Op de dag 2 van de Grand Slam of Darts 2014 werden de tweede partijen gespeeld. Vanmiddag verschenen de spelers uit de groepen A t/m D aan de oche. Vier Nederlanders en de gebroeders Huybrechts kwamen voor de tweede keer in actie op de Grand Slam of Darts 2014.
Ronny Huybrechts opende de middag tegen Lakeside 2013 kampioen
Scott Waites. De Belg kwam op een ruime 4-1 voorsprong maar mede vanwege gemiste dubbels kon zijn tegenstander terugkomen tot 4-4. In de beslissende leg trok Ronny aan het langste eind. Na deze partij ging
Jan Dekker de strijd aan met wildcardhouder
Darren Webster. Dekker kwam zeer overtuigend voor de dag. Webster die zaterdag goed spel liet zien tegen
Michael van Gerwen en maar nipt van de wereldkampioen verloor, werd vandaag met 5-2 verslagen.
Naast Jan Dekker, waren ook BDO-collega's Robbie 'Kong' Green en Alan 'Chuck' Norris succesvol. Met sterk spel wist Green de Schot
Robert Thornton achter zich te laten. Ook Norris deed niet onder. Met onder andere drie finishes boven de 100 gaf hij Terry 'The Raging Bull' Jenkins het nakijken. Michael van Gerwen en
Kim Huybrechts troffen elkaar in de kraker van de middag. Kim Huybrechts moest zijn meerdere erkennen in de Brabander die hem maar 2 legs gunde.
Ook
Keegan Brown zorgde voor één van de verrassingen van de middag. De huidige jeugd wereldkampioen versloeg favoriet
Adrian Lewis die zijn tweede nederlaag leed in de groepsfase. De tweevoudig wereldkampioen werd met 5-1 vernederd.
Raymond van Barneveld en
Vincent van der Voort kruisten de degens in het 'oranje' duel. In een spannende strijd was een beslissende leg nodig. Van der Voort kreeg kansen om zijn landgenoot voor de eerste keer te verslaan op een tv toernooi, maar liet dit liggen. De man uit Purmerend miste tal van dubbels. Barney profiteerde en staat na deze overwinning in de tweede ronde.
Dave Chisnall en Rowby-John Rodriguez sloten de middag af. Rodriguez die zaterdag tegen Lewis stuntte, kon zijn 'kunstje' niet herhalen.
Chizzy won met ruim 5-1.
De partijen in de eerste ronde worden gespeeld over best of 9 legs. In de groepsfase cq eerste ronde wordt er tegen alle drie groepsgenoten gespeeld. Per poule stromen de beste twee naar de volgende ronde. Vanaf de tweede ronde begint de knock-out fase. De partijen zijn vanaf 20:00 uur op RTL7 te zien. Alle uitslagen zijn in ons
toernooicenter terug te zien.
Eerste ronde groepen A-D tweede partijen
Ronny Huybrechts (86.83) 5-4 Scott Waites (94.25) (B)
De Belg begint aan de partij. Waites gooit 180 in zijn derde beurt maar kan de leg niet naar zich toetrekken. Ronny behoudt zijn leg met d15. In leg 2 gooit Huybrechts ook in zijn 3e beurt 180 maar Waites maakt gelijk met een 126 checkout op de bull. In leg 3 mist Waites de 11 voor zijn 121 finish. Huybrechts profiteert met d9. In de volgende leg weet Scotty de dubbels wederom niet te vinden. Hij faalt op zijn 100 finish. Huybrechts straft af en breekt met d10 voor de 3-1. De Lakeside 2013 kampioen kan zijn 152 finish niet uitgooien. The Rebel kan niet profiteren met zijn 40 finish. Ook in de volgende beurten hebben de mannen aardig wat 'double trouble'. Met pijn en moeite weet Huybrechts de d1 uiteindelijk te raken.
De Belg heeft nog 1 leg nodig voor de zege maar Waites knokt in de volgende leg met een 180. Zijn opponent beantwoordt echter meteen met ook een 180. Huybrechts mist de bull voor zijn 121 finish. Waites pakt de leg met d10 en verlengt zodoende de partij. Met o.a. een 171 score komt Ronny als eerste op een finish. Scott legt de druk en laat 85 staan. Hij benut deze finish via de bull en verkleint zijn achterstand naar 3-4. In de volgende zet de BDO-er zijn vorm voort. Hij komt als eerste op een finish. Via d9 maakt hij gelijk. In de beslissende leg komt de Belg als eerste op een finish. Met d16 pakt hij de zege.
Jan Dekker (89.70) 5-2 Darren Webster (88.32) (A)
Dekker gaat van start en behoudt zijn leg met een 25 finish via d8. In de volgende leg gooit de Nederlander 180 en breekt zijn tegenstander met d16. Webster breekt meteen terug via tops. Maar in leg 4 breekt Dekker terug met o.a. maar liefst 2 x 180 (3-1). In de volgende leg kan Webster het wederom niet waarmaken. Dekker raakt d8 en heeft nog 1 leg nodig voor de zege. De Nederlander pakt de zege in stijl met een 112 finish.
Keegan Brown (100.66) 5-1 Adrian Lewis (95.85) (C)
Met o.a. een 180 en d16 claimt de huidige jeugd wereldkampioen de eerste leg. In de volgende leg wordt Lewis gebroken met d6. Brown dendert verder door leg 3 via tops op te eisen. Met een 76 finish in leg 4 is de tweevoudig wereldkampioen eindelijk van de 0 af op het scorebord. Brown pakt leg 5 met ook een 76 finish en heeft nog 1 leg nodig voor de overwinning. Lewis benut de mogelijkheid niet om de partij te verlenegen. Keegan pakt de zege in stijl met een 121 finish op de bull.
Robbie Green (92.35) 5-2 Robert Thornton (99.61) (D)
Green vangt aan. Thornton komt op 170 maar krijgt de gelegenheid niet voor deze finish aangezien Green de leg pakt met zijn 25 finish. Met een prachtige 110 finish verdubbelt de BDO-er zijn voorsprong. Kong zet zijn vorm voort door in leg 3 een 180 te produceren. Na een rake d8 leidt hij met 3-0. In de volgende leg gooit Green 2 x 180 in zijn 2e en 3e beurt. Ook de Schot gooit de maximale score. Green mist dubbels en met een 44 finish kan The Thorn zijn 1e leg pakken (1-3).
Thornton mist zijn 111 finish, Green profiteert met zijn 60 finish via tops en is dichtbij de winst. In leg 6 komen beide mannen op 181. Thornton mist de bull voor zijn 121 finish en hij mist ook zijn 25 finish. Hij kan terugkomen aangezien zijn tegenstander zich misrekent op zijn 119 finish. In zijn volgende beurt raakt Thornton d4 en verlengt de partij. Met een 72 finish trekt Green de partij naar zich toe.
Alan Norris (99.13) 5-1
Terry Jenkins (88.88) (B)
Norris begint. Jenkins breekt met een 51 finish via tops. Norris breekt meteen keihard terug met een briljante 161 finish op de bull, waarna leg 3 ook met een finish boven de 100 wordt gepakt. Met een 154 finish maakt Norris er 2-1 van. De BDO-er dendert verder door in leg 4 met 180,180,125 te beginnen. Hij mist dart 7 voor een 9-darter. Hij mist dubbels, maar Jenkins mist ook dubbels. Met d8 wordt het 3-1 voor Norris. Met wederom een finish boven de 100, ditmaal een 124 op de bull, dendert Norris verder naar 4-1. In leg 6 mist hij tops voor zijn 115 finish maar Jenkins kan de partij niet verlengen. Norris pakt de zege.
Michael van Gerwen (101.23) 5-2 Kim Huybrechts (96.50) (A)
Van Gerwen gaat van start en behoudt zijn leg met een 53 finish via tops. Met een 74 finish via tops maakt zijn zuiderbuur gelijk. In leg 3 kan Kim zijn 64 finish niet uitgooien, waarna de jonge Nederlander de voorsprong pakt. Met o.a. de maximale score en zijn 82 finish brengt Huybrechts de stand wederom in evenwicht. Tot nu toe hebben de mannen hun leg steeds weten te behouden. Met een 78 finish wordt het 3-2 voor van Gerwen. In de volgende leg komt Mighty Mike als eerste op een finish, Kim nog ver weg. Na een succesvolle 40 finish heeft de Brabander nog 1 leg nodig voor de winst. In leg 7 gooit van Gerwen zijn eerste 180 en winst zijn 2e partij via d9.
Raymond van Barneveld (90.38) 5-4 Vincent van der Voort (86.40) (D)
Van der Voort begint aan het 'oranje' duel. Hij behoudt zijn leg met o.a. een 180 en een 95 finish via d8. Barney maakt gelijk met een 96 finish via d18, waarna leg 3 op zijn naam komt te staan met o.a. de maximale score en 56 via tops. Hiermee breekt hij zijn landgenoot. Van der Voort mist d8 voor zijn 124 finish, van Barneveld mist tops voor zijn 160 finish. In zijn volgende beurt raakt van der Voort d8 en brengt de stand zodoende in evenwicht. De Hagenaar start leg 5 met de maximale score.
Vincent faalt op zijn 100 finish. Met zijn 66 finish via d18 weet van Barneveld wederom te breken (3-2). In de volgende leg missen de Nederlanders dubbels. Met d2 kan van der Voort terugbreken en gelijkmaken. Barney faalt op zijn 32 finish, ook Vincent kan zijn 24 finish niet uitgooien. Als Raymond wederom dubbels mist, pakt van der Voort de leg met d8. Met o.a. een 180 en d16 brengt van Barneveld de stand wederom in evenwicht. In de laatste leg komt The Dutch Destroyer als eerste op een finish. Hij mist echter tal van dubbels. Barney straft af met zijn 52 finish en is zeker van een plek in ronde 2.
Dave Chisnall (100.46) 5-1 Rowby-John Rodriguez (97.46) (C)
Chisnall begint met 180 en wint de leg met d2. In leg 2 gooit Rowby de maximale score maar kan niet voorkomen dat Chisnall de leg pakt met een 44 finish. Met o.a. zijn tweede 180 en zijn 60 finish via tops voorkomt de jonge Oostenrijker een grotere achterstand. In leg 4 mist Chizzy zijn 130 finish maar kan de leg alsnog naar zich toetrekken (3-1). Chisnall start leg 5 met 140,180 en breekt met d16. Rodriguez start leg 6 met 180, Chisnall start met 2 x 140. Dave komt wederom op 130. Ook ditmaal wordt deze finish niet benut. Hij kan terugkomen als Rowby de bull mist voor zijn 126 finish. Met zijn 32 finish heeft Chisnall zijn tweede winst in de groepsfase op zak.