De laatste acht namen voor de finaledag van de Top Players Competition 2026 zijn bekend. Tijdens de vierde kwalificatiedag in de
Oranjebar plaatsten
Gino Vos, Mike de Groot, Ricardo Ulrich, Stan Vos, Rohan Brouwers, Thijn Coolen, Daan Bastiaansen en Danny van Klompenburg zich voor de eindavond van donderdag 9 juli.
Daarmee is het deelnemersveld compleet voor de finaledag, waarop 32 (sub)toppers strijden om een gegarandeerde prijzenpot van 1.700 euro. Voor de winnaar ligt 500 euro klaar. De vierde kwalificatieavond werd op woensdag 1 juli afgewerkt en leverde in meerdere poules een spannende strijd op, omdat vooraf lang niet overal een uitgesproken favoriet aan te wijzen was.
Oranjebar ziet laatste acht finalisten zich plaatsen
Ook op deze vierde kwalificatiedag verschenen twintig darters aan de oche, verdeeld over vier poules van vijf spelers. Er werd gespeeld in het format 501 best of 11 legs. De nummers één en twee van iedere poule plaatsten zich voor de finaledag, terwijl de overige spelers uit de Top Players Competition 2026 verdwenen.
Na een avond vol spanning kwamen uiteindelijk de laatste acht tickets in handen van Gino Vos en Mike de Groot uit Poule M, Ricardo Ulrich en Stan Vos uit Poule N, Rohan Brouwers en Thijn Coolen uit Poule O en Daan Bastiaansen met Danny van Klompenburg uit Poule P.
Ricardo Ulrich en Rohan Brouwers imponeren in poulefase
Ricardo Ulrich noteerde met 81.62 het hoogste poulegemiddelde van de avond en eindigde daarmee als winnaar van Poule N. Ook Daan Bastiaansen haalde een sterk niveau met 80.06 in Poule P, terwijl Rohan Brouwers en Thijn Coolen in Poule O dicht bij elkaar eindigden met respectievelijk 74.18 en 74.07.
In Poule M ging de groepswinst naar Gino Vos, die met 72.39 zijn poule won. Mike de Groot pakte daar als nummer twee eveneens een plek op de finaledag.
Veel 180’ers en fraaie finishes in Oranjebar
De avond kende ook op scorend vlak veel spektakel. Rohan Brouwers en Ricardo Ulrich waren met ieder tien maximale scores de grote uitblinkers bij de 180’ers. Daan Bastiaansen volgde met zeven stuks, terwijl Daan Toxopeus vijf keer de maximale score noteerde.
Ook bij de hoge finishes viel genoeg te genieten. Kevin Verbakel gooide met 170 de hoogste finish van de avond. Verder waren er onder meer finishes van 149 door Gino Vos, 146 door Kevin Verbakel en 134 door Daan Bastiaansen. Jan-Willem van Hout liet zich eveneens gelden met finishes van 122 en 124.
Finaledag op donderdag 9 juli
De finaledag van de Top Players Competition 2026 staat gepland voor donderdag 9 juli. De wedstrijden beginnen om 20.30 uur in de Oranjebar. Dan wordt duidelijk wie zich kampioen mag noemen en het grootste deel van het prijzengeld mee naar huis neemt.
Resulaten kwalificatiedag 4
Poule M
-
Gino Vos (gem. 72.39) – geplaatst
-
Mike de Groot (gem. 65.45) – geplaatst
-
Maikel Kustermans (gem. 71.71)
-
Tom Reniers (gem. 61.24)
-
Jan Timmer (gem. 58.04)
Poule N
-
Ricardo Ulrich (gem. 81.62) – geplaatst
-
Stan Vos (gem. 66.77) – geplaatst
-
Jan-Willem van Hout (gem. 70.36)
-
Daan Toxopeus (gem. 68.60)
-
Mark Speekenbrink (gem. 64.23)
Poule O
-
Rohan Brouwers (gem. 74.18) – geplaatst
-
Thijn Coolen (gem. 74.07) – geplaatst
-
Tim van Rijsingen (gem. 71.10)
-
Davy Verkooijen (gem. 68.75)
-
Kevin Verbakel (gem. 70.96)
Poule P
-
Daan Bastiaansen (gem. 80.06) – geplaatst
-
Danny van Klompenburg (gem. 74.81) – geplaatst
-
Nady Eid (gem. 64.64)
-
Jefferey Brands (gem. 61.23)
-
Wess van den Brand (gem. 61.41)
180’ers kwalificatiedag 4
10x: Rohan Brouwers, Ricardo Ulrich
7x: Daan Bastiaansen
5x: Daan Toxopeus
4x: Gino Vos, Wess van den Brand, Mike de Groot, Jan-Willem van Hout, Davy Verkooijen
3x: Thijn Coolen, Kevin Verbakel
2x: Tim van Rijsingen, Nady Eid, Tom Reniers, Stan Vos
1x: Jan Timmer, Maikel Kustermans, Jefferey Brands, Danny van Klompenburg
Hoge finishes kwalificatiedag 4
170: Kevin Verbakel
149: Gino Vos
146: Kevin Verbakel
134: Daan Bastiaansen
124: Jan-Willem van Hout
122: Jan-Willem van Hout
115: Jan Timmer
114: Ricardo Ulrich (2x)
112: Gino Vos
111: Gino Vos, Daan Bastiaansen
110: Thijn Coolen, Mark Speekenbrink
108: Thijn Coolen
106: Mike de Groot
105: Ricardo Ulrich, Stan Vos, Wess van den Brand, Mike de Groot
104: Jan-Willem van Hout (2x)
102: Ricardo Ulrich