Anderson na WK naar opticien; wereldkampioen overweegt bril

PDC
dinsdag, 05 januari 2016 om 18:56
Anderson met bril
Gary Anderson kampt al een hele poos met oogklachten. Ondanks de Schot de kleine vakken op het dartbord goed weet te raken en hij hierdoor kan schitteren in de dartsport, heeft hij regelmatig moeite om het dartbord en de sheets duidelijk te zien. Tijdens de afgelopen finale van het William Hill World Darts Championship 2016 was het ook te merken. Finishes van 10 en 86 werden verknald.
Op de tweede European Tour van 2012 moest Gary Anderson het tijdens zijn eerste ronde partij tegen Michael Barnard opgeven vanwege problemen met zijn linkeroog. De Schot kon niet verder spelen en gaf het na anderhalve leg op. Nadat Anderson een bezoek bracht aan de specialisten, was er een probleem geconstateerd met de traanbuis van zijn linkeroog.
Ondanks zijn oogproblemen heeft The Flying Scotsman de wereldtitel twee keer naar zich toegetrokken en diverse grote en kleine titels op zijn naam geschreven. Toch vindt hij dat er nu verandering hierin moet komen. De tweevoudige wereldkampioen zal voor de eerste keer in zijn leven een opticien bezoeken.
'Ik heb regelmatig moeite met het zien van de vakken en de draden op het dartbord. Ik zie schimmen. Ik zie nummers die er niet zijn. Bijvoorbeeld de 148. Ik zweerde dat het 128 was. Pas toen ik dichtbij het dartbord stond, zag ik de 4. Ik schaamde mij en ik wilde door de grond zakken. Het was hard'.
'Als mensen mij vragen of ik de krant gelezen heb zeg ik: nee, ik kan het niet lezen. Ik kan niet zeggen of het ene oog slechter is dan het andere. Ik heb geprobeerd met een (lees)bril te spelen maar dat hielp niet. Ik heb altijd wat met mijn ogen gehad. Maar nu zal ik het aanpakken'.
'Als volwassene heb ik nooit een oogtest gehad. Mijn laatste oogtest was op school. Indien ik met een bril zal moeten gooien, zal ik dat moeten accepteren. Ik moet mijn trots en ijdelheid opzij zetten en professionele hulp zoeken voor mijn ogen. Ik heb het steeds uitgesteld en ik zei dat het aan mijn leeftijd lag'.
'Voor een oude blinde man heb ik het niet slecht gedaan grapt Anderson na het prolongeren van zijn wereldtitel. Maar alvorens ik voor een derde wereldtitel ga, wil ik mijn oogproblemen laten verhelpen. Ik heb liever niet dat mensen in mijn ogen 'wroeten' maar het zal wel moeten. Mijn 'slechte ogen' hebben mij bijna een tweede wereldtitel gekost'.
Anderson's pupil Michael Smith heeft een paar keer contactlenzen gedragen tijdens wedstrijden. Volgens Michael zijn contactlenzen makkelijk, maar ik moet hier niet aan denken zegt de 45-jarige Schot. Ik vind lenzen verschrikkelijk.
Indien Gary Anderson (tijdelijk) een bril zal moeten dragen tijdens wedstrijden, zal hij niet de eerste dartspeler zijn. Onder andere Phil Taylor, Raymond van Barneveld en John Part gingen hem voor.

Jelti

loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
december 2025
07
zondag
07 dec - 07 dec
Kerkeböske, Helden

De Helden Cup – Winter Edition belooft een dag vol spanning, precisie en gezelligheid. Er wordt gespeeld op 10 dartsbanen, met plek voor maximaal 128 deelnemers. We starten met poules en vervolgens een A en B ronde. Tevens zal er middels het 2K-Darts software gespeeld worden op tablets. 📍 Locatie: Kerkeböske – Aan de Koeberg 3, 5988 NE Helden 🕐 Tijden: Zaal open: 11:00 Inschrijven tot: 12:45 Start toernooi: 13:00 💶 Inschrijfkosten: Voorinschrijving: €10 Op de dag zelf: €12,50 🏆 Prijzengeld: A-ronde: 1e €200 | 2e €100 | 3e/4e €50 | 5e t/m 8e €25 B-ronde: 1e €50 | 2e €25 | 3e/4e €12,50 🎯 Inschrijven via: 2K-Darts software, klik hier om in te schrijven. 💶 Betaling via : link 📣 Hosted by: Kerkeböske, Peter Hendriks & Jerry “Electric” Hendriks

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading