Argentijn Jesus Salate opnieuw geplaatst voor PDC WK na overtuigende winst Zuid-Amerikaanse CDLC-tour

PDC
dinsdag, 28 juli 2026 om 11:00
2025worldcupg2 finland v argentina 5
Afgelopen weekend vond op de Bahama's het tweede en alweer laatste weekend van de Midden- en Zuid-Amerikaanse tak van de PDC plaats voor dit jaar: de CDLC tour kwam tot een ontknoping.
De winnaar van deze tour plaatst zich voor het PDC WK van 2027 dat eind dit jaar in Alexandra Palace plaatsvindt. Voorafgaand aan dit weekend was het de Argentijn Jesus Salate - die vorig jaar ook al deelnam aan het PDC WK - die er het beste voor stond.
In het eerste toernooi van dit weekend haalde Salate overtuigend de finale waarin hij tegenover Rashad Sweeting stond - de man van de Bahama's die in 2025 al eens deelnam aan het PDC WK. Salate won deze finale overtuigend met 6-1 om zo zijn derde titel te winnen dit seizoen.
Ook in het tweede toernooi van het weekend ging de finale tussen Jesus Salate en Rashad Sweeting. Deze finale was een stuk spannender. Sweeting kwam via een 12-darter op een 5-4 voorsprong. Salate maakte er in 17 pijlen 5-5 van en gooide vervolgens in de beslissende leg een 15-darter om zo toch nog ook het vijfde toernooi te winnen.
Na dat toernooi was Jesus Salate bovendien al verzekerd van een terugkeer op het PDC WK als winnaar van de CDLC tour.
In het zesde en laatste toernooi van het seizoen, wist Jesus Salate voor het eerst niet de finale te halen. Hij verloor in een hoogstaande halve finale nipt met 5-6 van Joshua Balfour, die eerder dit jaar zijn PDC televisiedebuut maakte namens Trinidad en Tobago op de World Cup of Darts.
Balfour stond in de finale tegenover Rashad Sweeting. Sweeting wist zijn derde finale op rij wel te winnen. Hij versloeg Balfour met 6-3 en eindigde daarmee nog nipt als de nummer twee van de CDLC tour dit jaar. Helaas voor Sweeting en zijn fans heeft hij hier weinig aan: Zuid-Amerika is het enige dartscontinent waar slechts een deelnemer zich kan plaatsen voor het PDC WK, nu dat Afrika dit jaar is uitgebreid tot twee qualifiers.
CDLC Event 4
Finale
Jesus Salate 6-1 Rashad Sweeting
Halve finale
Jesus Salate 6-4 Joshua Balfour
Rashad Sweeting 6-4 Shane Sawyer
Kwartfinale
Jesus Salate 6-1 George Patterson
Joshua Balfour 6-5 Sudesh Fitzgerald
Rashad Sweeting 6-0 Robin Albury
Shane Sawyer 6-5 James Walklin
CDLC Event 5
Finale
Jesus Salate 6-5 Rashad Sweeting
Halve finale
Jesus Salate 6-2 Sudesh Fitzgerald
Rashad Sweeting 6-3 James Walklin
Kwartfinale
Jesus Salate 6-2 Dean Persad
Sudesh Fitzgerald 6-4 Joshua Balfour
Rashad Sweeting 6-0 Vasseon Roye
James Walklin 6-3 Norman Madhoo
CDLC Event 6
Finale
Rashad Sweeting 6-3 Joshua Balfour
Halve finale
Rashad Sweeting 6-4 Norman Madhoo
Joshua Balfour 6-5 Jesus Salate
Kwartfinale
Rashad Sweeting 6-2 Dean Persad
Norman Madhoo 6-5 James Walklin
Joshua Balfour 6-3 Sudesh Fitzgerald
Jesus Salate 6-1 Mark Griffith
loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading