NDB Ranking 6 Jeugd: Milan Brinkman schittert, Fardau de Jong blijft ongenaakbaar en Sander van der Meijden pakt de titel

Nederland Hoofdnieuws
zondag, 16 februari 2025 om 18:33
132 250216 4g2a0287bas van den berk dartfreakz
Na een spannende vijfde Winmau NDB-ranking eerder op de dag, waarin Ruben Baalmans, Quinn Sneeboer en Fardau de Jong de hoofdprijzen pakten, was het in Sporthal ’t Riet in Ede tijd voor het tweede dagtoernooi: NDB Ranking 6. In totaal streden 57 aspiranten, 8 meisjes en 57 junioren om de titel van NDB Ranking 6-kampioen. De dag bracht wederom indrukwekkende prestaties, met Milan Brinkman, Fardau de Jong en Sander van der Meijden als grote winnaars.

Junioren: Milan Brinkman pakt zijn eerste titel

Milan Brinkman, die eerder op de dag nog de verliezersronde won, groeide tijdens Ranking 6 uit tot de grote man bij de junioren. In de winnaarsronde speelde hij constant en overtuigend. In de finale liet hij Cas Maessen met 4-1 kansloos en kroonde hij zich tot kampioen van NDB Ranking 6.
In de verliezersronde van de junioren was het Hidde Holtrop die de hoofdprijs pakte, waarmee hij zijn dag alsnog winnend afsloot.

Meisjes: Fardau de Jong blijft domineren

Bij de meisjes blijft Fardau de Jong de absolute topfavoriet. De Friezin was opnieuw ongenaakbaar en stond slechts één leg af in het hele toernooi. In de finale versloeg ze Eline Kersbergen met 3-1 en pakte ze haar zesde opeenvolgende titel van het seizoen.
De verliezersronde bij de meisjes werd gewonnen door Michelle Krug, die in een zenuwslopend duel de beslissende dubbel gooide. Chelsea Akkermans, alias ‘team badeend’, kwam nog dichtbij, maar moest genoegen nemen met de tweede plaats.

Aspiranten: Sander van der Meijden oppermachtig

Bij de aspiranten ging de winst naar Sander van der Meijden. Hij speelde een sterk toernooi en trof in de finale Koen Jansen. Van der Meijden hield zijn vorm vast en won overtuigend met 3-1.
In de verliezersronde van de aspiranten was Sidney Askarian de beste. Hij toonde veerkracht en sloot het toernooi met een knappe overwinning af.

Opvallende prestaties

Naast de toernooizeges werden er tijdens NDB Ranking 6 ook enkele indrukwekkende individuele prestaties geleverd. Kendji Steinbach, die de eerste vier rankings van het seizoen domineerde, gooide met 81.36 het hoogste gemiddelde van de dag. Bij de junioren haalde Sam Schilder de hoogste finish met 116.
De aspiranten deden het zelfs nog beter. Quinn Sneeboer noteerde een knappe finish van 145 en gooide daarnaast een gemiddeld van 84.70, waarmee hij opnieuw zijn talent toonde.
Gemaakte foto's zijn te bestellen/downloaden zonder watermerk via deze link of natuurlijk te bekijken in ons Facebook fotoalbum.

Uitslagen 6de NDB ranking in Ede:

Junioren:
Finale
Milan Brinkman (71.97) 4-1 Cas Maessen (62.20)
Halve Finale
Cas Maessen (73.92) 3-0 Ruben Baalmans (72.79)
Milan Brinkman (79.11) 3-0 Sem Sijbrands (69.39)
Kwartfinale
Cas Maessen (61.71) 3-2 Kay Schuurbiers (63.83)
Ruben Baalmans (72.13) 3-2 Sam Schilder (75.72)
Milan Brinkman (76.14) 3-2 Bradley van der Velden (80.60)
Sem Sijbrands (67.99) 3-1 Daan Toxopeus (74.03)
Laatste 16
Cas Maessen (76.39) 3-2 Kendji Steinbach (81.36)
Kay Schuurbiers (67.18) 3-2 Benjamin Stassen (62.83)
Ruben Baalmans (66.08) 3-2 Jake Jesurun (56.95)
Sam Schilder (63.22) 3-1 Donny Boerman (58.68)
Milan Brinkman (73.92) 3-0 Ryan Schipper (63.37)
Bradley van der Velden (80.30) 3-1 Dylan Binnema (66.13)
Sem Sijbrands (62.63) 3-0 Semin Veenstra (60.22)
Daan Toxopeus (75.27) 3-2 Joe van Gend (68.50)
Meisjes
Finale
Fardau de Jong (45.51) 3-1 Eline Kersbergen (39.05)
Halve Finale
Fardau de Jong (51.24) 3-0 Chelsey Wigbers (33.52)
Eline Kersbergen (40.04) 3-1 Kimberly Kersbergen (38.68)
Aspiranten
Finale
Sander van der Meijden (75.54) 3-1 Koen Jansen (69.23)
Halve Finale
Koen Jansen (56.36) 3-0 Egbert Withaar (49.85)
Sander van der Meijden (54.99) 3-0 Ryan Schilperoord (49.23)
Kwartfinale
Koen Jansen (72.73) 3-0 Sten Peters (58.89)
Egbert Withaar (43.20) 3-1 Jordan West (42.51)
Sander van der Meijden (78.39) 3-2 Quinn Sneeboer (84.70)
Ryan Schilperoord (48.89) 3-2 Fedde Koetsier (46.97)
Laatste 16
Sten Peters (57.14) 3-1 Daan Stelt (52.17)
Koen Jansen (54.28) 3-1 Shivam Gogar (50.94)
Jordan West (50.27) 3-1 Dave Jongs (45.35)
Egbert Withaar (50.17) 3-1 Boris Verhofstad (51.52)
Quinn Sneeboer (68.18) 3-1 Jaden Bos (52.24)
Sander van der Meijden (62.14) 3-2 Gijs Zwinkels (60.05)
Ryan Schilperoord (38.87) 3-0 Justin Clemens (32.50)
Fedde Koetsier (45.09) 3-0 Ruben van Acker (31.34)

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
juni 2025
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie
augustus 2025
01
vr.
01 augustus om 8:04 - 03 augustus om 8:04
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: