BULLs NL

Phil 'The Power' Taylor wint de European Tour in Gibraltar

PDC
zondag, 30 juni 2013 om 19:54
Gibraltar Taylor
Phil Taylor heeft zoals vanouds wederom van zich laten spreken. De grootmeester kwam het gehele toernooi sterk voor de dag en wist het ook in de finale af te maken. Verrassende finalist Jamie Lewis werd maar één leg gegund. In de eerde rondes won The Power ook nog van Nederlander Gino Vos (6-2), Dean Winstanley (6-1), Nederlander Leon De Geus (6-1), Steve Beaton (6-0) en Dave Chisnall (6-2). Voor de nummer één van de wereld is deze European Tour titel de tweede. Het vorig jaar wist hij ook de German Darts Championship naar zich toe te trekken. Die finale won hij met 6-2 van Dave Chisnall die vandaag in de halve finale met dezelfde cijfers werd verslagen. Met deze titel is de eerste Pro Tour zege van de UK Open 2013 winnaar een feit. Taylor krijgt de hoofdprijs van £20.000,- op zijn conto en op de diverse Order of Merits bijgeschreven, Jamie Lewis ontvangt £10.000,-
Challenge Tour 5 winnaar Jamie Lewis won op dit toernooi ook nog van Colin Osborne, Robert Thornton, Steve Brown, Kevin Painter en tweevoudig wereldkampioen Adrian Lewis. Jamie Lewis mag de finale verloren hebben, hij heeft wel persoonlijke overwinningen in de wacht gesleept. Met zijn finaleplek plaatste de jonge Welshmen zich meteen voor de World Matchplay 2013, ten koste van Michael Smith. Ook stormt de 21-jarige de top 64 van de wereldranglijst binnen. Op basis van deze positie is hij voorlopig uitgesloten van deelname aan de Challenge Tours.

De finale

Taylor wint de bull en mag zijn pijlen als eerste laten spreken. Leiws gooit in de eerste leg de maximale score maar The Power kan zijn leg behouden met zijn 77 finish via tops. In leg 2 gooit Jamie weer 180 maar ook deze leg gaat naar de grootmeester via dubbel 16. Weer een 180 voor Lewis in de volgende leg. Met dubbel 16 dendert de 16-voudig wereldkampioen verder en staat met 3-0 voor. Met dubbel 18 is de 21-jarige van de 0 op het scorebord af. Jamie knokt maar kan de volgende legwinst van zijn tegenstander niet voorkomen. Via tops eist Taylor zijn voorsprong van 3 legs weer op. Na zijn 40 finish te hebben benut, heeft Phil Taylor nog één leg nodig voor de titel. Met zijn 25 finish maakt Taylor een eind aan de partij.

Lawrence Lustig / PDC

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vrijdag
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: