Zaterdag gaat de World Matchplay van start en de spelers strijden niet alleen voor zichzelf maar ook voor het goede doel. Iedere 180-er levert namelijk 50 pond op voor de organisatie Stroke Association die mensen ondersteund die een beroerte hebben gehad.
Op dit moment is Sky Sports-commentator Rod Studd herstellende van een beroerte. Vorig jaar werd een dergelijke actie opgezet voor Parkinson UK. Sky Sports-presentator Dave Clark kampt sinds 2011 met Parkinson en gaf afgelopen week aan zijn functie bij Sky vanwege zijn ziekte neer te leggen.
Dit jaar gaat de opbrengst dus naar Stroke Association. Daarnaast verhogen zij het eindbedrag met 10.000 pond als de spelers meer maximale scores dan vorig jaar (330 stuks) weten te gooien. Ook kunnen enkele spelers buiten hun wedstrijden om met een speciaal spel nog meer geld voor het goede doel bij elkaar gooien.