - dubbel 6, terwijl rechtstreeks dubbel 10 een voor de hand liggende optie was. De eindoverwinning was voor Smit zeker niet gestolen, al vanaf de laatste 64 kreeg hij een zware tegenstander voor zijn kiezen in de persoon van Niels Alblas. Met enig fortuin (Alblas miste 12 matchdarts) overleefde Smit die partij.
Daarna won Smit van achtereenvolgens
Gino Vos, Piet Burggraaf,Cees de Jong en Cees Boonstoppel om de finale te bereiken. De hoogste finish van de middag was voor Ron Meulenkamp, 152. Opmerkelijke prestaties waren er ook van Owen Roelofs, die de laatste 8 wist te bereiken en van Rebecca Alblas, die de laatste 16 wist te halen, beide in de winnaarsronde wel te verstaan. De verliezersronde werd gewonnen door Jordy Terburg die ietwat ongelukkig in de verliezersronde was beland. In de finale was Terburg veel te sterk voor een verder goed spelende Marco van Beek, 4-0.
Zoals wel vaker is er altijd wel iemand die zonder te schrijven naar huis toe gaat, in dit geval mag Maarten Post de volgende 2 toernooien thuis blijven. Dit geldt ook voor
Hermie van Orsouw.
Het 10e en laatste tourtoernooi is op zondag 15 november in Almkerk en voor overige toernooien:
www.brutus-darts.eukwartfinale W
1.cees boonstoppel v tonny veenhof 4-2
2.marco smit v cees de jong 4-0
3.mark van haaren v owen roelofs 4-2
4.pascal pelicaan v ron meulenkamp 0-4
halve finale W
1.boonstoppel v smit 3-5
2.van haaren v meulenkamp 2-5
finale W
1.smit v meulenkamp 6-3
halve finale V
1.michael lugthart v marco van beek 0-4
2.jordy terburg v andy schepers 4-0
finale V
1.van beek v terburg 0-4
* schorsingen ; maarten post, 2 komende toernooien (niet schrijven)
hermie van orsouw, komende 3 maanden (weigeren in de verliezersronde te darten)