“Ik ben één van de meest constante spelers”, Noppert naar eerste Grand Slam-halve finale en treft Littler

PDC
zondag, 16 november 2025 om 11:00
GSOD25_QF_Noppert17
Danny Noppert heeft zich voor het eerst in zijn carrière geplaatst voor de halve finale van de Grand Slam of Darts. De 34-jarige Fries uit Joure won in Wolverhampton overtuigend met 16-8 van de Duitse verrassings-debutant Lukas Wenig en staat daarmee alweer in zijn een grote tv-halve finale.
In de strijd om een plek in de finale wacht nu niemand minder dan regerend Grand Slam- én wereldkampioen Luke Littler, die in een spectaculaire partij met 16-12 te sterk was voor Josh Rock. Noppert kwam dit toernooi via de loodzware Tour Card Holder Qualifier het veld binnen, schakelde onderweg ook al Michael van Gerwen uit en droomt nu hardop van een tweede majortitel.

Eerste Grand Slam-halve finale voor ‘The Freeze’

Met zijn overwinning op Wenig staat Noppert voor het eerst in de laatste vier van de Grand Slam of Darts, een PDC-major wordt gespeeld in de WV Active Aldersley in Wolverhampton.
Dit seizoen haalde hij al meerdere keren de laatste vier op grote tv-toernooien, waaronder de World Grand Prix, The Masters en het EK Darts. Na zijn kwartfinalezege tegen Wenig bleef hij bescheiden, maar zichtbaar tevreden. Tegenover Tungsten Tales reageerde hij:
“Ik ben echt heel blij dat ik in de halve finale van de Grand Slam sta. Wat kan ik zeggen? Ik ben gewoon heel tevreden met hoe het nu gaat.”

“Begin was vlak, maar de dubbels waren er toen het moest”

Tegen Wenig begon het allemaal wat stroef voor ‘The Freeze’. Zelf zag Noppert dat ook.
“In het begin kwam het er niet echt uit, ik was een beetje vlak,” gaf hij toe. “Maar aan het einde waren mijn dubbels oké en dat maakte het verschil. Ik deed de goede dingen op de juiste momenten.”
Met drie keer 76 uit één van zijn favoriete finishes, een 116-finish en later ook een 140-check-out sloeg Noppert precies toe waar Wenig begon te haperen. De Fries liep weg naar 11-4, en hoewel de Duitser nog terugkwam met onder meer een 170-finish, trok Noppert het met 16-8 gecontroleerd over de streep.
“Je kunt niet altijd je A-game spelen,” zei Noppert. “Maar ook dat hoort bij darts: op het juiste moment de goede dingen doen.”

“Ik geloof altijd in mezelf, dat is het belangrijkste”

In de slotfase won Wenig nog drie legs op rij en leek het publiek even te hopen op een Duitse comeback. Noppert voelde de druk, maar bleef rustig.
“Ja, natuurlijk denk je: hij kan terugkomen,” vertelde hij. “Hij gooide elke beurt twee triples. Als ik minder ga spelen, kan hij negen legs op rij winnen. Maar ik geloof altijd in mezelf, en dat is het belangrijkste.”
Dat zelfvertrouwen past bij het jaar dat hij draait. Noppert staat inmiddels bekend om zijn stabiliteit op tv-toernooien.
“Ik denk dat ik op dit moment één van de meest constante spelers ben,” zei hij. “De laatste maanden ben ik gewoon goed en heel constant. Dit is precies hoe ik wil spelen.”

Ritme en speltype: “Tegen Littler of Rock is het makkelijker voor mijn eigen tempo”

Opvallend genoeg gaf Noppert aan dat hij zich in de kwartfinale niet helemaal prettig voelde aan het begin, mede door het rustigere tempo van Wenig.
“Misschien kwam het ook omdat hij niet de snelste speler is,” legde hij uit. “Ik moet dan mijn eigen ritme vinden. Soms speel ik sneller, soms wat langzamer, maar ik heb in deze wedstrijd uiteindelijk mijn weg gevonden.”
Voor de halve finale is dat anders. Luke Littler is juist een razendsnelle speler. Dat bevalt Noppert wel:
“Ik denk dat het voor mijn eigen ritme makkelijker is om tegen één van hen te spelen,” zei hij vooraf, toen de kwartfinale tussen Littler en Rock nog bezig was. “Niet dat het een makkelijkere wedstrijd wordt, maar voor mijzelf voelt het fijner.”

Op weg naar een historische stunt tegen Littler

Littler verdedigt in Wolverhampton zijn Grand Slam-titel én is als wereldkampioen bovendien in de race om Luke Humphries van de nummer-één positie op de wereldranglijst te stoten als hij de finale haalt.
Daarvoor moet de tiener eerst langs Noppert, die onderweg al driemaal wereldkampioen Michael van Gerwen met 10-6 uitschakelde in misschien wel de meest spectaculaire sessie van het toernooi, met aan beide kanten 170-finishes.
“Vandaag was niet mijn beste wedstrijd, maar ik verdien het om in de halve finale te staan,” zei Noppert. “Mijn vorm de laatste maanden is goed en als ik dat niveau haal, wordt het voor iedereen lastig.”

Premier League-trip met Hartman: “Misschien komt hij kijken”

Naast het bord geniet Noppert ook zichtbaar van alles wat er om hem heen gebeurt. Op Instagram deelde hij onlangs beelden van zijn eerste bezoek aan een Premier League-wedstrijd: Burnley – Arsenal, op uitnodiging van landgenoot Quilindschy Hartman.
“Het was mijn eerste Premier League-wedstrijd,” lachte hij. “Hartman nodigde me uit en gaf me een shirt. Ik ben eigenlijk fan van Manchester United, dus ik heb nu vast wat haters erbij, maar het was geweldig om daar te zijn. Misschien kan hij mij nu komen supporten in de halve finale.”

Waar en wanneer is de halve finale Noppert – Littler te zien?

De halve finales van de Grand Slam of Darts worden zondagmiddag gespeeld in Wolverhampton. Om 14.00 uur staat eerst Luke Humphries tegen Gerwyn Price gepland, gevolgd door de clash tussen Luke Littler en Danny Noppert. Beide wedstrijden gaan over best of 31 legs.
Voor dartfans in Nederland zijn de partijen live te zien bij Viaplay (stream en selecte sessies op Viaplay TV). In België wordt het toernooi volledig uitgezonden op VTM 2.

Jelti

loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
december 2025
07
zondag
07 dec - 07 dec
Kerkeböske, Helden

De Helden Cup – Winter Edition belooft een dag vol spanning, precisie en gezelligheid. Er wordt gespeeld op 10 dartsbanen, met plek voor maximaal 128 deelnemers. We starten met poules en vervolgens een A en B ronde. Tevens zal er middels het 2K-Darts software gespeeld worden op tablets. 📍 Locatie: Kerkeböske – Aan de Koeberg 3, 5988 NE Helden 🕐 Tijden: Zaal open: 11:00 Inschrijven tot: 12:45 Start toernooi: 13:00 💶 Inschrijfkosten: Voorinschrijving: €10 Op de dag zelf: €12,50 🏆 Prijzengeld: A-ronde: 1e €200 | 2e €100 | 3e/4e €50 | 5e t/m 8e €25 B-ronde: 1e €50 | 2e €25 | 3e/4e €12,50 🎯 Inschrijven via: 2K-Darts software, klik hier om in te schrijven. 💶 Betaling via : link 📣 Hosted by: Kerkeböske, Peter Hendriks & Jerry “Electric” Hendriks

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading