Dit weekend staan in Osaka Steel Tour Japan 5 tot en met 8 op het programma. Deze tour is verdeeld over drie weekenden en na twaalf toernooien zal de nummer 1 zich mogen melden op het PDC WK. Na vier toernooien ging
Motomu Sakai aan de leiding. Masayuki Miyamoto had geen geluk met de loting deze zaterdag, want in beide gevallen trof hij in zijn tweede wedstrijd de latere toernooiwinnaar.
Op het vijfde toernooi trok Ryuta Arihara, die ook de laatste drie PDC Asian Tours op zijn naam schreef, zijn goede vorm door en pakte zijn eerste Steel Tour Japan toernooiwinst dit jaar en zijn derde in zijn carrière. In de halve finale versloeg hij favoriet Motomu Sakai met 5-1, waarna in de finale Ryusei Azemoto met 5-2 verslagen werd.
Op het zesde toernooi pakte de als eerste geplaatste Motomu Sakai zijn tweede titel van het jaar en verstevigt hiermee zijn koppositie. Ryusei Azemoto werd in de halve finale met 5-3 opzij gezet en moest dus, net zoals op Steel Tour Japan 5, zijn meerdere erkennen in de latere winnaar. The Creature klopte in de finale vervolgens Joji Kanuma met 5-2. Ryuta Arihara ging direct in de eerste ronde met 4-2 zitten tegen Ryunosuke Iwai.
Shogo Ikeda was met een kwartfinale en halve finale een van de betere spelers op beide toernooien. Ryu Fukuda haalde twee kwartfinales.
Steel Tour Japan 5
Kwartfinale
Motomu Sakai - Masahiro Masutani 4-2
Ryuta Arihara - Hiroki Kaneko 4-2
Sho Okano - Ryu Fukuda 4-3
Ryusei Azemoto - Shogo Ikeda 4-0
Halve finale
Ryuta Arihara - Motomu Sakai 5-1
Ryusei Azemoto - Sho Okano 5-2
Finale
Ryuta Arihara - Ryusei Azemoto 5-2
Route naar titel voor Ryuta Arihara
Laatste 64: 4-0 Tomoyuki Nambu
Laatste 32: 4-0 Masayuki Miyamoto
Laatste 16: 4-2 Akimune Matsuyoshi
Kwartfinale: 4-2 Hiroki Kaneko
Halve finale: 5-1 Motomu Sakai
Finale: 5-2 Ryusei Azemoto
Steel Tour Japan 6
Kwartfinale
Motomu Sakai - Shunta Takayama 4-0
Ryusei Azemoto - Tomoya Marayuma 4-1
Joji Kanuma - Mitsuhiko Tatsunami 4-1
Shogo Ikeda - Ryu Fukuda 4-2
Halve finale
Motomu Sakai - Ryusei Azemoto 5-3
Joji Kanuma - Shogo Ikeda 5-4
Finale
Motomu Sakai - Joji Kanuma 5-2
Route naar titel voor Motomu Sakai
Laatste 64: 4-0 Hayata Sakai
Laatste 32: 4-0 Masayuki Miyamoto
Laatste 16: 4-1 Masahiro Masutani
Kwartfinale: 4-0 Shunta Takayama
Halve finale: 5-3 Ryusei Azemoto
Finale: 5-2 Joji Kanuma