Dag 2: Titelverdediger Van Gerwen sneuvelt tegen Dolan in eerste ronde World Matchplay 2023

PDC
zondag, 16 juli 2023 om 20:39
Michael van Gerwen 6
Op dag twee van de World Matchplay 2023 in Blackpool kwamen zondagavond onder meer titelverdediger Michael van Gerwen en wereldkampioen Michael Smith in actie.
Voordat beide Michaels in actie kwamen zagen we eerst een heerlijk duel tussen Krzysztof Ratajski en Nathan Aspinall, die 'The Asp' met 10-7 wist te winnen. Daarna ging de nummer 1 van Portugal José de Sousa kansloos met 2-10 ten onder tegen de man in vorm Luke Humphries die een gemiddelde van boven de 100 gooide.
Vervolgens nam de Nederlandse titelverdediger Michael van Gerwen het op tegen Brendan Dolan, een man die hij in de eerste ronde van de editie van 2020 al eens versloeg. Dolan nam echter revenge en gooide met zeer knappe finishes de titelverdediger er meteen in de eerste ronde uit. 
Ten slotte sloten we de avond af met de wereldkampioen Michael Smith die het opnam tegen Steve Beaton, en hem zeer eenvoudig versloeg met 10-2.
De wedstrijden worden gespeeld via het format best of 19 legs. Bij een stand van 9-9 wordt doorgespeeld tot een speler een voorsprong van 2 legs heeft. Bij een stand van 12-12 volgt een sudden death leg.
De wedstrijden worden live uitgezonden op Viaplay.
Nathan Aspinall (98.60) 10-7 Krzysztof Ratajski (96.48)
Doordat Ratajski na 21 pijlen niet uit kon pakte Aspinall meteen de break voor 1-0. In leg 3 miste de Pool opnieuw dubbels waardoor Aspinall een tweede break pakte voor de 3-0. Dit keer brak Ratajski echter meteen terug via een 98-finish voor de 3-1. Dankzij een 127-finish maakte hij er vervolgens 3-2 van. Vervolgens werden de eigen legs gehouden tot 6-4. Aspinall maakte hier echter een einde aan na de tweede pauze door Ratajski te breaken met een 151-finish voor de 7-4 voorsprong. Via een 77-finish brak de 'Polish Eagle' meteen terug tot 7-5. Daarna maakte hij de 7-6 met een 94-finish. Ratajski miste echter voor de gelijkmaker waarna Aspinall er 8-6 van maakte. Ratajski miste nog meer dubbels en Aspinall kwam 9-6 voor. De wedstrijd werd afgesloten met weer twee breaks waardoor Aspinall won met 10-7. dankzij een 12-darter in leg zeventien. 
Luke Humphries (101.78) 10-2 José de Sousa (93.40)
Humphries begon de wedstrijd met een 90-finish. Nadat De Sousa 3 darts op de dubbel miste pakte de Engelsman meteen de 2-0 voorsprong. In leg vier wist De Sousa op het bord te komen bij een stand van 3-1. De Portugees miste echter de kans voor een break en keek bij de eerste pauze tegen een 4-1 achterstand aan. Humphries denderde vervolgens door in een leg met 6 perfecte pijlen waarin hij uiteindelijk in 10 pijlen uit was voor de 5-1. Bij 6-1 liet Humphries eindelijk de kans voor een leg liggen, maar opnieuw miste ook de Portugees zijn dubbels en maakte Humphries er zelfs 7-1 van. Via een 114-finish maakte 'Cool Hand Luke' er 8-1 van, waarna De Sousa met een 87-finish zijn tweede leg pakte. Daar bleef het echter bij, want de Engelsman pakte ook de laatste twee legs voor een gigantische 10-2 overwinning. 
Brendan Dolan (95.50) 10-7 Michael van Gerwen (98.98)
Dolan begon erg sterk en pakte meteen de break voor een 2-0 voorsprong. via een 82-finish kwam de Noord-Ier zelfs 3-0 voor. Via de dubbel 16 kwam Van Gerwen op het scorebord, maar de Nederlander keek wel tegen een 1-4 achterstand aan bij de eerste pauze. 'Mighty Mike' kwam echter ijzersterk die pauze uit en maakte 4-2 met een ijzersterke 132-finish. Dolan hield echter stand en kwam 5-2 voor. In leg 8 miste 'The History Maker' echter twee cruciale pijlen voor een 6-2 voorsprong waardoor 'MVG' terugkwam tot 5-3. In leg 9 miste Dolan zelfs zeven pijlen op de dubbel waardoor Van Gerwen opnieuw ontsnapte en nog maar 1 leg achterstond. Dankzij een 137 van de man uit Vlijmen werd dat gat ook gedicht en stond het 5-5. Via een 75-finish pakte Dolan wel weer de voorsprong. Ook Van Gerwen hield zijn leg voor de 6-6. Na 75 ging ook 76 uit en kwam de Noord-Ier 7-6 voor. Dolan kwam zelfs 8-6 voor dankzij een sterke 62-finish. Diezelfde 62 ging weer uit voor een 9-6 voorsprong. Van Gerwen vocht terug tot 9-7 dankzij een 11-darter. In leg 17 maakte Brendan Dolan echter de stunt compleet en via dubbel 3 pakte hij de 10-7 overwinning. Daarmee gooide Dolan de Nederlandse titelverdediger er meteen in ronde 1 uit.
Michael Smith (88.96) 10-2 Steve Beaton (81.54)
Smith begon de wedstrijd met een 14-darter. Beaton was vervolgens na 27 pijlen nog niet uit waardoor 'Bullyboy' de 2-0 pakte met een 26-darter. Via een 120-finish brak Beaton echter meteen terug, maar werd vervolgens zelf weer gebroken door Smith die 3-1 voorkwam. De wereldkampioen knalde er daarna een 161-finish in om zelfs 4-1 voor te komen. Beide Engelsmannen hielden hun eigen legs hierna tot 5-2 waarna Smith alweer een break plaatste en al 6-2 voorstond. Dankzij onder meer een 88-finish werd de voorsprong uitgebreid tot 8-2 zonder dat Smith zijn gebruikelijke hoge niveau nodig had. Daarna maakte Smith het ook maar meteen af, en boekte de nummer 1 geplaatst een kinderlijk eenvoudige 10-2 overwinning over voormalig wereldkampioen Steve Beaton. 

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
juni 2025
07
za.
07 juni om 8:06 - 08 juni om 8:06
Arendonk

Open 2370 keert terug in het eerste weekend van juni Na eerdere succesvolle edities staat het Open 2370 Dartstornooi opnieuw op het programma. Op 7 en 8 juni 2025 wordt de Bemdhal in Arendonk het tafereel voor het grootste dartsfeest van België. Het evenement trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers, die de kans krijgen om topdarts van dichtbij te beleven. Na een reeks succesvolle edities maakt het Open 2370 Dartstornooi opnieuw zijn opwachting. Op zaterdag 7 en zondag 8 juni 2025 verandert de Bemdhal in het grootste dartsfeest van België. Het tornooi staat garant voor twee dagen vol plezier en topdarts, en trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers uit gans de Benelux. Wedstrijden voor alle niveaus Het Open 2370 Dartstornooi biedt een gevarieerd programma voor spelers van verschillende leeftijden en niveaus. Er zijn tornooien voor Jeugd U12, Jeugd U18, G-Darts, Heren Singles, Dames Singles en Koppeltornooien. De toernooien wordt gespeeld volgens een poulesysteem met A- en B-rondes, waardoor deelnemers meerdere wedstrijden kunnen spelen en zich kunnen meten met anderen van vergelijkbaar niveau. Een gezellig dartsweekend Voor deelnemers en supporters van buiten de regio is het Open 2370 het perfecte moment voor een gezellige weekenduitstap. Arendonk en de omliggende gemeenten bieden tal van verblijfsmogelijkheden, van B&B’s en hotels tot vakantieparken. Ideaal om er met je team of club een dartweekend van te maken. Alle overnachtingsmogelijkheden zijn terug te vinden via de officiële website van Open 2370. Inschrijvingen en praktische info Online inschrijven kan tot en met 5 juni 2025 via www.open2370.be - Inschrijven op de dag zelf is ook mogelijk, maar er wordt dan een extra administratiekost van €7,50 aangerekend. Bezoekers kunnen gratis toegang krijgen tot het evenement.

Promotie
09
ma.
09 juni om 6:26 - 09 juni om 6:26
Nistelrode

Maandag 9 juni wordt er in Nistelrode weer volop gestreden om de felbegeerde titel tijdens het Nisserois Open Darttoernooi. Al jarenlang is dit toernooi een vast en geliefd onderdeel van de Pinksterfeesten in het dorp, waar sportieve strijd en gezelligheid samenkomen onder één dak. Na drie jaar lang solo te hebben gesponsord, verwelkomt Lunenburg BV dit jaar Levix Computers als medehoofdsponsor. Samen zorgen ze voor een prijzenpot van maar liefst € 1.500,00. Een prachtige impuls voor een evenement dat stevig geworteld is in de lokale dartscultuur en bij menig darter met stip op de kalender staat. De organisatie is opnieuw in handen van Antoine van Bakel, die samen met Gijs van Zalencentrum De Hoefslag zorgt voor een soepel verloop en een gezellige setting. De banen zijn geboekt, de bar staat koud en het publiek kan zich opmaken voor een dag vol spektakel. Meedoen kan vanaf 16 jaar, en wie jonger is mag met toestemming van de organisatie en onder toezicht van een volwassene ook zijn of haar pijlen komen gooien. Iedereen maakt kans, want het toernooi staat open voor zowel recreanten als fanatieke darters. In 2024 gingen Pedro van Bergen en Sharona Veld er met de winst vandoor, terwijl een jaar eerder onder anderen Gino Vos en Lincy Gloudemans zich tot winnaar mochten kronen. Wie schrijft dit jaar zijn naam bij in de boeken van het Nisserois Open? Maar het draait deze Pinkstermaandag niet alleen om darts. De Pinksterfeesten in Nistelrode staan bekend om hun gezelligheid en diversiteit aan activiteiten. Terwijl binnen de pijlen vliegen, kunnen bezoekers buiten genieten van de braderie, muziekoptredens en natuurlijk de kermis. Het is dan ook een perfecte dag voor het hele gezin, waar sport en plezier hand in hand gaan. Zet ‘m dus in de agenda: maandag 9 juni, Tweede Pinksterdag. Darten, feesten en genieten in hartje Nistelrode. DIRECT inschrijven kan via deze link.

Promotie
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie
augustus 2025
01
vr.
01 augustus om 8:04 - 03 augustus om 8:04
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: