Edhouse voorkomt Nederlands succes op European Championship na zege op Wattimena

PDC
zondag, 27 oktober 2024 om 22:08
2024ecr1 edhouse06
Zondagavond kent het European Championship zijn climax. In de eerste halve finale spelen Luke Woodhouse en Ritchie Edhouse tegen elkaar. Woodhouse was eerder dit toernooi te sterk voor Ross Smith, Ryan Searle en Dirk van Duijvenbode. Edhouse stuurde achtereenvolgens Gian van Veen, Michael Smith en Gary Anderson naar huis. Daarna zal bekend worden welke Nederlander de finale haalt, aangezien Jermaine Wattimena dit toernooi Peter Wright geen leg gunde, James Wade de baas was in een beslissende leg en Luke Humphries met 10-4 huiswaarts stuurde, het opneemt tegen Danny Noppert. The Freeze was een koelbloedig tegen Joe Cullen, World Grand Prix kampioen Mike de Decker en Ricardo Pietreczko.
Na een moeizaam begin van beide heren was Ritchie Edhouse met 11-5 duidelijk een maatje te groot voor Luke Woodhouse. In een wedstrijd die beide kanten op kon vallen, viel het dubbeltje uiteindelijk de kant van Jermaine Wattimena op en versloeg hij Danny Noppert met 11-10. Zodoende kent het European Championship 2024 een finale met twee spelers, die nog nooit een majorfinale hebben gespeeld. Tot vandaag was Edhouse qua PDC-rankingtitels niet verder gekomen dan drie Challenge Tour titels verdeeld over de jaren 2016, 2019 en 2020. Jermaine Wattimena is qua rankingtitels niet verder gekomen dan het Malta Open 2008 en de German Gold Cup 2014.
Jermaine Wattimena moest in de finale met 11-3 zijn meerdere erkennen in Ritchie Edhouse.
European Championship 2024
Halve finale

Ritchie Edhouse (95,03) 11-5 Luke Woodhouse (93,09)
Woodhouse komt terug tot 1-2 via een 84-finish. Edhouse komt op 4-1 door 72 uit te gooien. Via een 117-finish gevolgd door een 11-darter komt Madhouse op 7-2. Edhouse gooit 80 uit voor 10-4. Woodhouse verlengt via een 150-finish voor 5-10 zijn verblijf in Dortmund, maar moet toekijken hoe Edhouse antwoordt met een 147-finish voor een plek in de finale.

Jermaine Wattimena (93,04) 11-10 Danny Noppert (90,94)
Jermaine opent met een 70-finish. Danny antwoordt door 80 uit te gooien. Via een 12-darter komt The Machinegun op 2-1.  Danny neemt een 5-3 voorsprong via een 68-finish. Jermaine trekt een tussensprint en loopt uit naar 8-5. Danny gooit vervolgens 68 uit voor een 12-darter om terug te komen tot 7-8. Jermaine gooit 174 om 32 te laten staan in de beslissende leg en pakt direct zijn kans en haalt zijn eerste majorfinale, waarin in Ritchie Edhouse een speler wacht die ook voor het eerst in de finale van een major staat.

Finale
Ritchie Edhouse (90,55) 11-3 Jermaine Wattimena (84,64)
Edhouse gooit 76 uit om terug te komen tot 1-2. Madhouse gooit vervolgens 110 uit om op 2-2 te komen. De Engelsman gooit 106 uit voor 5-3. Via een 92-finish wordt het 8-3 voor de drievoudig Challenge Tour winnaar. De speler, die op 4 WK deelnames nooit verder kwam dan de laatste 64 deelt met een 144-finish een volgende tik uit aan de winnaar van twee BDO/WDF-rankingtitels. Edhouse sluit de finale met een 92-finish in stijl af. 


Jelti

1 Reacties
User Avatar
Amusementman 28 oktober 2024 om 10:02+ 32

Klasse van beide spelers.
Heerlijk om te zien dat rankings nu spannend worden voor WK

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
mei 2025
16
vr.
16 mei om 20:05
Wezep

16 mei: Singletoernooi Aanvang 19:00 uur, zaal open om 18:00 uur. Maximaal 128 singles Eerst poulefase, daarna WR en VR. Kosten €15 p.p. Hoofdprijs minimaal €400,- Prijzen voor top-8 WR en top-4 VR Inschrijven via https://www.dartverenigingoldebroek.nl/wezep-open-darts-2025/inschrijven-wezep-open-darts

Promotie
17
za.
17 mei om 20:05
Wezep

Aanvang 11:30, zaal open om 10:30 uur. Maximaal 128 koppels Eerst poulefase, daarna WR en VR. Kosten €25 p.p. Hoofdprijs minimaal €700,- Prijzen voor top-8 WR en top-4 VR Inschrijven via https://www.dartverenigingoldebroek.nl/wezep-open-darts-2025/inschrijven-wezep-open-darts

Promotie
juni 2025
01
zo.
01 juni om 10:24 - 01 juni om 10:24
Driebergen-Rijsenburg

De laatste Winmau NDB Ranking van het seizoen 2024-2025 is het NK Darts 2025. We gaan op zoek naar de beste darters in de verschillende categorieën! Komende editie01-06-2025 LocatieHealth Center Hoenderdaal,Hoendersteeg 7, 3972 NA, Driebergen-Rijsenburg Hall of FameKlik hier voor een overzicht van alle eerdere  Nederlands kampioenen.

07
za.
07 juni om 8:06 - 08 juni om 8:06
Arendonk

Open 2370 keert terug in het eerste weekend van juni Na eerdere succesvolle edities staat het Open 2370 Dartstornooi opnieuw op het programma. Op 7 en 8 juni 2025 wordt de Bemdhal in Arendonk het tafereel voor het grootste dartsfeest van België. Het evenement trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers, die de kans krijgen om topdarts van dichtbij te beleven. Na een reeks succesvolle edities maakt het Open 2370 Dartstornooi opnieuw zijn opwachting. Op zaterdag 7 en zondag 8 juni 2025 verandert de Bemdhal in het grootste dartsfeest van België. Het tornooi staat garant voor twee dagen vol plezier en topdarts, en trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers uit gans de Benelux. Wedstrijden voor alle niveaus Het Open 2370 Dartstornooi biedt een gevarieerd programma voor spelers van verschillende leeftijden en niveaus. Er zijn tornooien voor Jeugd U12, Jeugd U18, G-Darts, Heren Singles, Dames Singles en Koppeltornooien. De toernooien wordt gespeeld volgens een poulesysteem met A- en B-rondes, waardoor deelnemers meerdere wedstrijden kunnen spelen en zich kunnen meten met anderen van vergelijkbaar niveau. Een gezellig dartsweekend Voor deelnemers en supporters van buiten de regio is het Open 2370 het perfecte moment voor een gezellige weekenduitstap. Arendonk en de omliggende gemeenten bieden tal van verblijfsmogelijkheden, van B&B’s en hotels tot vakantieparken. Ideaal om er met je team of club een dartweekend van te maken. Alle overnachtingsmogelijkheden zijn terug te vinden via de officiële website van Open 2370. Inschrijvingen en praktische info Online inschrijven kan tot en met 5 juni 2025 via www.open2370.be - Inschrijven op de dag zelf is ook mogelijk, maar er wordt dan een extra administratiekost van €7,50 aangerekend. Bezoekers kunnen gratis toegang krijgen tot het evenement.

Promotie
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: