‘Ik sta mentaal een streepje voor’, Van Veen klaar voor kraker tegen Humphries

PDC
donderdag, 01 januari 2026 om 11:31
Gian van Veen Wk Darts 2026
Gian van Veen begint 2026 als laatste overgebleven Nederlander op het WK darts. Op nieuwjaarsdag wacht meteen een enorme test: Luke Humphries in de kwartfinale. De 23-jarige Nederlander kijkt er nuchter, maar vol vertrouwen naar uit. “Ik hoop het jaar meteen heel goed te beginnen”, zegt hij in gesprek met sportnieuws.nl.

Laatste Nederlander, maar geen druk om nummer één

Dat hij de enige landgenoot is die nog in het toernooi zit, voelt “wel een beetje gek”, geeft Van Veen toe. “Misschien is het jammer dat er nog maar één Nederlander in zit bij de kwartfinales, maar ik ben gewoon vol met mezelf bezig en niet met wat de rest doet.”
Met een zege op Humphries kan Van Veen zelfs de nieuwe nummer één van Nederland worden op de wereldranglijst, boven Michael van Gerwen. Toch verandert dat weinig aan zijn gevoel. “Ook al ben ik dadelijk misschien nummer één van Nederland op de wereldranglijst, ik denk dat heel Nederland toch wel gaat zeggen dat Michael van Gerwen de nummer één is en blijft. Hij zal altijd gewoon de nummer één van Nederland blijven, zeker de komende vier à tien jaar.”

Mentaal voorsprong op Humphries

In 2025 won Van Veen al vier keer van Humphries op belangrijke momenten, onder meer in de EK-finale. Dat geeft vertrouwen richting het WK-duel. “Voor mijn gevoel sta ik nu wel gewoon een streepje voor. Zeker mentaal”, zegt hij. “Ik weet hoe het voelt om hem op de grotere podia te verslaan.”
Toch wil hij het verleden niet groter maken dan nodig. “Het is WK, kwartfinale, een hele andere wedstrijd. Ik denk dat ik Humphries onder druk kan zetten als ik mijn finishes en goede legs op de belangrijke momenten doortrek. Dit jaar heb ik gemerkt dat hij onder druk nog wel eens kan bezwijken, zeker tegen mij. Ik hoop dat het weer gebeurt.”
Steun KiKa via de Dartfreakz dartveiling! 🎯 
🔸 100% van de opbrengst gaat naar KiKa 
🔸 Er komen de komende dagen nog nieuwe, toffe items bij Check de veiling en bied gul voor het goede doel. 💛
- KIKA dartveiling

Droomscenario: halve finale tegen idool Anderson

Kijkt Van Veen stiekem al naar een mogelijke halve finale tegen Gary Anderson? “Dat zou heel bijzonder zijn. Dat is echt een droom die uitkomt: in de halve finale van het grootste toernooi op het grootste podium ooit tegen Gary Anderson spelen. Maar eerst moet ik Humphries zien te verslaan.”
Bron: interview Sportnieuws.nl (Damian Vlottes).

Het volledige interview van sportnieuws.nl is hieronder te bekijken

Jelti

loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading